До кінця цієї сесії вже в першому читанні Верховна рада сподівається ухвалити новий закон про вищу освіту, що передбачає скорочення кількості вищих навчальних закладів.
Про це заявив перший заступник голови парламентського комітету з питань освіти і науки, депутат від Партії регіонів Максим Луцький.
"Ми йтимемо за принципом зменшення кількості вищих навчальних закладів, відповідна інвентаризація вже йде і буде впроваджуватися принцип об'єднання", - заявив він.
Водночас, Луцький підкреслив, що він досить критично оцінює нинішнє зовнішнє незалежне оцінювання. "Наступного року, сподіваюся, повернеться додатково або співбесіда, або щось додаткове. Потрібно дивитися на схильність дитини до тієї чи іншої спеціальності. Коли ввели виключно тестування, діти перестали вчитися в середній школі, я маю на увазі - приділяти увагу всім дисциплінам. Найбільша біда, що в школах почали натаскувати на тести", - сказав він.
Відповідаючи на питання про корупцію і продаж дипломів, Луцький повторив відомий вислів міністра освіти Дмитра Табачника про те, що корупція у вузах неможлива за визначенням – оскільки жоден працівник університету не є державним службовцем.
За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 14.06.2010