Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Черкаське музичне училище ім. С. С. Гулака-Артемовського (0472) 37-42-48, 37-54-98
м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького 6  (карта)
http://www.cherkasy-music-art.org.ua

Черкаське музичне училище ім. С. С. Гулака-Артемовського

Черкаське музичне училище ім. С. С. Гулака-Артемовського - один з найкращих мистецьких навчальних закладів не тільки Шевченкового краю, а й України. В його стінах формується музична еліта, удосконалюють свій талант ті, кому самим Богом дано відчуття гармонії звуків

Загальна інформація

Досвідчені викладачі училища окриляють юнацькі мрії своїх вихованців, надають їм впевненості, готують їх до великого життя в музиці.

Вже скоро пів століття педагогічний та студентський колективи училища творять історію, вписуючи сторінку за сторінкою, слово за словом його славні здобутки, напрацювання та звершення.

Якщо у 1961 році Черкаське музичне училище приймало своїх перших вихованців в трьох класах напівпідвального приміщення дитячої музичної школи № 1 міста Черкаси, то зараз, маючи хорошу матеріальну базу навчальних аудиторій, репетиційного та органного залів, фонотеки, бібліотеки з читальним залом, лабораторії звукозапису, їдальні, що розміщуються у будівлі, яка належить до пам’яток архітектури України та у сучасній добудові, училище надає всі умови для успішного навчання більше двохсот студентів.

Черкаське музичне училище ім. С. С. Гулака-Артемовського готує фахівців зі спеціальності "Музичне мистецтво" за спеціалізаціями:

  • фортепіано;
  • оркестрові струнні інструменти;
  • оркестрові духові та ударні інструменти;
  • народні інструменти;
  • хорове диригування;
  • теорія музики;
  • музичне мистецтво естради.

За 47 років у стінах училища підготовлено більше 3,5 тисяч молодих спеціалістів різних спеціалізацій, більшість яких працюють в мистецьких колективах та дитячих школах естетичного виховання області.

Найкращі випускники училища, закінчивши музичні академії та інститути мистецтв, стали викладачами вищих начальних закладів, керівниками творчих колективів, артистами оркестрів. Сорок сім з них нині працюють викладачами училища, передаючи свій мистецький досвід сьогоднішнім студентам.

В училищі працюють ряд творчих виконавських колективів, які є окрасою мистецької ниви Черкащини. Вдячні глядачі із захопленням приймають твори української і зарубіжної класики, сучасної музики у виконанні симфонічного оркестру під керівництвом викладача училища заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка, оркестру народних інструментів – керівник Ірина Дяченко, духового оркестру – керівник Володимир Бреславський, ансамблю баянів – керівник Юрій Сажин, капели бандуристів – керівник Любов Бридько, хору училища під керівництвом Віктора Сергієнка, джаз-бенду – керівник Микола Євпак.

Стали вже традицією творчі звіти виконавських колективів перед жителями обласного центру. В рамках заходів Всеукраїнського тижня музики для дітей та юнацтва відчиняються двері органного та концертного залів музичного училища для всіх небайдужих до музичного мистецтва дітей. Ці концерти – справжнє свято музики.

Музичне училище – центр методичної роботи, школа підвищення кваліфікації викладачів шкіл естетичного виховання в області. Щорічно на базі училища відбуваються практичні семінари, на яких викладачі училища виступають з доповідями, дають відкриті уроки, знайомлять викладачів шкіл естетичного виховання з новинками музичної і педагогічної літератури.

За ініціативи викладачів щорічно на базі училища проводяться обласні конкурси вокалістів "Пісенні вітрила", "Бабусині пісні", "Моя Україна". Сотні юних талантів з області змагаються в майстерності співу, набувають професійного досвіду.

У 1986 році Черкаському музичному училищу присвоєно ім'я видатного українського співака і композитора, автора першої національної опери "Запорожець за Дунаєм", нашого земляка С. С. Гулака-Артемовського. Щомісячно завдяки зусиллям студентів і викладачів різних циклових комісій відбуваються концерти "Музичної вітальні", започатковані до 190 річниці від дня народження С. С. Гулака-Артемовського вони різні за тематикою та спільні за суттю, бо тут завжди господарює музика, натхненно і хвилюючи.

Є, на жаль, і проблеми, які не вирішені протягом всіх років існування училища. Це:

  • відсутність студентського гуртожитку, що дуже впливає на кількість абітурієнтів та їх якісний потенціал. Не секрет, що обдаровані і добре підготовлені абітурієнти разом з добре організованим навчальним процесом, якісним педагогічним складом шукають і добрі умови проживання, чого не має училище;
  • відсутній спортивний зал, без якого стає великою проблемою проведення занять з фізичного виховання в орендованих приміщеннях, що впливає на їх якість, не дає можливості більш активно працювати спортивним секціям.

Колектив Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського усвідомлює сутність і важливість поставлених завдань на шляху професійного становлення молодого покоління музикантів – педагогів, які збережуть і примножать традиції училища, відкриють свою сторінку в його історії.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014