Доцільність здобуття освіти за кордоном
PR

Компанія World Study пропонує якісний супровід під час вступу та навчання за кордоном

Доцільність здобуття освіти за кордоном

На основі власного досвіду компанія World Study зробила певні висновки щодо того, чи потрібно їхати навчатися за кордон і коли це краще робити. Цією інформацією та наявними статистичними даними фахівці компанії поділяться у статті.

Куди найчастіше їдуть українські студенти

За 11 років роботи ми змогли визначити наймодніші напрями. Безумовно, більшість прагне навчатися в Європі. Цей вибір зрозумілий:

 • престижні університети, в яких можна навчатися безкоштовно;
 • конкурентоспроможна освіта і диплом, який не потребує легалізації в переважній більшості країн світу, і багато іншого.

Одним з вирішальних факторів є можливість часто приїжджати додому. Квиток до будь-якого європейського міста коштує відносно недорого, існують сезонні знижки та акційні пропозиції компаній перевізників. Причому дістатися можна як поїздом або автобусом, так і автомобілем разом із зарубіжними друзями. Адже їм теж цікаво побувати в Україні!

Тому за останні роки найбільше студентів World Study відправила вчитися до Німеччини - 458 осіб, а ось статистика по інших країнах Європи:

 • до Чехії - 245;
 • до Швейцарії - 195;
 • до Австрії - 125;
 • до Італії - 95 студентів.

Але і заокеанські університети добре знайомі з українцями, в чому чимала наша заслуга.

Здрастуй, Америко!

Неймовірні перспективи роблять максимально привабливим навчання в США і Канаді. Але причини вибору тієї чи іншої країни помітно різняться.

Сполучені Штати. Дана освіта вважається найефективнішою у світі. Особливі навчальні курси, інноваційні програми і заохочення конкуренції серед студентів дозволяють отримувати чудові результати. Так само варто відзначити:

 • Престижність. Гарвард або Прінстон звучить «голосно» і гарантує успішну кар'єру навіть в США. В інших країнах - це найвисокооплачуваніший фахівець і менеджер.
 • Дозвіл на роботу в Америці. Робочу візу в США отримати дуже складно, але для випускників місцевих вузів це не проблема.
 • Визнання диплома. Штати одна з небагатьох держав, яка визнає далеко не всі документи про вищу освіту. Якщо ваш навчальний заклад не має відповідної акредитації, то будьте люб'язні підтвердити ступінь.
 • Доступ до інноваційних технологій. Студенти і викладачі того ж Каліфорнійського технологічного університету за нашими мірками живуть в далекому майбутньому, не дуже відстають й інші вузи.

Є досить багато й інших переваг, які роблять переліт за океан не такою вже й великою проблемою. Тільки за останні кілька років студентами в США стали близько 80 наших клієнтів.

Канада. Держава по-справжньому рівних можливостей. Тут усі колишні іммігранти, тому до кожного іноземного учня ставляться як до потенційного резидента. Навчання тут приваблює українців, охочих:

 • залишитися в Канаді на ПМП, що випускнику вузу зробити дуже просто;
 • отримати модну спеціальність і престижний диплом;
 • незважаючи на відстань, відчувати себе «як вдома», завдяки величезній українській діаспорі.

З цим погоджуються 100 українців, котрі вирушили на навчання до Канади через World Study.

Цілі здобуття закордонної освіти та шляхи їх досягнення

Варіантів існує декілька:

 • середня школа;
 • вища освіта;
 • мовні курси і програми підготовки.

Розглянемо їх докладніше на відповідність поставленим цілям.

Середня школа в іншій країні. Хоч і страшно відправляти дитину в іншу державу, але з позиції перспективності - це оптимальний шлях до успіху. Діти набагато швидше адаптуються до нового середовища, легко заводять друзів і приятелів. Тобто людина повністю інтегрується в європейське або американське суспільство, автоматично переймає традиції і правила. Згодом вона починає сприймати іншу країну, як рідну.

Шкільна, потім університетська освіта роблять доступним отримання ПМП там, де воно практично не видається іноземцям. Навіть Великобританія прихильно ставиться до подібних заявок, вважаючи, що за стільки років іноземець вже став справжнім англійцем.

Вища освіта. Її прагнуть здобути з багатьох причин. Але основні - це можливість стати високооплачуваним фахівцем і отримати громадянство розвиненої країни. А знання однієї або декількох іноземних мов дозволяє стати «людиною світу» і комфортно себе почувати в будь-якій точці земної кулі.

Мовні курси за кордоном. Навіть при ідеальному володінні мовою рекомендуємо 1-3 місяці позайматися на мовних курсах в обраній країні. Це не тільки відшліфує ваше володіння мовою, але і дозволить зрозуміти, чи зможете ви жити в цій державі мінімум 3-4 роки, щоб отримати базову вищу освіту. Ніякі чужі висновки або інтернет-статті не замінять особистих вражень.

