Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
Телефон в Україні: (044) 200-28-44 Австрія, м. Відень http://www.univie.ac.at/ |
Віденський університет
Унікальне різноманіття освітніх програм і всесвітнє визнання
Віденський університет (нім. Universität Wien, міжнародна назва - University of Vienna) – це абсолютно унікальний ВНЗ з неповторною багатовіковою історією; найстаріший університет у всьому німецькомовному світі й один з найбільших у Центральній Європі. Його засновником був герцог Рудольф IV, який у 1365 році відкрив навчальний заклад, який згідно з літературними джерелами став на його честь іменуватись Alma Mater Rudolphina Vindobonensis. У 2015 році Віденський університет відзначає своє 650-річчя.
У даний час у Віденському університеті навчаються близько 92000 студентів. Їм запропоновано широкий вибір зі 187-и освітніх програм: 55 програм бакалаврату, 116 магістерських програм, 4 дипломні програми і 12 докторських програм. До того ж наявність 9700 співробітників, серед яких 6900 – вчені, робить Віденський університет найбільшою навчально-науково-дослідною установою Австрії.
Інтернаціоналізація. Віденський університет є центральною і найбільш важливою дійовою особою в інтернаціоналізації третинного сектора економіки в Австрії. Це пов'язано з розміром університету, діапазоном предметів, які в ньому викладаються, відмінним розташуванням та активною реалізацією стратегії інтернаціоналізації. Так, приблизно одна чверть студентів не є австрійцями, щороку в університет за обміном вступають більше 2000 студентів. Третина викладацького складу приїжджає з-за кордону, а кількість новопризначених іноземних професорів складає більше 60 %.
Міжнародна мережа. Віденський університет у значній мірі орієнтований на міжнародне навчання й викладання і тому всіляко намагається підтримувати відносини з іншими країнами. Він є учасником програми ERASMUS SOCRATES і членом кількох міжнародних мереж, таких як ASEA-Uninet, мережа університетів європейських столиць (UNICA) та Європейської асоціації університетів (EUA). Із 363 європейських університетів-партнерів Віденський університет уклав ERASMUS-партнерство із 350. Також Віденський університет бере участь у програмах, запропонованих Austrian Science Fund (FWF) та EU Framework Programmes із традиційно великою кількістю проектів. Узгоджена передача знань і технологій ілюструє бажання Віденського університету безперервно розвивати інноваційний потенціал як для суспільства, так і для економіки.
Науково-педагогічна частина. Основне завдання й мета університету полягають у створенні та підтримці високої якості наукових досліджень і викладання. Науково-педагогічний процес у Віденському університеті охоплює широкий спектр дисциплін, серед них: католицька і протестантська теологія, право, бізнес та економіка, інформатика, історичні та культурні дослідження, філологія та культурологія, філософія й освіта, психологія, соціальні науки, математика, фізика, хімія, науки про Землю, географія, астрономія, науки про життя, наука літературного перекладу, спорт, молекулярна біологія та педагогічна освіта.
Структура. Академічні інститути Віденського університету розташовані в більш ніж 60 містах із центром у головній будівлі на Вінер Рингштрассе у Відні. У ньому знаходяться адміністрація, бібліотеки, різні відомства та деякі деканати, а також безліч лекційних залів, у тому числі Audimax – найбільший лекційний зал у всьому університеті. Інший важливий центр університетського містечка розташований неподалік – це корпус, в якому базується більшість кафедр культурології плюс новий Hörsaalzentrum (лекційний зал центру). Іншими університетськими територіями є спортивний центр Auf der Schmelz, Universitätszentrum (університетський центр) в Althanstrasse, Juridicum (юридичний факультет) у Schottenbastei, будівля в Schenkenstrasse позаду Burgtheater, центр бізнес-адміністрування у Brünner Strasse й віденський кампус «Біоцентр» у Dr.-Bohr-Gasse.
Факультети. Віденський університет розділений на 15 факультетів і 4 центри: факультети католицької теології, протестантської теології, юридичний факультет, бізнесу, економіки та статистики, інформатики та обчислювальної техніки, історико-культурних досліджень, філології та культурології, філософії та освіти, психології, соціальних наук, математики, фізики, хімії, наук про Землю, географії та астрономії, наук про життя, центр вивчення перекладів, центр спортивної науки та студентського спорту, центр молекулярної біології та центр педагогічної освіти.
Просування молодих учених. Молоді, креативні вчені грають ключову роль у розвитку досліджень у Віденському університеті. Як докторанти та аспіранти вони отримують максимально можливу підтримку своїх дисертаційних робіт. У 2013 році Віденський університет із цією метою вперше запустив «Uni: docs fellowship». Ця програма фінансує висококваліфікованих докторантів/аспірантів і дозволяє їм повністю зосередитись на своїх дослідженнях. На додаток до індивідуальної підтримки докторські програми в FWF та Initiative Groups Віденського університету спрямовані на фінансування молодих учених у групах. У міжнародному контексті докторанти також контролюються відомими вченими та отримують підтримку при плануванні своєї кар'єри.
Нобелівська премія. ВНЗ пишається своїми випускниками, які зробили неоціненний внесок у світову науку і були нагороджені найбільш престижною міжнародною премією. Серед них Нобелівську премію з медицини отримали: Роберт Барані (отологія), 1914, Юліус Вагнер-Яурегг (психіатрія), 1927, Карл Ландштейнер (імунологія), 1930, Отто Леві (фізіологія та фармакологія), 1936, Конрад Лоренц (біологія) 1973 ; а також Ханс Фішер, 1930 (Нобелівська премія з хімії), Ервін Шредінгер, 1933, і Віктор Франц Гесс, 1936 (Нобелівська премія з фізики), Фрідріх А. фон Хайек, 1974 (Нобелівська премія у сфері бізнесу, економіки та статистики).
