Навчання за кордоном: з агентством чи без
PR

За останні 5 років кількість українських студентів за кордоном зросла приблизно на третину

Навчання за кордоном: з агентством чи без

Що спільного між столовим сріблом і дипломом вітчизняного вузу? Відповідь очевидна: і те, й інше після отримання ховається в ящик і більше ніколи не використовується. Інша справа - диплом західного зразка, отриманий у кращих навчальних закладах планети. Це не просто «корочка», а справжня путівка в життя: величезний багаж необхідних знань, корисні знайомства, блискуча кар'єра, успішний бізнес.

Не дивно, що кожен розсудливий українець хоча б раз замислювався про освіту за кордоном. За даними Центру дослідження суспільства, за останні 5 років кількість українських студентів за кордоном зросла приблизно на третину: з 21,5 до 32,6 тисяч осіб. ЮНЕСКО ж дає значно вищі показники: 5 років тому за кордоном навчалися 35 тисяч українців, а в наступному навчальному році їх число може перевищити 90 тисяч.

Але при всіх безперечних перевагах освіта за кордоном має свої труднощі. І все починається зі вступу. Яку спеціальність обрати? Який вуз? Яку країну? Які документи потрібно подавати, як правильно це робити?

Тернистий шлях в Інтернеті

Занепокоєні цими питаннями, багато молодих людей тут же звертаються до Інтернету, де знаходять безліч тематичних форумів і статей сумнівного змісту. На жаль, у мережі є маса «порадників», які «точно знають, як треба», «компетентні у всьому» й «готові допомогти безкоштовно». Начитавшись таких «порад», люди намагаються вступити до закордонного вузу самостійно. Але в певний момент виявляється, що зібраних документів мало, рекомендований «порадниками» вуз не влаштовує, та й з візою все не так просто.

І це не дивно, адже форуми та сумнівні статті в Інтернеті - вкрай ненадійні джерела. Як мінімум тому, що вибір освітньої програми за кордоном - завдання специфічне й дуже індивідуальне. Те, що влаштовує одну людину, не обов'язково задовольнить іншу. Те, що спрацювало в одному випадку, може не спрацювати в десяти наступних. Ось тільки на форумах ніхто про це не розповість. Начитавшись шкідливих порад, стомившись від постійних пошуків достовірної інформації, люди отримують більше питань, ніж відповідей - і, врешті-решт, звертаються до фахівців.

На жаль, найчастіше це відбувається занадто пізно, безпосередньо перед початком вступного сезону, коли навіть досвідчений консультант з освіти вже просто не встигає допомогти.

Просте рішення

У сучасному світі, згідно зі статистикою, абітурієнти все частіше вибирають більш простий шлях - агентство освіти. За даними міжнародної організації Observatory on Borderless Higher Education (OBHE), таким чином найчастіше їдуть навчатися в США: майже 700 тисяч студентів вступили в 4000 американських вузів за допомогою освітніх компаній. У Великобританію вирушили 339 тисяч, а в Австралію - 253 тисячі студентів з усього світу. В українців же на сьогоднішній день найпопулярнішою є освіта в Чехії й Польщі.

Чим же агентства освіти допомагають абітурієнтам?

Правильна мета. По-перше, агентства надають повну, детальну й актуальну інформацію про все, що стосується навчання за кордоном. Менеджери освітніх програм щорічно відправляють за кордон безліч студентів, тому часом вони краще знають, яким варіантам навчання варто віддати перевагу в тому чи іншому випадку. А ось спроби самостійно вибрати університет, керуючись тільки «порадами» та статтями в Інтернеті, можуть наштовхнути на безліч підводних каменів. Наприклад, ви хочете вивчати математику в одному з найбільш рейтингових університетів Німеччини. І раптом, в останню мить виявляється, що математичний факультет у цьому університеті – не досконалий. У той же час у сусідньому німецькому містечку є невеликий університет, який славиться саме математичним факультетом. Саме в таких тонкощах менеджер і розбирається, тому він вчасно підкаже правильний варіант.

Повна інформованість. По-друге, досвідчений фахівець як ніхто інший знає закордонну систему освіти зсередини. У всьому світі є понад 17 тисяч вузів з акредитацією. Кожне освітнє агентство співпрацює приблизно з 500 іноземними школами та університетами, є їх офіційним представником. Менеджери агентств відвідують закордонні вузи, спілкуються з місцевими студентами, викладачами - і таким чином знають усі тонкощі не з чуток, не з статей в Інтернеті і вже тим більше - не з сумнівних форумів. До того ж, список інтересів менеджера освітніх програм ніколи не обмежується вузами. Вони детально вивчають спосіб життя місцевих жителів, інфраструктуру, особливості та нюанси  для того, щоб потім надати всю необхідну інформацію абітурієнту. Таким чином, вступивши за кордон за допомогою агентства, студент приїжджає на нове місце повністю підготовленим. Мало того, навіть після вступу менеджер з освіти подбає про адаптацію клієнта на новому місці.

Ніякої бюрократії. По-третє, освітнє агентство збере всі документи - як для вступу, так і для візи. Менеджери навіть бронюють квитки й орендують абітурієнтам житло. Це досить важливо, так як багато людей, вирішивши вступати самостійно, плутаються в документах, пропускають який-небудь важливий момент при підготовці й банально отримують візову відмову.

Корисні рекомендації. І, нарешті, агентства завжди володіють інформацією про те, які тести потрібно здавати в той чи інший вуз. Про те, як з ними краще впоратися. Про те, скільки коштує навчання, як змінюється ринок цін, куди в даний момент вступати вигідно, а куди - ні. Крім того, ви зможете дізнатися про перспективи отримання роботи за фахом, міграційні закони й т.п.

Ціна питання

Вартість послуг освітніх агентств досить різна, зазвичай вона залежить від країни, програми й форми навчання. Іноді допомога менеджера і взагалі безкоштовна, іноді її вартість сягає $ 5 000, а в середньому - за даними OBHE - близько $ 500.

Вступ до вузу - один з найважливіших етапів у житті людини, тому, звичайно ж, бажано, щоб цей етап проходив під контролем досвідченого фахівця. Адже розсудливі люди зазвичай не приймають пологи без лікаря й не відзначають весілля без професійного тамади. Так і зі вступом за кордон. Вирішивши робити це самостійно, абітурієнти одразу ж прирікають себе на певний ризик. А ризик у такій важливій справі - деталь абсолютно невиправдана й зайва.

Освіта.ua
26.07.2016