Що означає проживання в сім'ї за кордоном?

Ця стаття допоможе зважити всі «за» і «проти» проживання в сім'ї за кордоном

Що означає проживання в сім'ї за кордоном?

Навчаючись за кордоном, ви зможете вибрати один з трьох варіантів проживання: в студентському гуртожитку, на орендованій квартирі або ж в сім'ї. На перший погляд, здається, що проживання в сім'ї - ідеальний варіант. Адже це недорого, у вас буде підтримка в чужій країні і вам зможуть дуже допомогти з вивченням мови і культури.

Перед тим, як прийняти рішення, постарайтеся зважити всі «за» і «проти» щодо можливості проживання в сім'ї за кордоном. Ця стаття допоможе вам у цьому.

Чого слід очікувати від проживання в приймаючій сім'ї

Яким буде проживання в сім'ї, залежить від самої сім'ї. Неважливо, чи будете ви жити в іспанській родині, де троє маленьких діточок, або зупинитесь у матері-одиначки та її доньки в Британії. Є кілька речей, яких варто очікувати під час проживання в приймаючій сім'ї.

1. Можливо, сім'я вже раніше приймала волонтерів або студентів

Існує велика ймовірність того, що сім'я вже приймала у себе інших людей. Якщо це так, тоді вони будуть знати яка вам знадобитися допомога, що ви зможете зробити самостійно, і вони будуть брати до уваги відповідні культурні відмінності.

У той же час, існує ймовірність, що ви будете їх першим гостем - і в цьому немає нічого страшного. Постарайтеся поставитися з розумінням і будьте терплячими. І ви, і приймаюча сім'я дізнаєтеся багато нового при спільному проживанні.

2. Приймаючу сім'ю ретельно опитали й оцінили

Представник програми навчання або проживання за кордоном повинен був ретельно опитати і оцінити сім'ю, щоб упевнитися, що проживання в сім'ї буде безпечним і комфортним для вас.

Щоб переконатися, що вас направлять в потрібну родину, поставте представнику програми наступні запитання:

 • Як давно сім'я приймає волонтерів/студентів?
 • Скільки разів на день мене годуватимуть?
 • Чи буду я з кимось ділити кімнату?
 • На вихідних я сам повинен піклуватися про їжу?
 • Якщо є діти, то скільки їм років?
 • Як далеко знаходиться університет/центр волонтерської допомоги/ресторани?
 • Сім'я підлаштується під мої обмеження в їжі, якщо такі є?
 • Який транспорт ходить біля будинку?

3. Їжте те, що і всі інші

Якщо у вас є якісь обмеження в їжі, повідомте про це представника програми до того, як для вас виберуть сім'ю.
 
Тоді вони зможуть запитати у приймаючої сім'ї чи згодні вони прийняти вегетаріанця/людину, у якої алергія на горіхи і так далі. Вони переконаються в тому, що направлять вас в сім'ю, де про вас зможуть подбати.

Вам все одно доведеться набратися терпіння (не всі культури приймають вегетаріанство, наприклад, в Африці вегетаріанець може їсти рибу). Якщо у вас немає обмежень в їжі, тоді їжте те, що їсть вся сім'я. Інакше ви їх можете образити! (Ось підказка, в країнах, де гостей дуже люблять годувати, існує один чарівний вираз «Дуже смачно, але я наївся». Запам'ятайте його).

4. Поважайте їхні правила

Чи чекати приймаючій сім'ї вашого повернення? Чи можете ви привести друга? Чи очікують вони, що ви будете мити посуд або прибирати у ванній? Дізнайтеся про правила дому та поважайте їх. І не забувайте говорити «дякую».

5. Ви набагато швидше вивчите мову

З приймаючою сім'єю ідеально практикувати мову, так ви повністю поринете в культуру. Сім'ї, в яких є маленькі діти, вам краще допоможуть у цьому, оскільки вони вже звикли пояснювати слова і вирази і вчити правильній вимові своїх маленьких дітей.

6. Ви будете відчувати дискомфорт в деяких ситуаціях

Проживання в сім'ї означає, що ви добре дізнаєтеся один одного і будете багато часу проводити в особистому просторі. Додайте сюди різні культурні норми і розуміння «особистого простору» (деякі не знають такого поняття) і ви потрапите в кілька незручних ситуацій.

Маленький братик вривається до вас в кімнату, коли ви одягаєтесь? Мама вручну пере вашу нижню білизну? А сестра розпитує про кожну деталь вашого особистого життя? Таке часто буває.

