Erasmus Mundus: стипендії на навчання в магістратурі

Стипендія є можливістю повчитися на магістратурі в кількох університетах світу

Erasmus Mundus: стипендії на навчання в магістратурі

Програма Erasmus Mundus Joint Master Degrees пропонує здобути стипендію на отримання вищої освіти на рівні магістра за кордоном.

Як наголошують організатори, така стипендія є можливістю безкоштовно повчитися на магістратурі одразу в декількох університетах у різних країнах. 

Учасники можуть обрати з понад сотні різних програм. Окрім країн ЄС та Великої Британії, навчання може відбуватися в Латинській Америці, Японії та інших країнах світу. Конкурси відкриваються щороку в жовтні й тривають до лютого. Кожна програма має свій кінцевий термін подачі заявок.

Стипендія передбачає оплату навчання, кошти на перебування, підручники, бібліотеку, трансфер, проживання, страхування тощо. Щоб податися на неї, треба мати диплом бакалавра, спеціаліста або навчатися на четвертому курсі, а також володіти відповідною іноземною мовою й мати міжнародний сертифікат на підтвердження цього.

Erasmus Mundus не має обмежень за віком і роком отримання бакалаврського ступеня.

Подання документів аплікантом відбувається онлайн напряму на обрану спільну програму (або максимум на 3 одночасно) через відповідні веб-сайти, кожен з яких має координуючий університет і контактну особу, які діють від імені всього партнерства.

Навчання відбуватиметься щонайменше у двох університетах з країн-членів Програми Еразмус+, що розробили і організували відповідну спільну програму. При цьому індивідуальну навчальну траєкторію визначають координатори спільної програми або пропонує сам студент.

Тривалість навчання становить від одного до двох років.

За умови успішного навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом про вищу освіту.

ЯК УЗЯТИ УЧАСТЬ?

КРОК 1. Обрати бажану програму для навчання з каталогу Спільних програм Erasmus Mundus Joint Degrees і перевірити терміни подання документів на сайті обраної програми.

КРОК 2. За необхідності уточнити специфічну інформацію щодо подання аплікаційних документів, яка відсутня на сайті обраної програми, потрібно сконтактувати із координатором програми (контактна інформація розміщена на сайті кожної спільної програми), який є контактом для спілкування, інших ніяких посередників немає. Рекомендовано починати спілкування з контактною особою задля уточнення інформації, якщо щось не зрозуміло, чи потрібно перевірити. Зазвичай усі умови, вимоги, правила, розмір гранту та форми для заповнення представлені на сайті відповідної спільної освітньої програми.

КРОК 3. Оскільки подання документів відбувається онлайн на сайті обраної спільної освітньої програми, потрібно заповнити онлайн-заявку та вчасно надіслати попередньо підготовлений електронно такий пакет документів:

  • мотиваційний лист;
  • резюме (CV) за зразком, розміщеним на сайті програми, або у форматі EUROPASS;
  • два рекомендаційні листи від викладачів або з місця роботи англійською мовою або з офіційно завіреним перекладом;
  • документи про освіту (дипломи та додатки до них) у вигляді завірених копій і з офіційно завіреним перекладом;
  • копію академічної довідки (транскрипту) з переліком усіх прослуханих навчальних дисциплін з оцінками та середнім балом (форма академічної довідки);
  • відповідний сертифікат, що підтверджує рівень знання іноземної мови (вимоги до типу сертифікату та рівня володіння мовою можуть відрізнятися);
  • офіційно завірена копія закордонного паспорту.

КРОК 4. Через певний час отримати на свою електронну адресу повідомлення про подальшу участь у конкурсі.

КРОК 5. У разі проходження першого етапу відбору (за поданими документами) пройти онлайн-інтерв’ю в призначений програмою час.

КРОК 6. Після отримання повідомлення та офіційного листа про зарахування на програму вчасно подати документи на отримання візи до країни, яка є першою у схемі мобільності під час навчання за програмою.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Освіта.ua
08.12.2020