Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Миколаївське вище училище фізичної культури (051) 24-79-921
м. Миколаїв, вул. Чигрина 4  (карта)
http://vufk.tender.mk.ua

Миколаївське вище училище фізичної культури

Миколаївське вище училище фізичної культури – вищий навчальний заклад І рівня акредитації комунальної форми власності

Історія

Історія закладу веде відлік з 1 вересня 1979 року. Миколаївське вище училище фізичної культури як вищий навчальний заклад створено шляхом декількох реорганізацій. В 1979 році на базі обласної загальноосвітньої школи - інтернату для дітей сиріт та ДЮСШ № 2 засновано школу-інтернат спортивного профілю.

В 1990 році школу-інтернат спортивного профілю було реорганізовано в училище олімпійського резерву, яке в 1992 році набуло статусу вищого училища фізичної культури. До структури училища входять: вище училище фізичної культури І рівня акредитації; ліцей спортивного профілю (8 – 11 класи).

Загальна інформація

На засадах структурних підрозділів до складу училища входять:

 • ліцей спортивного профілю (8-11 класи) з пришкільним інтернатом,
 • вище училище фізичної культури І рівня акредитації.

Ліцей спортивного профілю надає повну загальну середню освіту згідно державного стандарту. Вище училище фізичної культури надає освітні послуги відповідно до державного стандарту освітньо-кваліфікаційного рівня "Молодший спеціаліст" за спеціальністю 5.01020101 "Фізичне виховання".

У вищому училищі створені навчально-прикладні підрозділи з таких напрямків: академічне веслування; веслування на байдарках та каноє; велоспорт; легка атлетика; фехтування; складно-координаційні та ігрові види спорту.

До складу збірних команд України з видів спорту входять 72 учня, з них 12 членів збірних команд, 5 кандидатів. 45 учнів входять до резерву збірних команд. Спостерігається тенденція до зростання спортивної майстерності спортсменів вищих спортивних розрядів.

У 2008 році 16 випускників прийняли участь в Олімпійських Іграх у Пекіні. Хомрова Олена і Харлан Ольга завоювали Олімпійське золото.

Головною метою училища є забезпечення можливостей для реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої і неповної вищої освіти з одночасною підготовкою резерву збірних команд України з окремих видів спорту і фахівців для галузей фізкультури та спорту.

Навчально-виховний та навчально-тренувальний процеси поєднані єдиним режимом закладу, наскрізними навчальними планами та програмами багаторічної спортивної підготовки, мають повноцінне професійне кадрове забезпечення. Ліцей спортивного профілю надає повну загальну середню освіту згідно державного стандарту.

Миколаївське вище училище фізичної культури здійснює освітню діяльність відповідно до державного стандарту освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" за спеціальністю 5.01020101 "Фізичне виховання".

Миколаївське вище училище фізичної культури, як навчальний заклад комунальної форми власності, сприяє вирішенню, по-перше, регіональних завдань. А регіон, природно, зацікавлений у розвитку всіх типів спорту: масового, професійного, дитячо-юнацького, спорту вищих досягнень та у повноцінному забезпеченні фізичного виховання в закладах освіти. Для цієї сфери потрібні професійні кадри, підготовкою яких і займається училище.

В останні роки успішно вирішуються питання взаємодії училища з вищими навчальними закладами ІІІ – ІV рівнів акредитації.

В 2007 році створено навчальний комплекс фізичного виховання між Миколаївським вищим училищем фізичної культури і Миколаївським національним університетом ім. Сухомлинського. Ще раніше підписані спільні угоди з гуманітарним інститутом Національного університету кораблебудування. І комплекс, і угоди дають можливість випускникам училища одержувати базову вищу освіту за скороченим терміном навчання.

Підготовка молодших спеціалістів з фізичного виховання проводиться з такої спортивної спеціалізації:

 • академічне веслування;
 • веслування на байдарках і каное;
 • вітрильний спорт;
 • велоспорт; легка атлетика;
 • фехтування;
 • художня гімнастика;
 • спортивні єдиноборства (дзюдо, боротьба греко-римська, бокс);
 • фрістайл;
 • стрибки на батуті;
 • баскетбол
 • важка атлетика
 • футбол.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014