Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(056) 745-05-60, (067) 447-51-52, (099) 271-40-80 м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19 (карта) http://www.nmu.org.ua (056) 745-05-60, 247-24-57 |
Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" (НТУ "ДП")
Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» – результат трансформації Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1636 від 20.12.2017). Політехнічний тренд розвитку університету сформувався за рахунок розширення спектра спеціальностей, запропонованих для здобуття всіх рівнів вищої освіти. «Дніпровська політехніка» має широкі можливості стажування студентів за кордоном, отримання міжнародних грантів і дипломів європейських університетів-партнерів, а також паралельного навчання за іншою спеціальністю з метою здобуття другої вищої освіти. Університет провадить діяльність відповідно до стандартів європейського науково-освітнього простору за пріоритетним державним фінансуванням.
Тип навчального закладу: | Університет |
Форма власності: | державна |
Вартість навчання на рік (грн.): | від 6 800 до 24 500 |
Форма навчання: | очна (денна), заочна |
Кваліфікаційний рівень: | фаховий молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук |
Кількість студентів: | 10 000 |
Місто: | Дніпропетровськ |
Консолідований рейтинг 2022: | 25 місце |
|
|
Університет був заснований у 1899 році як Катеринославське вище гірниче училище. Навчання в «Дніпровській політехніці» – це поєднання стодвадцятирічного досвіду підготовки висококваліфікованих фахівців і новітніх технологій освіти. Університет готує фахівців більш ніж за 50 спеціальностями, серед яких інженерні, комп’ютерні, філологічні та економічні.
Сьогодні загальна кількість студентів «Дніпровської політехніки» перевищує десять тисяч. У структуру університету входять п’ять інститутів і сім факультетів; три коледжі; аспірантура й докторантура.
Університет – визнаний і відомий не тільки в Україні, а й за її межами, як навчальний і науковий центр. Міжнародну діяльність «Дніпровської політехніки» спрямовано на досягнення головної мети – світового визнання наукових шкіл закладу та високого рівня підготовки фахівців.
Навчальний процес забезпечують близько тисячі викладачів, більше половини з яких мають науковий ступінь або вчене звання. Серед них: 25 лауреатів Державних премій в галузі науки і техніки України, кожен шостий - заслужений діяч науки і техніки, або відмінник освіти України.
Навчання передбачає ґрунтовну мовну підготовку під керівництвом досвідчених викладачів університету та запрошених з-за кордону. Рівень знань студентів достатній для складання іспитів і отримання сертифікатів міжнародного рівня, наприклад, TOEFL або Zertifikat Deutsch.
Міжнародна діяльність «Дніпровської політехніки» спрямована на досягнення головної мети - визнання його наукових шкіл на світовій арені в сфері науки і підготовки фахівців.
Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" (НТУ "ДП") проводить підготовку за такими напрямами:
-
Інформаційні технології
- Кібербезпека
- Системний аналіз
- Комп’ютерні науки
- Інформаційні системи та технології
- Комп’ютерна інженерія
- Інженерія програмного забезпечення
-
Гуманітарні науки
- Культурологія
- Філософія
- Історія та археологія
- Філологія
-
Автоматизація та приладобудування
- Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
- Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
-
Електрична інженерія
- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
-
Електроніка та телекомунікації
- Телекомунікації та радіотехніка
-
Архітектура та будівництво
- Геодезія та землеустрій
- Будівництво та цивільна інженерія
-
Механічна інженерія
- Матеріалознавство
- Прикладна механіка
- Галузеве машинобудування
-
Управління та адміністрування
- Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
- Публічне управління та адміністрування
- Маркетинг
- Фінанси, банківська справа та страхування
- Облік і оподаткування
- Менеджмент
-
Освіта та педагогіка
- Професійна освіта (за спеціалізаціями)
- Освітні, педагогічні науки
-
Право
- Право
-
Природничі науки
- Науки про Землю
- Екологія
-
Соціальні та поведінкові науки
- Економіка
- Політологія
-
Сфера обслуговування
- Туризм
-
Виробництво та технології
- Нафтогазова інженерія та технології
- Технології захисту навколишнього середовища
- Гірництво
-
Транспорт
- Транспортні технології (за видами)
- Автомобільний транспорт
-
Хімічна та біоінженерія
- Хімічні технології та інженерія
-
Цивільна безпека
- Цивільна безпека
-
Біологія
- Біологія
-
Міжнародні відносини
- Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
- Міжнародні економічні відносини
Національний гірничий університет (НГУ) - додаткова інформація про вищий навчальний заклад
Національний гірничий університет - один з провідних закладів освіти і провідний навчальний заклад держави в геологорозвідувальній та гірничодобувній галузях.
Випускники Національного гірничого університету володіють сучасними комп`ютерними технологіями і спроможні вирішувати складні проблеми розвитку промисловості, економіки і права.
У складі Національного гірничого університету 53 кафедри (27 з яких - випускаючі), об`єднаних в 9 факультетів денної форми навчання, Інститут заочно-дистанційної освіти, аспірантура та докторантура, Міжгалузевий інститут безперервної освіти, розвинена науково-дослідна частина, Українсько-Американський лінгвістичний центр, Центр мовної підготовки, Українсько-Німецький культурний центр, Україно-Іспано-Латиноамериканський центр, Центр Українсько-польського співробітництва, Центр енергозбереження та енергоменеджменту, Придніпровський науково-технічний центр захисту інформації, Українсько-Американський ліцей, Марганецький коледж, автотранспортний та Павлоградський технікуми.
У Національному гірничому університеті навчаються близько 12000 студентів та слухачів, аспірантів і докторантів з 27 сучасних спеціальностей. Ліцензований обсяг прийому студентів на перший курс сягає 1400.
Навчальний процес забезпечують понад 600 викладачів, у тому числі більше 100 докторів наук, професорів та 350 кандидатів наук, доцентів. Висока якість навчання гарантується розвиненою інфраструктурою навчального процесу (загальна площа споруд та будівель університету - 126049 м2 вартістю 29,8 млн. грн.), сучасною обчислювальною технікою (понад 1000 сучасних комп`ютерів) та локальними і глобальними комп`ютерними мережами, бібліотекою з фондом більше мільйона томів, міцною матеріально-технічною базою лабораторій (вартість обладнання 16,8 млн. грн.), новітніми технологіями навчання.
Національний гірничий університет - провідний науково-методичний центр, бо, зберігаючи значний позитивний досвід вітчизняної системи освіти, він сприймає і кращі світові стандарти підготовки спеціалістів.
У Національному гірничому університеті працюють Українсько-німецький культурний, Українсько-американський лінгвістичний, Українсько-іспано-латиноамериканський центри, а також центри енергозбереження та енергоменеджменту, технічного захисту інформації, мовної підготовки, естетичного розвитку, гемологічний. І кожен за бажанням може пройти тут курс навчання чи отримати консультацію.
Завдяки такій поглибленій підготовці, а також багатостороннім зв`язкам університету з зарубіжними університетами, студенти й аспіранти отримують міжнародні стипендії на навчання або стажування у вищих навчальних закладах Німеччини, Польщі, Великої Британії, Іспанії та США.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 02.08.2022