![]() |
Починаючи з наступного року, понад 40 тисяч студентів не зможуть здобути вищу освіту у Великій Британії через підвищення плати за навчання |
Вузи Великої Британії підвищують плату за навчання
Звіт, який опублікував дослідницький центр на базі Лондонської школи економіки, став першою спробою проаналізувати значення підвищення плати за навчання у навчальних закладах.
Відомо, що з наступного року більше третини вузів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.
Згідно з даними дослідження Лондонської школи економіки, молодь відмовлятиметься від ідеї отримання вищої освіти, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.
Так, дослідники прогнозують, що 7,5% (близько 25 тисяч) юнаків і 4,9% (близько 18 тисяч) дівчат не вступатимуть до вузу. У червні до вищих навчальних закладів Великої Британії вступали 280 тисяч юнаків і 366 тисяч дівчат.
При цьому, зауважують дослідники, у разі якщо студенти платитимуть 7 тисяч фунтів на рік, то студентів-юнаків поменшає на 5,33%, а студенток - на 2,84%.
У доповіді йдеться про те, що подібна реформа уряду, перш за все, вплине на невеликі вищі навчальні заклади, що мають гірше матеріальне забезпечення у порівняння з великим університетами.
Звіт вийшов напередодні виступу міністра у справах бізнесу, інновацій та професійної освіти Вінса Кейбла перед керівниками вузів. Очікується, що він розповість, якими позитивними новаціями в майбутньому обернеться для вузів підвищення плати за навчання.
У його відомстві заявили, що, згідно з проведеними дослідженнями, це не вплине на надання кредитів і грантів на навчання, підкресливши, що разом з цим буде впроваджуватися більш ефективна система оплати за освітні послуги.
Проаналізувавши дані дослідження Лондонської школи економіки, президент Національного союзу студентів Ліам Бернс зазначив, що це є "серйозним попередженням від поважного джерела, і уряд мав би прислухатися до нього".
Він висловив думку, що політика влади щодо обмеження фінансування вищої освіти є помилковою економікою, від якої виграють тільки деякі представники освітньої сфери.
Освіта.ua
09.09.2011