У Києві пройде I Міжнародний форум світової освіти

Спробуйте освіту за кордоном прямо в Києві вже цієї осені і дізнайтеся, як, де, чому і навіщо?

У Києві пройде I Міжнародний форум світової освіти

Цієї осені в Києві пройде I Міжнародний форум світової освіти «Try True Education Abroad». Організатори, компанія «Інтелект Гід», стверджують, що ця подія є унікальною. Про те, чим особливий цей захід, в інтерв'ю розповіла директор компанії «Інтелект Гід» Дар'я Курдюмова.

Дар'я, зараз тема освіти за кордоном дуже популярна. У Києві на цю тему проходить безліч заходів: виставки, семінари, презентації. Скажіть, чим так унікальна подія, яку організовує компанія «Інтелект Гід»?

Назва заходу «Try True Education Abroad» говорить сама за себе: спробуй справжню освіту за кордоном. Ключове слово тут «спробуй». До цього часу можливості спробувати закордонну освіту, не виїжджаючи з Києва, не пропонував ніхто. Дана подія не тільки унікальна сама по собі, вона ще й прекрасно відображає філософію нашої компанії. Ми прагнемо надати українцям можливість отримати міжнародний студентський досвід, який, ми точно знаємо, кардинально змінює все. «Try True Education Abroad» - саме така можливість. Нехай тільки протягом одного дня, але українські діти отримають такий досвід. Вперше в Україну приїжджають не просто представники навчальних закладів, а викладачі. Вперше в Україні відбудуться пробні уроки та лекції від шкіл і університетів Британії, Німеччини, Латвії, Мальти, Швейцарії.

Скільки і які саме навчальні заклади будуть представлені?

У Форумі візьмуть участь 16 навчальних закладів: британські школи, німецькі штудієнколеги, європейські університети. Точний список учасників, теми уроків, інформацію про викладачів можна знайти на сторінці Форуму в інтернет. Це, до речі, теж одна з особливостей даного заходу. Ми спочатку не прагнули запрошувати велику кількість навчальних закладів. Тут головне - не кількість, а якість часу, який ви проведете на Форумі. Ми й самі регулярно приймаємо участь у великих освітніх виставках. Організатори, як правило, змагаються кількістю представлених навчальних закладів. Але давайте будемо відвертими: які шанси за один день не те щоб розібратися, а хоча б поспілкуватися з представниками десятків, а то й сотень, навчальних закладів? У кращому випадку, ви виходите з виставки з «квадратною» головою і трьома кілограмами буклетів. Завдання ж Форуму «Try True Education Abroad» - дати дітям можливість спробувати освіту за кордоном «на смак» і відповісти на запитання батьків, в тому числі - індивідуальні. Це було б неможливо в форматі великої виставки.

Тому «Try True Education Abroad» - принципово інший захід. Навчальні заклади приїжджають зі своїми викладачами. Для майбутніх студентів буде змодельовано навчальний процес в зарубіжній школі (університеті): уроки, гарячий студентський ланч з традиційним студентським меню, позакласне дозвілля. Всього на один день молодь дійсно відчує себе міжнародними студентами. Школа, звичайно, буде вигаданою, але викладачі і їх уроки - абсолютно справжніми.

Звучить дійсно незвично. Як вам вдалося переконати навчальні заклади привезти своїх вчителів?

Це було непросто. Академічний персонал зарубіжних навчальних закладів ніколи не приймає участі ні в яких маркетингових заходах (а будь-які заходи поза своєю країною - маркетингові). Ми й не розраховували, що всі відразу зрозуміють нашу ідею і захочуть її розділити. Ми провели якусь божевільну кількість годин переговорів, спеціально їздили зустрічатися на їх території. Всі однозначно говорили, що ідея унікальна і цікава, ніхто в світі такого не робив. Також всі говорили, що вирвати вчителя з навчального процесу в жовтні непросто. Але, мабуть, ми вміємо бути переконливими. Тому Першому міжнародному форумові «Try True Education Abroad» в Україні бути.

Які цілі ви перед собою ставите, проводячи цей форум?

Основна мета і завдання Форуму - показати міжнародну освіту зсередини. Ми маємо величезний досвід проведення семінарів про освіту за кордоном. Ми, напевно, одна з найактивніших компаній в цьому сенсі. За чотири роки ми провели більше 80 семінарів в 15 містах України. Наші семінари є дуже інформаційно насиченими і цілісними. Однак, якими б інформативними не були наші традиційні семінари, сім'ям цього недостатньо. На будь-яких освітніх заходах, що проводяться зараз в Україні, діалог відбувається між маркетологами і батьками. А, власне, винуватець торжества (майбутній студент) не береться до уваги. З нашої точки зору, якщо перед собою ставити не короткострокове завдання (вступити), а глобальну мету (професійно відбутися), до процесу прийняття рішення потрібно залучати майбутнього студента. Саме це ми і робимо на Try True Education Abroad. Діти пробують сприймати інформацію англійською або німецькою мовою, пробують проявити себе в колі інших, незнайомих їм, дітей, пробують стиль зарубіжного викладання. Тут ще вирішується питання мотивації. Це ж одна з найпоширеніших батьківських скарг: «Вона нічого не хоче!» Ви танцюєте навколо дитини, оплачуєте репетиторів, відправляєте на курси, обираєте найкращу в Україні школу, а вона нічого не хоче. Покажіть їй інший світ. Так просто - покажіть світ. Дайте зрозуміти, що світ - він великий і різноманітний, що іноземну мову потрібно вивчати не тому, що мама сказала, а тато оплатив, а тому що це цікаво - розуміти людей з інших країн. Діти починають вчитися з зовсім іншими мотивами. Навіть за один день вони відчують, що таке побувати на уроці вчителя з дипломом Кембриджа, наприклад. Такі можливості випадають нечасто і залишають відбиток на все життя. Встановіть планку, і ваша дитина вже більше ніколи не буде колишньою. Подальші життєві цілі завжди простіше вибудовуються, коли знаєш, до чого прагнути.

