Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С. С. Прокоф'єва (06452) 4-34-43, 4-52-47
Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, проспект Хіміків 10  (карта)
http://www.sevmuz.lg.ua

Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С. С. Прокоф'єва

Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С. С. Прокоф'єва - це сучасний заклад з розвиненою матеріальною та науково-методичною базою, що має усі необхідні умови не тільки для одержання музичної спеціальності, але й надає повноцінні знання, та вагому підставу для продовження навчання у ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації

Історія

На лівому березі річки Сіверський Дінець розкинувся хімічний комбінат, відомий у свій час не тільки за межами Луганської області, а й України. Саме він був початком нашого міста Сєвєродонецька, міста хіміків, будівельників, вчених, студентів.

Ідея відкрити середній музичний навчальний заклад у відносно молодому, невеликому і провінційному місті належала першому директору музичного училища Лобку Євгену Анатолійовичу, людині енергійній, обдарованій талантом організатора, пропагандиста музичної культури. З 1-го червня 1966 року училище розпочало свою діяльність і відразу ж почалося формування педагогічного колективу, основу якого склали випускники провідних консерваторій колишнього СРСР – Москви, Ленінграда, Києва, Одеси, Харкова, Львова.

Перший навчальний рік пройшов у колишньому приміщенні хіміко-механічного технікуму. Це був триповерховий будинок без концертної зали та інших спеціалізованих музичних класів. Тому буквально з другого навчального року розпочинається будівництво, в якому крім будівельників-професіоналів беруть участь і викладачі, і студенти. Таким чином, до старої будови додається Велика концертна зала на 500 місць, з’являються Мала зала для проведення академічних концертів, спортивна зала, хоровий клас, бібліотека з читальною залою на 50 місць, 12 класів групових та понад 30 класів для індивідуальних занять, оригінальний і самобутній хол на першому поверсі з "повітряними сходами", невеличким фонтаном та "зимовим садом", просторі холи з затишними балкончиками на другому та третьому поверхах.

З 1974 року під керівництвом провідних фахівців Київської консерваторії в училищі розпочався експеримент, метою якого були пошуки нових перспективних напрямків у підготовці спеціалістів на основі наукових досліджень, вивчення найбільш ефективних та оптимальних методів організації навчально-виховного процесу, широкого використання технічних засобів навчання, застосування яких дало відчутний результат. Цей досвід був поширений серед музичних училищ України.

Новаторство, ентузіазм колективу училища в експериментальній роботі, в пропаганді музичного мистецтва в місті та за його межами стали підставою для присвоєння до 10-річчя училища в 1976 р. (Постанова Ради Міністрів УРСР від 15 червня 1976 р. № 289) імені нашого великого земляка – геніального композитора, диригента і піаніста Сергія Сергійовича Прокоф’єва, який увійшов в історію музики як художник-новатор, чия творчість відзначена яскравою самобутністю, сміливістю, енергією. Носити це ім’я для нас велика честь і висока відповідальність.

Загальна інформація

Сьогодні Сєвєродонецьке музичне училище ім. С. С. Прокоф’єва є вищим навчальним закладом першого рівня акредитації. На підставі Ліцензії № 395617 від 05.05. 2008 р. та Сертифікату про акредитацію Міністерства освіти України № 133114 від 05.05. 2008 р. училище готує молодших спеціалістів зі спеціальності 5.02020401 "Музичне мистецтво" за спеціалізаціями:

 • фортепіано;
 • оркестрові струнно-смичкові інструменти;
 • оркестрові духові та ударні інструменти;
 • народні інструменти;
 • хорове диригування;
 • теорія музики;
 • спів (з 2006 р.).

Забезпечення навчального процесу

Педагогічний колектив училища – згуртована команда однодумців. Більшість з них – досвідчені викладачі, талановиті виконавці; є між ними і ті, хто стояв біля витоків навчального закладу. Серед 62-х викладачів і концертмейстерів 16 мають звання "старший викладач", 4 – "викладач-методист", 22 мають вищу категорію. 24 працівники – наші випускники, які здобули освіту у ВНЗ ІІІ-IV р. а., повернулися до "рідного дому" як викладачі.

З квітня 1980 р. до вересня 2009 р. училище очолював Заслужений працівник культури України Асєєв Віталій Степанович – яскрава творча індивідуальність, невгамовний пропагандист музичної культури. З початку поточного навчального року директором призначена Яворська Марина Владиславівна, колишня випускниця училища, самобутній піаніст і талановитий педагог.

За роки існування училище підготувало понад 2300 спеціалістів. Більшість із них продовжили навчання у ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, інші працюють викладачами музичних шкіл та шкіл мистецтва, музичних та музично-педагогічних училищ, консерваторій, університетів та інститутів мистецтв і культури, є солістами, артистами, керівниками різних професійних та самодіяльних оркестрів і хорів. Біля 100 наших випускників працюють за межами України – у близькому та далекому зарубіжжі: Німеччині, Франції, США, Канаді, Мексиці, Італії, Колумбії, Кореї, Іспанії, Греції, Ізраїлі, Росії тощо.

Колектив училища пишається багатьма своїми студентами – і колишніми, і нинішніми – тими, хто своєю участю та перемогами в конкурсах різних рівнів (від обласних та регіональних до міжнародних) стверджує авторитет навчального закладу, демонструє яскраву виконавську майстерність та високий рівень професійної підготовки.

В останні роки яскраві конкурси, фестивалі, огляди проходять у багатьох містах України та за її межами: Київ, Харків, Херсон, Донецьк, Дніпропетровськ, Ялта, Полтава, Львів, Ніжин, Луганськ, Кіровоград, Артемівськ, Москва, Мелітополь. Понад 20 студентів щорічно беруть участь у цих конкурсах і фестивалях, стають лауреатами, дипломантами та призерами. Найбільш улюблені конкурси, в яких наші студенти є обов’язковими учасниками:

 • Міжнародний фестиваль фортепіанної слов’янської музики (м. Мелітополь);
 • Міжнародний фестиваль-конкурс "Кримська весна" (м. Ялта);
 • Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь" (м. Кіровоград);
 • Всеукраїнський огляд-конкурс "На батьківщині Прокоф’єва" (м. Донецьк);
 • Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на народних інструментах імені династії Воєводіних (м. Луганськ).

Серед випускників училища аспіранти, кандидати та доктори мистецтвознавства, педагогічних та суспільних наук, академік, професори, декани, солісти оперних театрів, член Спілки композиторів України тощо.

Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база навчального закладу відповідає вимогам професійної підготовки фахівців. Майже усі класи групових дисциплін мають зв’язок з технічним центром, звідки можлива трансляція музичного матеріалу. Для самостійної підготовки зі слухання музики існує трансляція на декілька місць у холі другого поверху. Фонд бібліотеки складає біля 43000 примірників, серед яких нотна, навчальна та художня література. Іногородні студенти забезпечуються житлом у гуртожитку на 80 місць. У кімнатах мешкають по 2-3 студенти, майже в кожній кімнаті є фортепіано. Крім цього є кімнати для самопідготовки.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014