Коли ви будете зараховані до університету, щось змінювати вже буде пізно. Тому не нехтуйте можливістю під час безвіза пожити в тій країні або регіоні, де розташований вуз.

Підготовчі програми. Найбільшою популярністю користується University Pathway Programme. Вона співпрацює з багатьма вузами в різних частинах світу, так що ви зможете на свій смак обрати майбутнє місце навчання.

Така передвузівска підготовка спрямована на:

 • вивчення англійської;
 • добір відсутнього рівня середньої освіти;
 • загальноосвітню підготовку;
 • адаптацію в іншій країні.

Названа вище програма при успішному її завершенні гарантує 99% вступу.

Який рівень освіти найпопулярніший

Останнім часом переважна більшість українців їхала вступати на бакалаврат. На тлі перспектив, якості закордонного навчання важливу роль відігравало і те, що результати ЗНО там нікого не цікавлять. Головне - атестат про повну загальну середню освіту та його високий середній бал.

З цього року помітно збільшилася кількість бажаючих навчатися в магістратурі. Нововведення Міністерства освіти змусили захоплених своєю наукою дослідників шукати розуміння за кордоном.

Дуже багато заявок на закордонні мовні курси і підготовчі програми. Вони популярні як у школярів, так і у більш дорослих студентів, які налаштувалися вступити на «другу вищу». Часто до мовної школи записується вся сім'я, вважаючи це найкращим способом вивчити мову і зрозуміти, чи варто подавати сюди документи на ПМП.

Основні труднощі, з якими стикаються абітурієнти

Чужа країна - інші правила. Найбільша складність - це підготовка документів, вибір і підтримка зв'язку з вузом.

Почнемо з легалізації документів. Навіть горезвісний апостиль, на який витрачається кілька місяців, приймається не скрізь. Наприклад, Греція не приєдналася до угоди, тому всі папери завіряються виключно в посольстві.

Збір пакету для подачі - також непроста справа. Якщо у вас немає якогось документа або його копії, то «донести потім» не можна. Приймають все відразу або відмовляють.

З університетом потрібно постійно контактувати. Причому на його сайті не завжди нова і повна інформація, так що в результаті може виявитися, що вас не прийняли тільки через відсутність однієї довідки. Не забувайте, що в зарубіжних навчальних закладах працюють звичайні люди, тому вони можуть щось забути або пропустити. Так що контролювати процес зарахування потрібно постійно.

Ще один виклик для абітурієнта - оформлення візи. Та ж Німеччина видає студентські візи різного зразка. Один дозволяє працювати, а інший - ні. Складнощі викликає і співбесіда. Начебто всі розуміють, навіщо ви їдете вчитися і ваші стратегічні цілі, але інтерв'юера ви повинні переконати в зворотному.

Коли все успішно пройдено, то виникають інші питання: де жити? Що їсти? Тобто звичайна «битовуха». В принципі, в будь-якому місті є недороге житло і дешеві магазини. Але все це треба знайти в найкоротші терміни, щоб вкластись у виділений бюджет.

Окремі труднощі виникають і з адаптацією. Іноді людина просто не розуміє, чому місцеві погано реагують на її вчинки або слова. Адже у кожної національності є свої традиції, які не входять до переліку офіційних, проте виконують їх неухильно.

Для чого користуються послугами фірми посередника?

Відповідь очевидна: щоб уникнути непотрібних труднощів. Компанія посередник подбає:

 • про вірний вибір країни і вузу, так як не завжди загальнодоступна інформація повністю висвітлює всі позитивні і негативні моменти;
 • про своєчасну подачу заявки на вступ і простежить за її виконанням;
 • про правильну і повну підготовку пакету документів для вузу і візи;
 • про тренування перед співбесідою;
 • про оренду недорогого житла.

А також надасть підтримку в побутових і особистих питаннях вже після приїзду в іншу країну.

Резюме

Ми не говоримо, що вступити самостійно неможливо. Багато українців це зробили, правда, їм все одно допомагали. Про це не прийнято поширюватися, але документальний супровід здійснювали юристи, з вузом листувалися професійні перекладачі, а житло шукали місцеві ріелтори. В результаті сума виходила чимала, адже окрема послуга коштує набагато дорожче, ніж пакетна.

Без сторонньої допомоги більшості українців знадобиться кілька спроб, щоб зробити все вчасно і правильно. А це мінімум 3-4 роки вашого життя, за які вже можна було б закінчити бакалаврат і робити перші кроки на шляху до свого добробуту в розвиненій, комфортній, спокійній країні. Не дозволяйте це зробити комусь іншому замість вас!

Освіта.ua
15.05.2019