FLEX - програма обміну для старшокласників

Некомерційна програма обміну старшокласниками FLEX (Future Leaders Exchange) надає учням 8, 9 і 10 класів можливість навчатися протягом одного року в США

FLEX - програма обміну для старшокласників

Програма повністю фінансується Урядом США. Щорічно близько 10 тисяч учнів беруть участь у конкурсі за право вчитися в США, але перемагають, як правило, близько 300.

На даний момент у програмі FLEX мають право брати участь учні 8, 9 і 10 класів, які є громадянами країни, в якій проживають, добре знають англійську мову, мають добрі або відмінні оцінки.

Обов'язковою умовою є те, що аплікант протягом останніх п'яти років не проживав у Сполучених Штатах (допускається виключення, якщо термін проживання в США не перевищував трьох місяців).

Програма розрахована на один рік, протягом якого учень проживає в американській сім'ї. По закінченні цього періоду школяр зобов'язаний повернутися на батьківщину.

Конкурс серед кандидатів проводиться в три етапи. На першому етапі конкурсанти мають здати тест на знання англійської мови, завдання якого складаються з використанням матеріалів міжнародної системи тестування TOEFL.

Другий етап - більш складний тест у формі твору. На третьому етапі учасники конкурсу проходять усну співбесіду англійською та українською мовами, пишуть есе, заповнюють анкету.

Також фіналісти мають написати листа своїй американській сім'ї, в якій вони будуть проживати протягом року. Це необхідно для того, щоб підібрати сім'ю. На цю роботу учням дається два тижні.

Фіналісти програми отримують матеріальну допомогу (стипендію), а саме: безкоштовний проїзд до місця проживання в США, часткову страховку і щомісячні виплати на кишенькові витрати.

Напередодні виїзду з України з переможцями проводять триденний курс на тему життя і навчання в США. Фіналісти, які потребують додаткових занять з англійської мови, запрошуються в США заздалегідь, щоб взяти участь в Language Enhancement workshop, семінарі, який проводиться у Вашингтоні.

Більш детальну інформацію про конкурс програми FLEX ви можете отримати на сайті FLEX за посиланням http://apps.americancouncils.org/FLEX/.

Освіта.ua
24.03.2011