Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського (03244) 3-39-23, 2-40-64, 2-17-97
Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Музична 3  (карта)
http://www.ddmu.org.ua

Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського" - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Загальна інформація

Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського – вищий навчальний заклад освіти І рівня акредитації. У 2010 році виповнилося 65 років від часу його заснування та 15 років від часу присвоєння імені Василя Барвінського – видатного українського композитора, громадського і культурного діяча.

Особливістю навчального закладу є те, що велика частина його студентів – це вихідці з гірських, часто віддалених районів Львівщини та навколишніх областей. З огляду на це училище є єдиним в Україні, яке здійснює підготовку студентів не тільки на денній, а й на заочній формі навчання.

Спочатку контингент студентів училища складався здебільшого з інструменталістів, з яких було сформовано окремі відділи – духових та ударних інструментів, народних, дещо пізніше струнних. Базами педпрактики у перші роки існування училища були Будинки культури, клуби, згодом – середні школи. З часом завдяки сподвижницькій діяльності педагогічного колективу розширювалася номенклатура спеціальностей підготовки фахівців, зміцнювалася матеріальна база, формувались основні традиції колективу.

Нині Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського проводить підготовку спеціалістів за напрямом "Музичне мистецтво" всіх музичних спеціальностей, за винятком естрадної. Надаючи освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст", училище працює за такими спеціалізаціями: фортепіано, оркестрові струнні інструменти, оркестрові духові та ударні інструменти, народні інструменти, хорове диригування, теорія музики, спів. Окрім того, студенти мають можливість здобувати додаткову кваліфікацію "Керівник оркестру, ансамблю".

Нині в училищі навчається 268 студентів денної та 111 заочної форм навчання (40 студентів – за держзамовленням та 71 – за контрактом).

Щороку майже третина випускників отримує дипломи з відзнакою і продовжує навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.

За роки існування училище підготувало майже сім тисяч випускників (музикантів, виконавців та викладачів для музичних шкіл, училищ тощо), багато з яких стали справжньою гордістю навчального закладу. Це і народні артисти України, і професори, і навіть Міністр культури України. Багато випускників училища працюють за межами України (у США, Португалії, Австрії, Іспанії, Франції, Чехії, Польщі тощо).

Навчально-виховний процес

Навчально-виховний процес в училищі забезпечують 158 штатних викладачів та концертмейстерів, у тому числі два заслужені діячі мистецтв України та сім заслужених працівників культури України. Викладачі закладу постійно підвищують свій фаховий рівень, беруть участь у роботі обласних конференцій, семінарів, конкурсів, відвідують майстер-класи провідних педагогів ВНЗ України та зарубіжжя. Одним із найважливіших завдань педколективу на сучасному етапі є виховання у студентів училища почуття гордості за свій народ, за свої традиції, історію і культуру.

З 1984 року училище очолює Ластовецький Микола Адамович, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, який працює як композитор у різних музичних жанрах. Очолюваний М. Ластовецьким колектив свято оберігає кращі традиції, що склалися в училищі, працює задля піднесення авторитету закладу серед громадськості регіону та України.

Як керівник навчального закладу, М. Ластовецький завжди йде в ногу з часом, що проявляється у модернізації навчально-виховного процесу, у впровадженні сучасних освітніх технологій та передових методик викладання, у використанні сучасної комп'ютерної техніки у сфері музично-звукових програм. Чимало зроблено також для поліпшення матеріальної бази та умов праці викладачів училища.

За вагомі успіхи в роботі та творчі здобутки Миколу Ластовецького нагороджено почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України "За досягнення у розвитку культури і мистецтва" (2002р.), медаллю "Незалежність України" в номінаціях ІХ Міжнародного академічного рейтингу "Золота фортуна" (2003р.), які засвідчують визнання державою заслуг митця перед українською культурою.

Історія музичного училища твориться щоденною копіткою працею багатьох педагогів-музикантів, талановитих виконавців, які, навчаючи своїх учнів, передають їм не тільки таємниці свого ремесла, а й невгасимий вогонь творчого горіння, щирість почуттів, самовіддану жертовність у служінні високим мистецьким ідеалам.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014