Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Чернігівське музичне училище ім. Л. М. Ревуцького (0462) 698-095, 653-593
м. Чернігів, вул. Шевченка 6  (карта)
http://www.revuch.org.ua

Чернігівське музичне училище ім. Л. М. Ревуцького

Комунальний вищий навчальний заклад "Чернігівське музичне училище ім. Л. М. Ревуцького" Чернігівської обласної ради - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія створення та розвитку училища

Історія створення і становлення музичного училища в місті Чернігові бере свій початок у 1904 році, коли згідно з рішенням губернатора та дозволу Імператорського Російського товариства було відкрито приватне музичне училище вільного художника К. В. Сорокіна, яке працювало за програмами Санкт-Петербурзької консерваторії, викладачами працювали випускники Віденської, Петербурзької консерваторії та Київського музичного училища.

Після революції 1917 року розвиток музичної освіти в Чернігові пов'язаний з професором Московської консерваторії Євгеном Васильовичем Богословським, який у 1919 році переїхав на постійне місце проживання до міста, саме він відновив роботу музичного училища, яке в різні роки називалося музпрофшколою та Чернігівським радянським музичним училищем.

Власне сучасне Чернігівське музичне училище було засноване згідно з рішенням Чернігівської обласної ради від 16 червня 1961 року. Очолив навчальний заклад випускник Московської та Київської консерваторій, заслужений працівник культури України B. I. Полевик і за 10 років сформував працездатний, високопрофесійний колектив.

У період 1971-86 років під керівництвом випускника Одеської консерваторії О. В. Шебітченка Чернігівське музичне училище перетворилося у провідний мистецький заклад Чернігівщини.

Починаючи від 1977 року закладу присвоїли ім'я композитора, професора, народного артиста СРСР Л. М. Ревуцького.

У 1990 році училище одержало нове приміщення. У той час виш очолював випускник Київської консерваторії, фольклорист, хормейстер В. Г. Бойко.

У 1990-х роках колектив Чернігівського музичного училища активно брав участь у музичному житті міста - тоді в місті були створені професійні музичні колективи: духовий, симфонічний, естрадно-симфонічний, народний оркестри та камерний хор iм. Д. Бортнянського. Фактично ще вчора студентські колективи стали професійними, їх очолили провідні викладачі, заслужені діячі мистецтв України М. Сукач, Л. Боднарук, заслужений працівник культури України В. Соломаха, старші викладачі училища В. Кожан, Д. Єгоров.

Починаючи від 1961 року Чернігівське музичне училище імені Л. М. Ревуцького закінчило близько 3 000 спеціалістів, причому половина з них продовжили навчання у вищих навчальних закладах України та за її межами. Понад 30 випускників вишу здобули високі звання – "Заслужений діяч мистецтв України", "Заслужений артист" та "Заслужений працівник культури України"; понад 20 випускників училища працюють на посадах доцента та професорів вищих мистецьких навчальних закладів України та інших держав світу.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014