Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Харківське художнє училище (057) 712-88-27
м. Харків, провулок Ніжинський 1  (карта)
http://www.hhu.com.ua

Харківське художнє училище

Обласний комунальний заклад "Харківське художнє училище" - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації. Це один з найстаріших професійних мистецьких закладів України

Історія

Навчальний заклад заснований у 1896 році рішенням Харківської міської думи на базі приватної художньої школи М. Іванової - Раєвської.

Училище почало свою роботу в новому приміщенні в 1912 р., в спеціально збудованому для нього приміщенні, характерною стильовою ознакою якого явився стиль модерн, з актуальними впливами старого українського будівництва (1911-1912 рр., арх. К. Жуков).

Першим директором училища став ученик І. Є. Репіна –– Олександр Любимов (1879-1955), а викладачами –– випускники репінської майстерні Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, запрошені до Харкова.

В підґрунті роботи з організації навчального процесу в Харківському художньому училищі лежить художня та викладацька діяльність М. Д. Раєвської-Іванової (1840-1912), міської мистецької школи та творчих засад Академії мистецтв Росії.

З 1913 р. училищем керував С. Прохоров, керівник свого часу художньої рисувальної школи у Томську; з 1914 р. училище очолював Г. Горелов, з 1916 р. видатний вітчизняний художник та викладач мистецьких дисциплін О. Кокель (1880-1956).

В період з кінця 50-х по 2000-і роки ХХ ст. училище очолював Г. C. Коробов, заслужений діяч мистецтв, відомий художник.

Загальна інформація

Сьогодні училище очолює молодий директор, енергійний та творчо активний художник К. Ю. Савченко, який веде училище по шляху реформ та вдосконалення його творчої та освітньої роботи.

Від часів своєї організації по сьогодні училище надає фундаментальні знання в галузі рисунку та живопису, декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну, історії образотворчого мистецтва.

Вже з перших часів роботи училища в ньому займалися студенти з 45 губерній тодішньої Російської імперії, за часи радянської влади і по теперішній час в училищі навчаються студенти майже з усіх відомих куточків України.

Сьогодні викладацька та творча робота училища відбувається з усіх основних спеціальностей напрямку 0202 "Мистецтва" і охоплює широкий діапазон фахових галузей навчання – від класичних форм образотворчого мистецтва до новітніх проявів дизайну та театрально-декораційного мистецтва.

Училище має відповідний І рівень акредитації (ліцензія МОН України серія АВ №552256) і готує "молодших спеціалістів" за напрямком 0202 "Мистецтво" за такими спеціальностями:

5.02020501 Образотворче мистецтво

Спеціалізація

  • живопис (кваліфікація: художник-живописець, викладач)
  • скульптура (кваліфікація: скульптор-виконавець)

5.02020102 Театрально-декораційне мистецтво

Спеціалізація

  • художнє оформлення спектаклю (кваліфікація: художник – декоратор)

5.02020701 Дизайн

Спеціалізація

  • дизайн середовища (кваліфікація: художник-конструктор, дизайнер)
  • графічний дизайн (кваліфікація: художник-конструктор, дизайнер - графік).

Всього в училищі навчається понад 300 студентів.

З умовами часу та сьогоднішніх вимог до осучаснення та оновлення навчально-методичної та виховної й творчої роботи в училищі вдосконалюється навчально-методична база викладання фахових дисциплін, застосовуються новітні методи та методики викладання, поширюється коло творчих та практичних завдань, орієнтованих на європейський рівень викладання фахових дисциплін.

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

Училище активно співпрацює з належними фаховими кафедрами провідного вищого навчального закладу мистецького спрямування –– ХДАДіМ, навчальними закладами Києва, Львова, Луганська, Донецька, Сімферополю та інших міст України.

Сьогодні Харківське художнє училище - це потужний, постійно удосконалюючий свій науково-викладацький вишкіл мистецький заклад, що постійно розвивається та намагається розкрити перед студентами все різноманіття та багаття сучасної мистецької освіти.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014