7. Приймаюча сім'я буде запрошувати вас на сімейні свята

Ви ж частина родини! Якщо ви проживаєте з родиною під час важливих свят, таких як весілля, дні народження, похорон, очікуйте на запрошення.

8. Ви отримаєте другу сім'ю, яку буде складно покинути

Незважаючи на незручні ситуації та культурні відмінності, ви полюбите свою приймаючу сім'ю. Коли настане момент вашого від'їзду, ви всі будете обіцяти дзвонити один одному і чекати наступних зустрічей. Вони ваша друга сім'я. Хіба вам не пощастило?

     
Чого не слід очікувати від проживання в приймаючій сім'ї.

Звичайно ж, існують речі, яких навіть не варто очікувати від приймаючої сім'ї:

 • З вами не будуть няньчитися.
 • У вас буде менше свободи, ніж у себе вдома.
 • За вами не будуть прибирати.
 • Сім'я не перейде на ваш рідну мову заради вас.
 • Проживання в сім'ї - це не проживання в готелі.
 • Приходити і йти, коли вам заманеться і не поважати своїх приймаючих батьків.
 • Запрошувати друзів з ночівлею.

Історія про проживання в сім'ї за кордоном

Яким буде проживання в сім'ї залежить від самої сім'ї. Кращий спосіб дізнатися яким буде проживання в сім'ї - це прочитати історії людей, які жили в приймаючих сім'ях.

Наталі навчалася у Севільї, Іспанія.

Наталі, студентка коледжу, яка вчилася семестр в Севільї, Іспанія. Проживання в сім'ї допомогло їй «краще познайомитися з містом, відчувати себе затишно в незнайомому місці, краще зрозуміти культуру і тренувати мовні навички щодня».

Проживання в сім'ї, коли вона була так далеко від дому, стало великим плюсом для Наталі, особливо коли вона захворіла і їй потрібна була допомога.

Єдиним недоліком було менше свободи - вона не могла гуляти допізна, їй доводилося багато їсти під час застілля. Але вона наполягає на тому, що переваг набагато більше ніж недоліків.

Наталі стверджує, що проживаючи в приймаючій сім'ї, ви зав'язуєте справжні сімейні відносини. Вона з нетерпінням чекає, коли зможе повернутися до Севільї і провідати свою другу сім'ю.

Якщо вам не пощастить з приймаючою сім'єю, ось кілька порад як варто себе вести в такому випадку:

 • Будьте терплячими на початку знайомства з родиною і культурою.
 • Якщо ви відчуваєте, що сім'я вас не поважає, дотримуйтесь їхніх правил і ставтеся до них з добротою.
 • Подумайте, що ви можете змінити і як можна поліпшити досвід проживання в сім'ї.
 • Відразу ж поговоріть з керівниками програми про існуючу проблему, тоді вони зможуть вплинути на вашу сім'ю.
 • Якщо ви все ж наважитеся відмовитися від сім'ї, нікого не звинувачуйте, а просто скажіть «Нічого не виходить».
 • Якщо вас направили в іншу сім'ю, не говоріть погано про свою стару сім'ю - це тільки викличе негативні емоції.

Усе ще не впевнені щодо проживання в родині? Щоб зробити правильний вибір, уважно і не поспішаючи обміркуйте всі переваги й недоліки проживання в сім'ї і прийміть грамотне рішення. Ставте собі правильні запитання. Візьміть до уваги свої цілі і вирішите, чи зможете ви їх досягти, проживаючи в сім'ї.

Запитання, які слід поставити собі, якщо ви думаєте жити в приймаючій сім'ї:

 • Наскільки для мене важливий особистий простір?
 • Чи зможу я пристосуватися до правил і примх іншої сім'ї?
 • Мені подобається жити в сім'ї? Або краще жити зі своїми однолітками?
 • Чи зможу я бути уважним по відношенню до чужої культури?
 • Для мене важливо дізнатися традиції моєї приймаючої сім'ї і брати участь у святкуваннях?
 • Наскільки мені важливо вивчити мову?
 • Чи зможу я ділити кімнату з незнайомою людиною?

Киньте собі виклик: зробіть це! Проживання в сім'ї далеко не для всіх, але це доступна й унікальна можливість про яку варто задуматися всім бажаючим поїхати за кордон. Проживання в сім'ї гарантовано збагатить ваші знання культури, вам буде комфортно і безпечно і, можливо, ви знайдете свою другу сім'ю.

gooverseas.com
25.11.2015