HMC Projects - британська стипендіальна програма для школярів

HMC (The Headmasters' and Headmistresses' Conference) - асоціація британських коледжів, яка надає учням з Центральної та Східної Європи стипендії на навчання у Великобританії

HMC Projects - британська стипендіальна програма для школярів

Перші школярі з країн Центральної та Східної Європи приїхали до Великої Британії на навчання у 1993 році. З того часу учні мають можливість практикувати англійську мову, заводити нових друзів та дізнаватися багато нового про життя і культуру Великої Британії, беручи участь у стипендіальній програмі HMC Projects.

Взяти участь у конкурсі на отримання стипендії можуть учні 10 та 11 класів, яким на момент подачі заяви на участь у програмі виповнилося 16-17,5 років.

У жовтні кожного року, представники HMC проводять тестування серед всіх бажаючих отримати стипендію.

Учасникам конкурсу пропонується пройти три етапи відбору. На першому етапі школярі мають подати есе, яке дає уявлення про те, чому конкурсант бажає навчатися у Великобританії; характеристику від двох викладачів (рекомендації) і табель за останній рік навчання в середній школі.

Другий етап зазвичай проходить у грудні, до цього часу учні мають написати твір англійською мовою, мета якого - визначити рівень володіння іноземною мовою.

На третьому етапі фіналісти запрошуються до Києва для особистої співбесіди з представниками HMC.

Переможці конкурсу мають право проходити навчання в одній з 50 шкіл асоціації HMC протягом одного року.

Особливі умови конкурсу передбачають матеріальне утримання учня протягом усього року, включаючи повну оплату навчання, харчування, проживання, а також участь у громадських та культурних заходах. Переліт до місця призначення і назад учасник програми сплачує самостійно.

На повне матеріальне забезпечення можуть розраховувати лише ті учні, сумарний дохід батьків яких за минулий рік не перевищує 25 тисяч фунтів стерлінгів. В іншому випадку, школяр має право на неповну стипендію.

Більш детальну інформацію про стипендіальну програму можна отримати на сайті HMC Projects http://www.hmc.org.uk/projects/.

Освіта.ua
23.03.2011