Willkommen in Deutschland: BSBI запрошує на навчання

Про навчання в одній з кращих бізнес-шкіл Німеччини Berlin School of Business and Innovation

Willkommen in Deutschland: BSBI запрошує на навчання

Що ми знаємо про Німеччину? Якісні автомобілі, видовищний футбол, дуже смачне пиво і, звичайно ж, фундаментальна освітня система. Ось уже який рік поспіль питання здобуття вищої освіти в Німеччині є актуальним для українських студентів та їх батьків.

Напевно, багато хто чув від знайомих або читали на форумах про те, що освіта в Німеччині безкоштовна, вступити до університету не складає особливих труднощів, та ще й можна залишитися в країні після закінчення навчання.

Але чи дійсно все так просто і головне - безкоштовно? У цій статті ми відповімо на всі хвилюючі питання, а також розповімо про навчання в одній з кращих приватних бізнес-шкіл Німеччини Berlin School of Business and Innovation.

Чи можна вступити в Німеччину відразу після закінчення школи?

У всіх школах німці вчаться 12-13 років. Це є однією з головних відмінних рис німецької освіти від української. Таким чином, випускнику української школи просто неможливо вступити відразу на 1-ий курс німецького університету.

Саме тому бізнес-школа Berlin School of Business and Innovation (BSBI) пропонує підготовчу програму Foundation, що призначена для компенсації браку 1 року навчання. Програма ведеться повністю англійською мовою, включає в себе основи академічних предметів і для вступу на неї студентам не потрібно складати вступні іспити.

А ось до державного штудієнколегу (підготовчий коледж), де навчання проходить німецькою мовою, вступити можна, тільки маючи на руках сертифікат з німецької B1-B2 і тільки через складання вступних іспитів.

Які спеціальності можна вивчати в BSBI?

BSBI пропонує навчання для студентів, які хочуть пов'язати своє життя з такими сферами, як економіка, бізнес, туризм, мода, маркетинг, фінанси, охорона здоров'я або морська логістика.

Усі програми ведуться повністю англійською мовою.

Бізнес-школа пропонує підготовчу програму (тривалість навчання - 1 рік), 1 програму бакалаврату (тривалість навчання - 3 роки), 4 магістерські програми і 2 програми МВА (кожна з них триває 1,5 року):

 • Foundation;
 • Bachelor in Economics and Business Administration;
 • Masters:

- International Tourism, Hospitality and Event Management;

- International Health Management;

- Strategic Marketing;

- Finance and Investments;

 • Global MBA зі спеціалізаціями:

- Marketing Management;

- HR Management;

- Project Management;

- Sales Management;

- Luxury Management;

 • MBA Maritime and Shipping Management.

Які умови вступу?

Для того, щоб вступити в BSBI, необхідно лише надати деякі документи. Ніякі вступні іспити не здаються. Рішення приймається на підставі вашої успішності, рівня англійської мови та мотивації.

Перелік необхідних документів:

 • шкільний атестат з оцінками;
 • диплом бакалавра з оцінками (при вступі на магістратуру);
 • сертифікат з англійської мови IELTS 6.0, PTE 50 або еквівалент (для вступу на програму Foundation досить буде надати сертифікат IELTS 5.0, PTE 42 або еквівалент);
 • резюме;
 • мотиваційний лист;
 • рекомендаційний лист (при вступі на магістратуру).

Що стосується вступу до державного штудієнколегу або університету Німеччини, то студенти подають свої документи виключно з високим середнім балом, високим рівнем німецького і обов'язково позакласними досягненнями (спорт, олімпіади, художня творчість, волонтерська діяльність, академічні публікації тощо). Тому потрібно дуже постаратися, щоб виділитися серед всієї маси відмінних документів і досягнень інших вступників.

Плюс, як уже згадувалося вище, вступники складають вступні тести. Найчастіше це тести з німецької та математики. Результати цих тестів і є вирішальним фактором при зарахуванні.

Чи потрібна німецька для вступу в BSBI?

Ні, навчання повністю проводиться англійською мовою.

Однак, щоб допомогти студентам адаптуватися в країні і підвищити їх шанси на успішне працевлаштування, BSBI пропонує всім студентам безкоштовні курси німецької мови протягом усього навчання.

Це також є унікальною особливістю бізнес-школи BSBI і виділяє її серед інших німецьких приватних вишів.