Серед відомих випускників варто згадати таких видатних людей, як Карл Менгер (засновник австрійської економічної школи), Якоб Морено (засновник теорії психодрами у психотерапії), Гарегін II (католикос усіх вірмен), Микола Сергійович Трубецькой, Віктор Франкл, Папа Пій ІІІ, Іван Якович Франко, а також студентів ВНЗ – Зіґмунд Фрейд, Отто Вільгельм Фішер, Ліза Мейтнер та інші.
У цілому Віденський університет відрізняється особливою турботою про своїх студентів, надаючи їм все необхідне для успішного навчання, проживання та культурного збагачення.
Із запитаннями про навчання у Віденському університеті звертайтеся за телефоном у Києві: (044) 200-28-44.
Віденський університет пропонує навчання за такими напрямами:
- БІЗНЕС, ЕКОНОМІКА, МВА
- ГУМАНІТАРНІ НАУКИ
- IT-ТЕХНОЛОГІЇ
- ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНІ НАУКИ
- ПРАВО, МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ
Бакалаврські програми мають практичну спрямованість і складаються із шести семестрів, що ведуть до ступеня бакалавра (скорочено B плюс доповнення навчальної програми, наприклад, BA або BSc) або австрійського ступеня бакалавра (Bakkalaureus/Bakkalaurea, скорочено Bakk).
Спеціалізація: вивчення Африки (B), стародавня історія (В), астрономія (В), біологія (В), бізнес-адміністрування (В), бізнес-інформатика (В), Візантія й сучасна Греція (B), хімія (В), класична археологія (В), класична філологія (В), порівняльна література (В), інформатика (В), вивчення Голландії (В), науки про Землю (В), економіка (В), освіта (В), єгиптологія (В), англійська мова та американістика (B), європейська етнологія (В), Fennistic (В), географія (В), німецька мова (В), історія (В), історія образотворчих мистецтв та архітектури (B), вивчення Угорщини (B), міжнародне бізнес-адміністрування (B), вивчення Японії (B), юдаїка (B), кореєзнавство (В), мови й культура Південної Азії та Тибету (B), лінгвістика (B), наука про засоби масової інформації та комунікації (Bakk) , математика (В), метеорологія (В), музикознавство (В), наука про харчування (В), сходознавство (B), філософія (В), фізика (В), політологія (В), доісторична та історична археологія (В) , протестантська теологія (В), психологія (В), релігійна освіта (В), романістика (В), вивчення Скандинавії (B), китаєзнавство (В), славістика (В), соціальна та культурна антропологія (В), соціологія (В), спортивні науки (Bakk), статистика (В), театр, кіно та ЗМІ (В), транскультуральний комунікації (В).
Магістерські програми можуть слідувати за бакалавратом або програмами тієї ж галузі знань. У них більш глибокий науковий підхід, який реалізується протягом чотирьох семестрів, що ведуть до ступеня магістра (скорочено M плюс доповнення навчального плану, наприклад MA, або MSc) або австрійського ступеня магістра (Magister/Magistra, скорочено Mag).
Англійською мовою: кількісна економіка, менеджмент і фінанси; наука–технологія–суспільство, науки про навколишнє середовище, середньо-європейська міждисциплінарна програма підготовки магістрів у когнітивної науці (MEi: CogSci), європейський магістр в галузі охорони здоров'я та фізичної активності (спільна програма), англійська мова й лінгвістика, англомовна література й культура, економіка й суспільство Східної Азії, економіка, ботаніка, екологія та екосистеми, молекулярна мікробіологія, мікробна екологія та імунобіологія.
Німецькою мовою викладаються 117 спеціальностей на 15-ти факультетах.
Після успішного закінчення вивчення дипломної чи магістерської програми можна продовжити навчання за програмою отримання докторського/кандидатського ступеня (Doctoral/PhD). Усі докторські/кандидатські програми, запропоновані у Віденському університеті, адаптовані до структури європейського навчання. Вони включають у себе шість семестрів і ведуть до успішного захисту докторського або кандидатського ступеня на тему дисертації.
Спеціалізація: докторська у сфері мистецтв і гуманітарних наук, філософії та освіти (Dr), докторська та кандидатська у сфері бізнесу, економіки та статистики (Dr/PhD), докторська у сфері права (Dr), докторська у сфері природних і технічних наук (Dr), докторська та кандидатська у сфері природних наук (Dr/PhD), докторська у сфері суспільних наук (Dr), кандидатська Advanced Theological Studies (PhD), докторська по католицькій теології (Dr) і докторська по протестантській теології (Dr).
Спільні освітні програми (Joint Curricula) розроблені і проводяться одночасно двома або кількома ВНЗ. Вони дають можливість учитись і закінчити навчання за програмами кількох європейських університетів.
В якості спільних навчальних програм у Віденському університеті пропонуються такі магістерські програми: CREOLE – культурні відмінності і транснаціональні процеси, європейська магістратура глобальних досліджень (European Master in Global Studies), європейська магістратура в галузі здоров'я й фізичної активності, MATILDA – європейська магістратура в галузі жіночої та гендерної історії, MEi: CogSci – середньо-європейська міждисциплінарна магістерська програма з когнітивної науки, а також програма вивчення урбанізації.
Із запитаннями про навчання у Віденському університеті звертайтеся за телефоном у Києві: (044) 200-28-44.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 14.11.2017