Що потрібно для того, щоб відвідати ваш захід?

Потрібно зареєструватися та оплатити участь. Так, участь у Форумі є платною. Вартість залежить від обраного пакета і коливається від 490 грн (для одного дорослого абітурієнта старше 18 років або одного з батьків) до 1290 грн (сімейний пакет). Дана символічна вартість допомагає нам частково покрити витрати на обладнання класів для пробних уроків, роздатковий матеріал, харчування. А також дає нам можливість залучити аудиторію, яка розуміє цінність даної події. На фоні безкоштовності всіх інших заходів на тему освіти за кордоном, ми іноді, хоч і рідко, стикаємося з питаннями: «А чому платно?» Хочу дати свій короткий коментар щодо вартості та можливості побувати на пробних уроках в зарубіжних школах. По-перше, в більшості навчальних закладів це просто неможливо. Максимум, що ви можете зробити - побачити кампус і поспілкуватися зі співробітниками міжнародного відділу навчального закладу. Деякі британські школи все ж пропонують короткі пробні періоди перебування. Коштує таке задоволення - від 1000 фунтів стерлінгів на тиждень. Мінімальний термін перебування - 2 тижні, рекомендований - 5 тижнів. Плюс витрати на авіапереліт. У нашому ж випадку вчителі, в тому числі британських шкіл, прилітають до Києва. Роблять вони це вперше і це багато чого варте. Чи упускати такий шанс? Вирішувати вам.

Ви в рамках форуму представляєте лише 16 навчальних закладів. Очевидно, можливий варіант, коли сім'ю цікавить якийсь навчальний заклад, котрий не представлений на форумі. Чи буде в даному випадку форум корисним?

Так, звичайно, серед представлених 16 навчальних закладів може не виявитися того, який підійде якійсь конкретній сім'ї. Більш того, остаточний вибір навчального закладу навряд чи буде зроблений прямо на Форумі. Все-таки це довгий і непростий процес. Ще не одна консультація буде потрібна, перш ніж сім'я скаже своє остаточне «так» тій чи іншій школі (університету). Результатом Форуму буде загальне сімейне (і батьків, і дітей) розуміння, чи потрібна їм міжнародна освіта, чи готові вони діяти в цьому напрямку і як, власне, діяти.

Чому, на ваш погляд, освіта за кордоном так популярна? В Україні ж теж можна вчитися, тим більше за останні роки українська освіта активно реформується.

Так, дійсно, в Україні відбуваються зміни в сфері освіти, і ми, як громадяни України, їх гаряче вітаємо. Однак позитивні зміни в освітній системі в Україні жодним чином не скасовують надзвичайну користь міжнародного освітнього досвіду. Деякі ключові особи, які активно задіяні в реалізації реформ в Україні, теж мають міжнародну освіту. Більш того, міжнародна освіта дуже популярна у всіх розвинених країнах світу і всіляко підтримується роботодавцями та державними структурами. Доказ тому - широка поширеність програм студентського обміну в Європі і Америці. Міжнародний досвід - це завжди ваш «плюс». І тут справа не тільки в тому, що навчаючись в Європі, Канаді, США, ви перебуваєте там, де народжуються інновації. Крім знань, ви отримуєте найцінніший досвід міжнародного спілкування.

В Україні зараз багато говорять про «витік умів», про масову еміграцію. Що ви можете сказати з цього приводу? Чи не сприяє така масова пропаганда зарубіжної освіти еміграції молодого покоління?

Думаю, якщо і присутня масова еміграція, то причини зовсім не в пропаганді закордонної освіти. Як українська освітня компанія, ми ніколи не позиціонували себе як агентство з еміграції. Наша компетенція - це міжнародна освіта. Ми переконані, що вчитися у більш успішних - не соромно, а мудро. Ми щасливі, що наша робота допомагає дуже багатьом українцям отримати відмінні знання і досвід, які вони застосують потім в своїй країні. До речі, саме для того, щоб продемонструвати, як міжнародний досвід впливає на кар'єру в Україні, на Форум ми запрошуємо також успішних людей, які мають міжнародну освіту і застосовують її в своїй країні.

Що ж, спасибі за ваші відповіді. І на завершення, розкажіть, коли і де відбудеться форум і чого чекати всім вашим гостям.

Перший Форум світової освіти відбудеться в суботу 20 жовтня 2018 року, в бізнес-зоні НСК «Олімпійський». Я багато розповіла про студентську частину Форуму, але й батьки не залишаться без уваги. Для батьків пройде ряд дуже інформативних семінарів, як від наших фахівців, так і від міжнародних представників. Всі бажаючі зможуть отримати індивідуальні консультації. Це буде неймовірно насичений і пізнавальний день. Для комфорту всіх наших гостей буде надана парковка, організовані кава-поінти. У фінальній частині заходу, поки діти будуть насолоджуватися науково-розважальним шоу, батьків чекає неформальне спілкування з учасниками Форуму за келихом вина.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
25.09.2018