Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(044) 481-38-00 м. Київ, вул. Артема (Cічових стрільців) 52-А (карта) http://www.umo.edu.ua (044) 481-38-44 |
Університет менеджменту освіти (УМО) Національної Академії педагогічних наук України
Тип навчального закладу: | Університет |
Форма власності: | Державна |
Вартість навчання на рік (грн.): | 6100 (заочна) |
Форма навчання: | заочна |
Кваліфікаційний рівень: | бакалавр, магістр |
Кількість студентів: | н.д. |
Місто: | Київ |
Консолідований рейтинг 2022: | 132-133 місце |
|
|
Університет менеджменту освіти (УМО) Національної Академії педагогічних наук України - додаткова інформація про вищий навчальний заклад
Університет менеджменту освіти НАПН України – державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації інноваційно-дослідницького типу. Пріоритет у діяльності Університету менеджменту освіти надається реалізації концепції неперервної пожиттєвої освіти, підвищення професіоналізму і конкурентоспроможності управлінських і педагогічних кадрів в Україні шляхом посилення їх готовності до інноваційної діяльності.
Інститути Університету менеджменту освіти:
- Інститут відкритої освіти,
- Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти,
- Інститут менеджменту та психології,
- Інститут післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників (м. Донецьк).
Реалізація місії Університету менеджменту освіти передбачає забезпечення випереджувального характеру змісту освіти внаслідок фундаментальних та прикладних досліджень, неперервного відстеження тенденцій розвитку світових та вітчизняної освітніх систем, становлення власних наукових і науково-методичних шкіл, створення освітньо-наукових авторських програм.
Основними напрямами освітньої діяльності Університету менеджменту освіти є:
- підвищення кваліфікації керівних і педагогічних працівників системи освіти,
- підготовка фахівців з вищою освітою (друга вища освіта),
- підготовка науково-педагогічних кадрів через аспірантуру та докторантуру.
Університет менеджменту освіти здійснює комплексну освітню підготовку управлінців - професіоналів сфери освіти, в першу чергу з числа резерву на заміщення керівних посад, визначеного Міністерством освіти і науки України, Міністерством освіти і науки Автономної республіки Крим, обласними (Київським і Севастопольським міськими), районними (міськими) управліннями освіти і науки, навчальними закладами; фахове зростання керівних і педагогічних кадрів різного рівня (підвищення кваліфікації, перепідготовка, спеціалізація, стажування тощо), проводить ґрунтовну науково-дослідну та науково-методичну діяльність з визначення та реалізації державної політики в сфері післядипломної педагогічної освіти, проблем професійного розвитку цих категорій фахівців, сприяє впровадженню в освітню діяльність ідей андрагогіки, акмеології, педагогічної інноватики; виконує функції Всеукраїнського навчального і науково-методичного центру післядипломної педагогічної освіти.
Університет менеджменту освіти покликаний бути осередком здобуття нового знання в системі освіти дорослих, каталізатором розвитку галузі післядипломної педагогічної освіти через підготовку наукових і науково-педагогічних кадрів, ініціатором інноваційних перетворень і проектів.
У Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти функціонують курси підвищення кваліфікації таких категорій працівників освіти:
- державних службовців;
- керівників державних підприємств, установ, організацій і навчальних закладів;
- педагогічних працівників та керівників закладів освіти;
- спеціалістів з економіки освіти;
- працівників методичних служб;
- працівників психологічних служб;
- педагогічних та науково-педагогічних працівників (з валеології, охорони праці та безпеки життєдіяльності).
Інститут післядипломної педагогічної освіти інженерно-педагогічних працівників (м. Донецьк) спеціалізується на підвищенні кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів.
Щороку в цих інститутах проходять підвищення кваліфікації понад 7 тисяч працівників системи освіти. Навчання здійснюється за очною, заочною та очно-дистанційною формами.
Найбільш поширеною є очно-дистанційна форма підвищення кваліфікації, яка передбачає три етапи навчання:
- організаційно-настановна сесія, де протягом одного тижня слухачі відвідують лекції, практичні і семінарські заняття, тренінги, «круглі столи» й тематичні дискусії, під час яких знайомляться з останніми досягненнями психолого-педагогічної науки, інноваційними технологіями управління та отримують завдання для самостійної роботи з метою поглиблення й набуття нових знань, умінь і навичок, необхідних для успішного виконання своїх професійних завдань;
- дистанційне навчання, яке триває 4-5 місяців, впродовж якого слухачі під керівництвом т'ютора самостійно вивчають навчальний матеріал і працюють над написанням творчої випускної роботи (проекту) та виконують практичне завдання; зворотній зв'язок між слухачами і т'ютором здійснюється з використанням інтернет-технологій;
- підсумкова сесія тривалістю один тиждень, під час якої слухачі відвідують підсумкові заняття, де обмінюються досвідом, отримують відповіді на проблемні питання, що виникли в процесі самостійної роботи, і проходять підсумкову атестацію в формі заліку та захисту випускної роботи.
За результатами навчання слухачі отримують свідоцтва про підвищення кваліфікації встановленого зразка.
Очне навчання на курсах підвищення кваліфікації триває, як правило, два тижні. У цьому разі підсумкова атестація слухачів здійснюється за результатами комплексного випускного екзамену.
Підготовку фахівців з вищою освітою Університет здійснює за заочною формою навчання в Інституті менеджменту та психології. Навчання здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста й магістра із спеціальностей:
- психологія;
- управління персоналом і економіка праці;
- менеджмент організацій.
На навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра приймаються особи, які мають неповну вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст"). Термін навчання - 2-3 роки залежно від спеціальності.
Крім того, на базі повної вищої освіти здійснюється підготовка магістрів із спеціальностей:
- педагогіка вищої школи;
- управління навчальним закладом.
У Інституті післядипломної педагогічної освіти інженерно-педагогічних працівників (м. Донецьк) здійснюється перепідготовка фахівців з вищою освітою за спеціальністю "психологія".
Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі, серед яких 20% докторів наук і понад 50% - кандидати наук.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 03.08.2022