Організація авіаперельоту для неповнолітньої дитини: необхідні документи та послуги авіакомпаній

Після того, як програма на літні канікули спланована, обрані спортивні табори, курорти і мовні школи, наступає не менш важливий момент організації дитячого відпочинку - переліт

Організація авіаперельоту для неповнолітньої дитини: необхідні документи та послуги авіакомпаній

Найзручнішим і спокійнішим, безумовно, буде особистий супровід улюбленого чада. Але що робити, якщо з яких-небудь причин батьки не мають можливості особисто відвезти і забрати дитину? Наприклад, в британські мовні літні школи, організовані на базі приватних шкіл-пансіонів, щорічно приїжджають тисячі дітей, причому тільки незначну частину супроводжують батьки або керівники груп.

Що ж передбачено для того, щоб зробити подорож маленьких мандрівників максимально комфортною та безпечною?

Які документи необхідно підготувати?

На даний момент питання безпеки неповнолітніх дітей контролюється на законодавчому рівні, як з боку України, так і з боку Великої Британії. Плануючи подорож дитини, якій ще не виповнилося 16 років, до британського навчального закладу, батьки мають підготувати нотаріально завірений документ, що підтверджує їх згоду на самостійну подорож дитини.

У документі зазначаються країна навчання, назва школи, строки перебування, в супроводі кого (родича / представника авіакомпанії) дитина здійснює переліт, а також хто буде зустрічати дитину в аеропорту. Цей лист надається в Посольство разом з пакетом документів для отримання візи. Пізніше цей документ потрібно буде пред'явити в аеропорту при реєстрації на рейс.

"Коли ж дитина прилітає до Сполученого Королівства, вона має показати на паспортному контролі інший документ - Letter of concent - лист, який школа надсилає всім батькам студентів, які зареєструвалися на навчання. Своїм підписом на цьому документі батьки підтверджують, що довіряють опіку над своїм чадом навчальному закладу", - каже Світлана Тимошенко, директор Освітнього центру Concept.

"Цей лист є ОБОВ'ЯЗКОВИМ документом для проходження паспортного контролю в Великій Британії", - підкреслює фахівець.

Що пропонують авіакомпанії для неповнолітніх пасажирів, які подорожують без супроводу дорослих?

Напевно, самий хвилююче питання для кожного батька - безпосередньо сам переліт. Сьогодні практично кожна велика міжнародна авіакомпанія надає спеціальну послугу для неповнолітніх, які подорожують без супроводу. Умови варіюються залежно від правил авіакомпаній, деталі необхідно дізнаватися при бронюванні авіаквитка.

На даний момент відповідно до правил авіакомпаній, послуга є обов'язковою для дітей у віці від 5 до 12 років, які подорожують без супроводу (у деяких авіакомпаніях до 14 років). Однак батьки можуть скористатися даною послугою для дітей віком від 12 до 17 років. Малюки до 4-х років подорожують тільки у супроводі батьків або опікунів.

При оформленні квитка в авіакомпанії вам необхідно буде вказати контактні дані особи, яка проводжає дитину, а також повну інформацію про сторону яка організує зустріч. Це може бути назва школи / табору, ім'я відповідальної особи, номер її телефону, паспортні дані.

При реєстрації на рейс ви передаєте дитину співробітникові авіакомпанії, який супроводжує маленького пасажира аж до посадки в літак. Він проводить дитину через паспортний контроль і перебуває з нею у залі очікування, після чого при оголошенні посадки садовить в літак і передає опіку над дитиною бортпровідників. Важливо пам'ятати, що батькам при цьому необхідно залишатися в аеропорту до моменту зльоту літака.

Багато авіакомпаній відводять в салоні літака спеціальні місця для таких пасажирів, що дозволяє їм бути під постійним наглядом членів екіпажу. Найчастіше авіакомпанії надають спеціальні "дитячі" набори, що містять журнали, ігри, розмальовки та пазли, проте буде незайвим, якщо ви подбаєте про дозвілля дитини під час перельоту і підготуєте його улюблену книжку, збірник кросвордів або головоломок.

Після прибуття в пункт призначення, дитину знову зустріне співробітник авіакомпанії, який буде супроводжувати маленького пасажира через всі пункти контролю до виходу та передасть її зустрічаючій особі, якій батьки при бронюванні авіаквитка надали офіційний дозвіл зустріти дитину.

У разі тривалого очікування при пересадці в великих аеропортах навіть передбачені спеціальні зали очікування, як, наприклад, зал "Junior Jet" в аеропорту Амстердама Скіпхол. У залі можна подивитися фільм, почитати книги та журнали різними мови, або пограти в комп'ютерні ігри.

Вартість послуги: від 50 доларів США в один кінець на прямому рейсі. Тарифи варіюються залежно від авіакомпанії, тривалості перельоту, кількості пересадок.

Деякі школи, крім організації трансферу і передачі дитини до рук представника авіакомпанії, надають ще додаткову послугу - представник школи, що супроводжував студента, покидає аеропорт, лише переконавшись, що літак злетів. Таким чином, забезпечується додаткова підстраховка на випадок, якщо рейс буде відмінено або відкладено на невизначений час.

Безумовно, той факт, що Вашій дитині буде приділено увагу протягом всієї подорожі, навіть у випадку затримки рейсу, що дорога буде безпечною і добре організованою, може стати вирішальним при виборі іншої країни як місця літнього відпочинку або навчання.

Автор: Світлана Тимошенко, Освітній центр Concept для Освіта.ua

Довідка
Освітній центр "Concept" - агентство з освіти за кордоном, що спеціалізується на різноманітних програмах навчання у Великій Британії. Діяльність агентства включає підготовку до вступу в британські школи-пансіони, отримання вищої і післядипломної освіти, організацію літніх, осінніх, зимових та весняних канікулярних програм для дітей; організацію навчання в мовних школах для дорослих.

Освіта.ua
29.03.2011