![]() |
Прем’єр-міністр Микола Азаров зустрівся з українськими студентами, які протягом року отримуватимуть освіту у провідних вищих навчальних закладах світу за рахунок держави |
142 українських студента навчатимуться за кордоном на кошти держави
Конкурсний відбір серед студентів, які поїдуть навчатися за кордон за державний кошт, був проведений Міністерством освіти.
У конкурсі взяли участь близько 500 студентів з різних вузів України, з яких для навчання у провідних вузах світу на даний момент відібрано 142 особи.
"Ми сподіваємося, що конкурс, який провело Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, дозволить виявити найбільш здібних і талановитих серед студентів, виявити таких, які готові своє життя присвятити науці та науковим відкриттям", - підкреслив Микола Азаров.
Прем’єр-міністр зауважив, що конкурс серед студентів на навчання за кордоном відбуватиметься щорічно: "Ми в цьому році починаємо таку практику і будемо її розвивати. І вже в наступному році ми направимо на навчання більшу кількість студентів".
Він пояснив, що навчання українських студентів за кордоном дозволить інтегруватися вітчизняній освіті та науці в європейський простір, досягти світового рівня навчання, викладання тощо.
"У нас велика надія на вас. Ми сподіваємося, що ви, отримавши ступінь магістра, повернетеся в Україну, і будете передавати здобуті знання. Хочеться, щоб ви, працюючи в кращих наукових лабораторіях, знали, чим живе сьогодні світова наука, щоб ви були найкращими", - зазначив Азаров.
Прем’єр-міністр також заявив, що Уряд у свою чергу зробить усе можливе, щоб підтримати молодих людей після їх повернення з навчання в Україну: "Звичайно, коли ви повернетеся, ми зробимо все, щоб ви могли б продовжити роботу в Україні. Наше завдання, щоб ви після навчання отримали у нас достойну роботу, допомогу та підтримку. Це ми вам гарантуємо".
Нагадаємо, у квітні цього року, урядом затверджено Положення про навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.
Метою навчання та стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки учасників, набуття ними досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, а також забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.
На навчання та стажування направляються особи, які мають високі досягнення у навчанні та наукові здобутки, проводять на високому науковому рівні фундаментальні або прикладні наукові дослідження. Конкурсний відбір осіб на навчання та стажування буде проводитися щороку.
Освіта.ua
16.09.2011