Українцям радять дивитись рейтинги ВНЗ Польщі

Понад сто двадцять українських університетів вже співпрацюють з університетами Польщі

Українцям радять дивитись рейтинги ВНЗ Польщі

Українські студенти, які їдуть на навчання до Польщі, для визначення місця навчання можуть використовувати офіційні рейтинги університетів, що складаються в країні. На цьому наголосили представники спілки ректорів Польщі під час зустрічі з міністром освіти і науки України Лілії Гриневич.

Під час зустрічі сторони обговорили проблему навчання українських студентів у закордонних вишах, які не мають відповідних ліцензій, про що нерідко не знають навіть самі студенти, які їдуть навчатись до таких вищих навчальних закладів. 

“Відверто вам скажу як міністр, що дуже багато дітей з України їдуть навчатися закордон та потрапляють у вищі навчальні заклади, що забезпечують дуже низьку якість освіти. Іноді ми навіть натрапляємо на ситуації, коли ці заклади не мають ліцензії. Виходить, що наші діти ніби отримують диплом, але ми його визнати не можемо”, - зазначила Лілія Гриневич.

Разом з тим, представники спілки ректорів Польщі наголосили, що українські студенти, які їдуть до Польщі, можуть для орієнтиру використовувати офіційні рейтинги університетів, що складаються в середині країни. ТОП-10 університетів в цих рейтингах – це установи з високою репутацією, тому там точно не будуть занадто поблажливо ставитися до студента й нададуть йому високу якість освіти.

У Міносвіти також повідомили, що понад 120 українських університетів вже співпрацюють з університетами Польщі. Згідно укладених угод здійснюється обмін студентами, аспірантами, науково-педагогічними працівниками, відбувається безпосереднє співробітництво між вищими навчальними закладами. Найбільше угод про співпрацю з вищими навчальними закладами Польщі підписав Національний університет «Львівська політехніка».

З польської сторони, найбільш відомі класичні і технічні університети мають велику кількість підписаних угод з українськими вищими навчальними закладами. Ця співпраця має переважно традиційні форми, передусім: обмін студентами, аспірантами, викладачами, участь у міжнародних проектах, наукових дослідженнях, конференціях тощо.

Освіта.ua
25.09.2016