Як отримати безкоштовну освіту в Словаччині
PR

Словаччина відкриває широкі перспективи й можливості тим, хто мріє отримати престижну європейську освіту

Як отримати безкоштовну освіту в Словаччині

Останнім часом  істотно зросла популярність Словаччини серед українських студентів, оскільки ця країна відкриває широкі перспективи й можливості тим, хто мріє отримати престижну вищу освіту в одній з країн Євросоюзу.

Умови життя й навчання іноземних студентів у Словаччині вважаються одними з найбільш комфортних і безпечних. Тому освіта в Словаччині - гідний вибір та привабливі перспективи для молодих людей з України.

Які ж переваги навчання в Словаччині для українців? Відповідь на це питання дають фахівці словацького навчально-підготовчого центру IC-CENTRE.

Безкоштовне навчання для українців словацькою мовою в державних університетах: з 2014 року освіта в усіх державних університетах Словаччини безкоштовна за умови навчання словацькою мовою. Вивчити словацьку мову можна на підготовчих курсах, акредитованих міністерством освіти Словаччини.

Європейський диплом, який визнають країни ЄС, а також США, Канада, Австралія та ряд інших країн: вища освіта в Словаччині відповідає кращим європейським та світовим стандартам. Навчання в цій країні передбачає високу якість знань і чудове володіння іноземними мовами, диплом міжнародного рівня, а також широкі перспективи для успішної кар'єри.

Навчання в державних університетах: важливою й відмінною перевагою навчання в Словаччині є можливість для іноземних студентів вступати до державних університетів на безкоштовній основі. У країнах Євросоюзу кадрові агентства й роботодавці віддають перевагу при працевлаштуванні випускникам державних навчальних закладів. Тому навчально-підготовчий центр IC CENTER готує абітурієнтів до вступу в державні вищі навчальні заклади. У мовному центрі майбутній студент отримає якісні знання словацької мови й підготовку з профільних предметів. Крім того, деякі державні ВНЗ дають можливість іноземним абітурієнтам, які закінчили курси IC CENTER, вступати без іспитів.

Стипендія: в рамках Національної стипендіальної програми, яка заснована урядом Словацької Республіки, іноземні студенти мають реальну можливість отримувати стипендію 250-1000 євро при високій успішності. Крім цього, в кожному окремому державному університеті  є свої стипендіальні програми.

Карта ВНЖ (вид на проживання) з правом працевлаштування: Словаччина - практично єдина країна в Євросоюзі, яка видає  іноземним студентам після вступу на підготовчі курси дозвіл на проживання в Словаччині (ВНЖ) з правом на працевлаштування, що дозволяє покривати не тільки поточні витрати, але й подорожувати по всій Європі.

Найдоступніший студентський бюджет в ЄС: вартість проживання в Словаччині для іноземних студентів значно нижча в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу, складає 250-300 євро на місяць. Це включає проживання в гуртожитку в двохмісному номері з окремою ванною кімнатою, харчування, мобільний зв'язок, послуги пральні, відвідування спортклубів, басейнів, аквапарків, кінотеатрів, театрів і т.д.

Споріднена та схожа мова: словацька мова близька до української, білоруської та російської, доступна у вивченні, що значно полегшує як підготовку до вступу, так і саме навчання в словацькому ВНЗ.

Легка інтеграція в словацьке суспільство: менталітет словаків зрозумілий жителям країн східної Європи. Це сприяє легкій адаптації й робить процес перебування й навчання в країні комфортним.

Проста процедура отримання візи: влада Словаччини зацікавлена в припливі іноземних студентів і всіляко сприяє в отриманні візи: студентську візу до Словаччини реально отримати протягом 10 робочих днів з моменту подачі заяви та пакету необхідних документів у консульство Словацької республіки. Лояльне ставлення до іноземних студентів дозволяє легко отримати не тільки візу, але й дозвіл на проживання (ВНЖ) з правом на офіційне працевлаштування, що вигідно відрізняє Словаччину від інших європейських держав.

Широкі можливості для працевлаштування після закінчення ВНЗ: на відміну від інших європейських держав, Словаччина після закінчення  університету надає іноземним випускникам ВНЖ  ще на рік з метою пошуку роботи, при цьому заохочує роботодавців брати на роботу випускників, компенсуючи їм витрати на заробітну плату молодого фахівця  від 60% до 80%.

Додаткові можливості для студента: під час навчання в Словаччині студенти мають прекрасні можливості для вивчення іноземних мов, проходження практики та стажування в країнах Євросоюзу, а також у США, Канаді, Великобританії, Новій Зеландії, Китаї та багатьох інших.

Високий рівень безпеки: Словаччина - країна з найнижчим рівнем злочинності в Євросоюзі. Маленька територія Словацької Республіки й відносно висока національна однорідність (велика частина населення - етнічні словаки) є причиною відсутності територіальних, міжнаціональних і релігійних конфліктів.

Високий рівень життя й економічна стабільність: Словаччина сьогодні - цілком благополучна країна. При досить низькому рівні цін на нерухомість, харчування, навчання відзначається висока якість життя. Крім того, країна демонструє високі перспективи економічного розвитку.

Словаччина - мальовнича країна: перебування в Словаччині дає можливість насолодитися гірськолижними й термальними курортами, гейзерами, озерами, середньовічними замками - всім, чим багата ця гарна,  доброзичлива країна.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Довідка

Вища освіта в Словаччині представлена двадцятьма державними й десятьма приватними університетами, відомими своїм високим рівнем освіти. Найбільш популярними серед студентів-іноземців заслужено вважаються:

 • Університет Каменського (Братислава);
 • Словацький технічний університет (Братислава);
 • Університет Матея Бела (Банська Бистриця);
 • Жилінський університет (Жилін);
 • Університет Павол Йозефа Шафарика в Кошице;
 • Університет Прешов;
 • Університет Костянтина Філософа в м. Нітра;
 • Технічний університет в Кошице;
 • Технічний університет у Зволені.

Необхідною умовою вступу до словацького державного університету є вивчення словацької мови на підготовчих курсах, акредитованих Міністерством освіти Словаччини, і отримання сертифікату про знання словацької мови.

Для якісної підготовки іноземних студентів до вступу в університет створені мовні центри. Співробітники центрів всіляко сприяють адаптації абітурієнтів, знайомлять з національними традиціями, допомагають організувати побут, дають поради під час вступної кампанії.

Один з таких центрів - Навчально-підготовчий центр IC-CENTRE при словацькому Державному університеті Матея Бела в м. Банська Бистриця пропонує 2 спеціальні підготовчі програми для російськомовних студентів. Це річні підготовчі курси «IC STANDART» і семестрові курси «IC SEMESTER».

Офіційне представництво IC-CENTRE в Україні:

 • 03680 м. Київ, вул. Миколи Грінченка 4, Бізнес-центр «Горизонт Парк», 2 поверх;
 • Контактні телефони: (067) 353 8448, (063) 578 12 17;
 • Електронна пошта: icgroupukraine@gmail.com;
 • Сторінка в фейсбук: https://www.facebook.com/freeEuropaeducation/

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
29.07.2016