Чи варто відпускати дитину вивчати мову за кордоном?

Запам'ятовуючи слова, читаючи тексти і тренуючись у граматиці, мовою оволодіти досить складно

Чи варто відпускати дитину вивчати мову за кордоном?

Необхідне спілкування з носіями мови - це, як відомо, найвірніший спосіб подолання мовного бар'єру. Зрозуміло, можна шукати спілкування з іноземцями в Інтернеті або у своєму місті, але зовсім небагато з них виявлять бажання допомогти вам вивчити мову.

Намагаючись вчити іноземну, багато людей випробовують безліч методів, але зупиняються найчастіше на перебування в мовному середовищі. Туристичні поїздки, зазвичай, коштують чималих коштів. Можливість відправити дитину за кордон з мінімальними витратами надають учням різних країн мовні програми міжнародного обміну.

Частина поїздки і сама програма оплачується сім'єю, в якій проживає дитина. Суть цих програм полягає в тому, що дитину з однієї країни відправляють до іншої, де вона знайомиться з культурою, традиціями, звичаями і, зрозуміло, вивчає мову. Зазвичай школяра відправляють до іноземної сім'ї, яка бере зобов'язання прийняти дитину і ставитися до неї, як до рідної.

Правила багатьох програм здаються дуже жорсткими, і це лякає багатьох батьків. Поширеною умовою є наступна вимога: гостьова сім'я повинна забрати у дитини мобільний телефон, ноутбук та інші засоби зв'язку з її сім'єю та друзями.

     

Це робиться для того, щоб учень повністю занурився до середовища і не телефонував з кожною проблемою батькам. Багато сімей не вважають за потрібне забирати у дитини телефон, але є і дуже принципові.

Важко звикнути до чужої родини дітям, які до участі в обміні ніколи далеко не їхали від батьків. Навіть якщо самі діти запевняють, що це зовсім не так. В яку б чудову сім'ю не потрапила дитина, до неї буде досить важко звикнути, тим більше - всі говорять іншою мовою.

Багатьох лякає, що програма обміну учнями зобов'язує сім'ю, дитина якої поїхала за кордон, приймати потім дітей з іноземної сім'ї у себе вдома. Але це не обов'язково, існують також і односторонні програми обміну.

Напевно багато хто замислюється, навіщо це потрібно брати іноземній родині чужу дитину, та ще й платити за її проживання. Іноді це сім'ї, в яких немає дітей, і їм хочеться відчути, як це бути батьками. Найчастіше це батьки, яким хочеться розширити знання власних дітей про світ і навчити їх толерантності.

Деякі хочуть допомогти жителям іншої країни вивчити їхню мову. Буває, що люди, які займаються спортом чи, наприклад, вокалом, хочуть дізнатися про своє захоплення більше, але від іноземців.

Неможливо вгадати, до якої родини потрапить школяр, адже тих, у кого буде жити дитина, обрати не можна. Навпаки - іноземна сім'я обирає, кого запрошувати до себе, переглядаючи заповнені анкети. Досить часто буває, що іноземні учні приїжджають до сім'ї, де є діти з синдромом Дауна. Треба мати це на увазі і нормально до цього ставитися.

Перед тим як вирішити відправити дитину за програмою обміну за кордон, потрібно врахувати всі плюси і мінуси. Якщо ви не впевнені, чи варто вашій дитині їхати, то можна взяти участь у програмі обміну учнями тривалістю всього 7 днів. А після цієї поїздки вирішити, чи варто вашій дитині їхати на більш тривалий час.

Це чудова можливість подивитися, як живуть люди за межами твоєї держави, дізнатися безліч нових цікавих звичаїв і просто захоплююче провести час. Всі неприємні моменти дуже швидко забуваються, а знання мови і приємні враження - залишаються.

Школа Жизни
27.11.2012