Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Морехідне училище ім. О. І. Маринеска ОНМА (048) 729-47-47
м.Одеса, вул. Канатна 8  (карта)
http://www.marinesko.org.ua

Морехідне училище ім. О. І. Маринеска ОНМА

Морехідне училище ім. О. І. Маринеска Одеської національної морської академії - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Одеське морехідне училище - одне з найстаріших морських навчальних закладів України.

1 липня 1898 р. рішенням Державної Ради Росії в Одесі урочисто відкриті "Класи торговельного мореплавання" при Одеському комерційному училищі.

У 1901 р. класи перетворені у позарозрядний навчальний заклад "Одеське училище торговельного мореплавання".

Для цього в мальовничому куточку міста, над обривом біля моря в 1902 – 1903 р. р. за проектом архітектора Л. Л. Влодека місто побудувало спеціальний будинок, пам'ятник архітектури, в якому училище розташовується і до цього часу.

З моменту відкриття навчального закладу і до 1918 р. училище очолював колезький ассесор Л. Л. Гавришев, автор численних підручників і навчальних посібників для штурманів.

У липні 1899 р. місто придбало для училища в Англії спеціальне навчальне судно - вітрильник "Велика князівна Марія Миколаївна".

В 1910 р. придбане навчальне судно перейменоване в "Воля" (1919 – 1928р. р.)

1920 р. училище перейменоване в "Технікум водних шляхів сполучення", а в 1931 р. - в "Одеський морський технікум". Технікум за статусом прирівнювався до вищих навчальних закладів і готував інженерів вузького профілю.

В 1928 р. для нього був придбаний вітрильник "Товариш", що прослужив в училищі до своєї загибелі в 1942 р. У період війни училище було евакуйовано.

1944 р. рішенням Державного комітету оборони морські технікуми були реорганізовані в Морехідні училища закритого типу на повному державному утриманні. В 1945 р. училищу передане навчальне судно "Іван Сусанін", а в 1954 р. - "Екватор".

В 2000 році училище було занесено до міжнародного реєстру морських навчальних закладів миру.

В 2005 році училище сертифіковане, а в 2008 підтвердило відповідність системі якості ISO 9001:2000. Сертифікація проводилась компанією BUREAU VERITAS Certification.

В 2008 році ввійшло до складу ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ.

Загальна інформація

Морехідне училище ім. О. І. Маринеска Одеської національної морської академії - ВУЗ І рівня акредитації, готує фахівців на денному та заочному відділеннях за спеціальностями:

  • Спеціалізація 5.07010401 – "Судноводіння на морських шляхах";
  • Спеціалізація 5.07010403 – "Експлуатація суднових енергетичних установок";
  • Спеціалізація 5.07010105 – "Організація перевезень і перевантажень на водному транспорті" (приймаються юнаки та дівчата);
  • Спеціалізація 5.5050213 – "Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт на морському транспорті".

Рівень підготовки - молодший фахівець.

Загальний обсяг курсантів становить:

  • денна форма навчання - 680 чол.;
  • заочна форма навчання - 1000 чол.

На плавальні спеціальності приймаються юнаки з повною загальною середньою освітою, придатні за станом здоров'я до роботи на суднах морського флоту. За період навчання в училищі на молодших курсах курсанти одержують робочі професії (матрос І класу і моторист І класу), допуск до закордонного плавання і можливість оформлення необхідних сертифікатів для роботи на суднах закордонного плавання. Перебуваючи в училищі, курсанти проходять практику на суднах, судноремонтних заводах, у портах.

Випускники училища працюють на вітчизняних морських суднах і на суднах закордонних компаній. За роки існування училища підготовлено більше 70 тисяч фахівців для морського флоту.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 24.04.2017