Як відбувається процес навчання в BSBI?

Для того щоб зробити навчання більш комфортним і дати студентам достатньо часу для підробітку, новаторська система BSBI дозволяє студентам навчатись у кампусі тільки 2 дні на тиждень. Решту робочих днів студенти можуть присвячувати роботі і подорожам.

Також BSBI регулярно проводить так звані careerworkshops, на які запрошуються представники різних компаній і корпорацій. Вони допомагають студентам зрозуміти, як влаштована та чи інша бізнес-сфера, а також діляться власним досвідом і деякими лайфхаками для розвитку власного бізнесу.

Чи можна працювати під час навчання?

Так, німецьке законодавство дозволяє всім студентам працювати під час навчання до 20 годин на тиждень, а під час канікул - повний робочий день (40 годин на тиждень).

Які перспективи працевлаштування під час і після навчання?

Під час навчання всі студенти BSBI проходять спеціальні консультації і тренінги з фахівцями кар'єрного Центру бізнес-школи. Вони допоможуть обрати відповідну спеціалізацію в обраній галузі, вдосконалити необхідні навички проходження інтерв'ю з роботодавцем, підкажуть як написати ідеальне резюме і підберуть актуальні стажування в компаніях, з якими співпрацює бізнес-школа.

Це є незаперечною перевагою BSBI перед німецькими державними закладами, які, на жаль, не роблять студентам подібної допомоги.

Окрім цього, Німеччина дозволяє залишатись в країні після навчання ще 18 місяців з метою пошуку роботи.

Яка вартість навчання?

Вартість навчання в BSBI варіюється від 6 500 євро на рік (Foundation) до 13 250 євро за всю програму (MBA). Однак студентам з України BSBI надає можливість отримати знижку на навчання розміром від 500 до 1 500 євро на рік.

Таким чином, якщо порівняти вартість магістратури в хорошому державному університеті (тривалість навчання - 2 роки) та магістратури в BSBI (1,5 року), то різниця в ціні складе близько 3 000 євро. Але не забувайте про те, що, отримавши диплом BSBI, ви зможете почати працювати full-time на півроку раніше, і ці 3 000 євро заробите вже в перші пару місяців вашої праці.

Де живуть студенти і яка вартість проживання?

Бізнес-школа BSBI завжди готова надати студентам допомогу в пошуку житла в Берліні (чого не скажеш про державні університети й гуртожитки). Саме тому BSBI співпрацює з компаніями Spotahome і Uniplaces, які займаються студентськими проживанням. Студенти BSBI автоматично отримують знижку 30% на проживання.

Середня вартість проживання в окремій кімнаті студентської квартири в Берліні становить 400-450 євро на місяць.

Додаткові витрати підуть на харчування, проїзд, медичну страховку та інші особисті витрати студента.

Важливо знати про те, що посольство Німеччини в Україні в якості підтвердження фінансової спроможності студента вимагає показати наявність мінімум 10 236 євро на німецькому блокованому рахунку (це мінімальна необхідна сума на 1 рік перебування в Німеччині).

Підводячи підсумок всього вищесказаного, можна зробити висновок - навчання в Німеччині дійсно є якісним і перспективним. Головне - бути працьовитим і відповідальним студентом, ставити перед собою цілі і своєчасно їх виконувати - як це роблять справжні німці. Ось тоді в Німеччині вам точно скажуть: «Willkommen in Deutschland!».

Якщо ви хотіли б стати студентом Berlin School of Business and Innovation і почати навчання вже в лютому 2020 року, то залишайте заявку тут: https://sforce.co/2nSl7dd і наш представник допоможе вам з усім процесом вступу.

Також у вас є унікальна можливість отримати знижку на навчання в розмірі 500 - 1500 євро (в залежності від програми). Для цього вам необхідно заповнити форму за посиланням https://sforce.co/2nSl7dd і надати всі документи в приймальну комісію до 30 жовтня.

Якщо у вас виникли будь-які питання або потрібна додаткова консультація про навчання в Berlin School of Business and Innovation, ви можете зв'язатися з представником бізнес-школи в Україні Нелею Галинською  безпосередньо: [email protected], (068) 866-43-63 (WhatsApp, Telegram).

Дізнатись більше

Освіта.ua
08.10.2019