Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(031) 312-11-09 Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Ужгородська, 26 (карта) http://msu.edu.ua (03131) 2-40-20 |
Мукачівський державний університет (МДУ)
Мукачівський державний університет - сучасний вищий навчальний заклад ІІІ-IV рівня акредитації, один із найбільших науково-методичних і культурних центрів Закарпатської області та регіону. Це багатопрофільний навчальний заклад, який забезпечує підготовку за 9 галузями знань: «Освіта/педагогіка», «Соціальні та поведінкові науки», «Культура і мистецтво», «Управління та адміністрування», «Механічна інженерія», «Виробництво та технології», «Публічне управління та адміністрування», «Природничі науки», «Сфера обслуговування».
У складі університету функціонують чотири факультети та шістнадцять кафедр, які забезпечують підготовку фахівців за 22 спеціальностями та 24 освітніми програмами денної та заочної форми навчання: Педагогічний факультет; Гуманітарний факультет; Факультет туризму та готельно-ресторанного бізнесу; Факультет економіки, управління та інженерії.
Мукачівський державний університет – велика і дружня родина, з великими науковими та культурними традиціями і своєю історією.
Тип навчального закладу: | Університет |
Форма власності: | державна |
Вартість навчання на рік (грн.): | від 6300 до 11500 |
Форма навчання: | денна, заочна |
Кваліфікаційний рівень: | бакалавр, спеціаліст, магістр |
Кількість студентів: | 4550 |
Місто: | Мукачево |
Консолідований рейтинг 2022: | 201 місце |
|
|
Навчально-виховний процес в Мукачівському державному університеті здійснюється силами 221 викладача, серед яких 19 докторів наук та професорів, 111 кандидатів наук.
Високому рівню організації навчально-виховного процесу в усіх структурних підрозділах Університету сприяє цілісна інформаційно-технологічну інфраструктура, що постійно вдосконалюється. Вона включає в себе 4 навчальні корпуси, укомплектовану Наукову бібліотеку (постійно поновлюється та налічує понад 150 тис. документів наукової та методичної літератури), 2 гуртожитки, комп’ютерні класи з сучасними комп’ютерами та виходом до Інтернету, студентську їдальню.
Мукачівський державний університет постійно працює над розширенням міжнародної співпраці, як в навчальному, так і в науковому напрямах. На теперішній час університет активно співпрацює з навчальними закладами Польщі, Словаччини, Угорщини та іншими країнами Європи.
В Університеті для студентів всіх спеціальностей реалізовується: програма «Подвійний диплом» з Вищою Школою (м. Ченстохов, Польша) та Сопотською Вищою Школою (Польша), яка дає можливості паралельного навчання у двох університетах по закінченню яких отримати подвійні (біларетальні) українські та польські дипломи державного зразка; семестрова програма академічного обміну з Академією Яна Длугаша (м. Ченстохов, Польша), яка дає можливість студентам безкоштовно вивчати фахові дисципліни протягом одного семестру в рамках Міжнародної програми обміну студентів, що фінансується за кошти ЄС.
Детальніша інформація для абітурієнтів
Мукачівський державний університет (МДУ) проводить підготовку за такими напрямами:
-
Гуманітарні науки
- Філологія
-
Механічна інженерія
- Прикладна механіка
- Галузеве машинобудування
-
Управління та адміністрування
- Публічне управління та адміністрування
- Маркетинг
- Фінанси, банківська справа та страхування
- Облік і оподаткування
- Менеджмент
-
Культура і мистецтво
- Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
- Музеєзнавство, пам'яткознавство
- Музичне мистецтво
-
Освіта та педагогіка
- Дошкільна освіта
- Початкова освіта
- Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)
- Професійна освіта (за спеціалізаціями)
- Освітні, педагогічні науки
-
Природничі науки
- Географія
-
Соціальні та поведінкові науки
- Психологія
-
Сфера обслуговування
- Готельно-ресторанна справа
- Туризм
-
Виробництво та технології
- Технології легкої промисловості
Мукачівський державний університет (МДУ) - додаткова інформація про вищий навчальний заклад
У 1995 р. згідно Постанови Кабінету Міністрів України№ 518 в м. Мукачеві був відкритий філіал Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький). В 1997 році на базі Мукачівського філіалу Технологічного університету Поділля створений Мукачівський технологічний інститут. Основне завдання його полягало в підготовці висококваліфікованих фахівців для легкої промисловості та сервісного обслуговування.
Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут був навчальним закладом, що належав до комунальної форми власності і знаходився у підпорядкуванні управління освіти і науки Закарпатської ОДА.
Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут – це один із найстаріших педагогічних закладів Закарпаття, який здійснював підготовку майбутніх спеціалістів для системи дошкільної, початкової ланок освіти та шкіл національних меншин.
У вересні 2008 року шляхом злиття двох інститутів створено Мукачівський державний університет. Об’єднання двох вузів викликано модернізацією освіти України для реалізації концептуальних засад Болонського процесу, географічним положенням, кількістю студентів.
Організацію навчальної, науково-методичної, наукової та виховної роботи в Мукачівському державному університеті забезпечують факультети: технологічний; туризму і готельно-ресторанного бізнесу; економічний; педагогічний; гуманітарний; заочної форми навчання.
Напрями підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра:
- Технологія виробів легкої промисловості;
- Маркетинг;
- Фінанси і кредит;
- Облік і аудит;
- Менеджмент;
- Туризм;
- Готельно-ресторанна справа;
- Дошкільна освіта;
- Початкова освіта;
- Музичне мистецтво;
- Філологія (англійська);
- Практична психологія.
Напрями підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста:
- Швейні вироби;
- Взуття, шкіргалантерейні і лимарні вироби;
- Фінанси;
- Облік і аудит;
- Маркетинг;
- Менеджмент організацій;
- Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності;
- Туризм;
- Готельне господарство;
- Дошкільне виховання;
- Початкове навчання;
- Музична педагогіка і виховання;
- Педагогіка і методика середньої освіти. Мова і література (англійська);
- Практична психологія.
Напрями підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра:
- Швейні вироби;
- Взуття, шкіргалантерейні і лимарні вироби;
- Фінанси;
- Облік і аудит;
- Маркетинг;
- Менеджмент організацій;
- Дошкільне виховання;
- Початкове навчання;
- Музична педагогіка і виховання.
Навчальний процес в Мукачівському державному університеті забезпечують 379 осіб професорсько-викладацького складу, з них: 41 доктор наук, професор, 104 кандидати наук, доценти, 1 заслужений діяч науки і техніки України, 3 заслужені працівники освіти України, 6 заслужених діячів мистецтва України. До викладання в університеті широко залучаються провідні вчені наукових установ, а також керівники промислових підприємств та комерційних фірм.
З метою реалізації ідей Болонського процесу в Мукачівському державному університеті запроваджена нова освітня модель навчання – кредитно-модульна система організації навчального процесу (КМСОНП) на основі ЕСТS.
Структурними підрозділами Мукачівського державного університету є Виноградівський державний коледж та Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж, які забезпечують підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра.
На сьогодні матеріально-технічна база складає 6 корпусів, навчальні аудиторії та лабораторії яких оснащено сучасним технологічним обладнанням, лабораторним устаткуванням, комп’ютерною технікою.
Для інформаційного забезпечення наукових досліджень до послуг студентів та викладачів створена досконала структура університетської бібліотеки, яка дозволяє здійснювати оперативне, диференційоване обслуговування: бібліотечно-інформаційний сектор, 5 читальних залів на 240 місць, 3 абонементи.
Єдиний бібліотечний фонд налічує 112146 документів, книжковий фонд – 104664 примірники. Переважна більшість надходжень – україномовна література.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 04.08.2022