Прийом наосліп (need-blind admission)

Прийом наосліп - це метод відбору студентів у навчальні заклади США, за яким рішення про зарахування абітурієнта на курс навчання виноситься без урахування майнового стану претендента. Приймальна комісія приймає рішення про зарахування тільки на підставі документів, що характеризують академічні успіхи й «позанавчальні» досягнення: аплікаційна форма, рекомендаційні листи, мотиваційне есе. Фінансові документи на етапі прийому не розглядаються.

Формально всі державні ВНЗ США є «need-blind», але фактично вони обмежені у фінансуванні. Система прийому наосліп на практиці працює тільки в найпрестижніших і добре забезпечених приватних ВНЗ, які отримують спонсорську підтримку та приватні пожертвування.

Запровадження політики прийому наосліп дає університетам і коледжам США право отримати від Конгресу «антимонопольне звільнення», а студентам - безкоштовно навчатись у найкращих університетах країни.

Навчальні заклади можуть використовувати підхід прийому наосліп масово (для всіх претендентів) або вибірково (тільки для американських громадян та осіб, які мають green card). Need-blind admissions може мати на увазі видачу грантів тільки на навчання або для повної фінансової підтримки, яка включає оплату проживання та харчування, послуг (парковка, користування лабораторіями тощо), придбання підручників, медичну страховку й навіть фінансування перельотів для іноземних студентів.

Принцип повного забезпечення (full-need) для всіх категорій претендентів використовується в таких навчальних закладах:

  • Амхерстський коледж;
  • Дартмутський коледж (у тому числі для студентів, які переводяться з інших університетів, transfer students);
  • Гарвардський університет;
  • Массачусетський технологічний інститут (МТІ);
  • Прінстон;
  • Єльський університет (включаючи transfer students).

ВНЗ, що практикують need-blind admissions, але не гарантують full-need для іноземців: Корнуельський і Джорджтаунський університети.

Система прийому наосліп у деяких навчальних закладах трансформувалась у need-aware admission: для прийому абітурієнтів, які мають потребу у фінансовій підтримці, визначається бюджетна квота.

Точні дані про можливість отримання грантів, стипендій і кредитів на навчання для кожного навчального закладу можна знайти на сайті коледжу або університету, зазвичай у розділі «Прийом і фінансове забезпечення» (Admissions and Financial aid).

Освіта.ua
04.10.2013