Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Черкаський політехнічний технікум (0472) 36-07-28; 36-07-29; 36-07-25
м. Черкаси, вул. Ільїна 226  (карта)
http://polytechnic.ck.ua

Черкаський політехнічний технікум

Черкаський політехнічний технікум - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Черкаський політехнічний технікум – донедавна єдиний в м. Черкаси вищий навчальний заклад з підготовки молодших спеціалістів технічного профілю – створено в 1922 році. До 1975 року технікум був підпорядкований Міністерству сільського господарства, а з 1975 року – Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти; до 05.01.

1989 року технікум носив назву "Черкаський технікум електрифікації і сільськогосподарського будівництва", в зв’язку з перепрофілюванням його перейменовано на Черкаський політехнічний технікум.

Загальна інформація

В 2012 році виповнилося 90 років з дня заснування технікуму. За роки існування підготовлено понад 19000 спеціалістів, які на сьогодні працюють в багатьох регіонах України та за кордоном: техніків-електриків, будівельників, технологів машинобудування, механіків, електромеханіків, гідротехніків, економістів і програмістів.

Сьогодні Черкаський політехнічний технікум – державний ВНЗ І рівня акредитації, проводить підготовку молодших спеціалістів з 9 спеціальностей на денному відділенні та з 4 спеціальностей на заочному відділенні з ліцензованим обсягом підготовки 360 осіб за денною формою навчання та 210 осіб – за заочною.

Забезпечення навчального процесу

У технікумі працюють 95 викладачів, з них 44 мають вищу кваліфікаційну категорію. Всі викладачі мають відповідну базову вищу освіту, пройшли підвищення кваліфікації та атестацію.

28 викладачів технікуму нагороджені знаком "Відмінник освіти України", 23 – Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, 1 викладач нагороджений нагрудним знаком "А. С. Макаренко", 16 – Грамотами Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА.

Методичне забезпечення навчального процесу та виховної роботи здійснюють 11 циклових комісій (в т. ч. 7 випускаючих):

 • гуманітарної підготовки;
 • загальноосвітньої та математично-природничої підготовки;
 • філологічних дисциплін;
 • загальнотехнічних дисциплін та профілюючих спеціальності 5.07010602;
 • електротехнічних дисциплін та профілюючих спеціальності 5.05070205;
 • профілюючих дисциплін спеціальності 5.10010102;
 • профілюючих дисциплін спеціальності 5.05070104;
 • профілюючих дисциплін спеціальності 5.05050202 та 5.05050302;
 • економічних дисциплін;
 • комп’ютерних і математичних дисциплін;
 • фізичного та військово-патріотичного виховання;
 • наставників академічних груп.

Кількість і структура циклових комісій відповідають структурі спеціальностей і вимогам Положення про організацію навчального процесу в ВНЗ.

Матеріально-технічна база

Технікум має необхідну матеріальну базу, яка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і придатна для проведення освітньої діяльності.

Для проведення занять використовується 46 кабінетів та 31 лабораторія, 2 лекційні аудиторії на 70 осіб, зал засідань на 70 місць з відеотехнікою, 3 мультимедійними комплексами.

Навчальні практики студентів забезпечує навчальна майстерня зі слюсарним, механічним, зварювальним цехами, цехами верстатів з ПУ, з ремонту електричних машин і трансформаторів, з ТО і ремонту електроустаткування, електромонтажу, електрорадіомонтажу, навчальна СТО автомобілів. В технікумі є вантажний та 4 легкові автомобілі.

Виробничі практики студентів технікуму проводяться на базових підприємствах різних форм власності міста та області на підставі двосторонніх договорів.

У 5 наявних дисплейних класах, інформаційно-консультаційному центрі та лабораторіях інтенсивно використовується 140 сучасних ПЕОМ, 17 принтерів (в т. ч. плотер формату А1), 5 сканерів, 6 багатофункціональних пристроїв, пакети сучасного ліцензованого програмного забезпечення та прикладного програмного забезпечення власної розробки.

Діє сучасна оптоволоконна мережа доступу до Інтернет з встановленням точок доступу Wi-Fi для безкоштовного користування студентами і викладачами.

Власна бібліотека технікуму має 68 тис. примірників навчальної літератури, читальний зал на 80 місць. Діє інформаційно-консультаційний центр з підручниками та навчальними посібниками на електронних носіях, комп’ютерною та ксерокопіювальною технікою, Інтернет, що забезпечує елементи дистанційного навчання. Інформаційна база постійно поповнюється.

Для проведення урочистих заходів використовується власна актова зала, для проведення вечорів відпочинку та тематичних вечорів – зала для відпочинку, забезпечена комплектами музичних інструментів, аудіо- та відеотехнікою і кімната відпочинку в гуртожитку.

Технікум має 2 спортивні зали (ігровий та атлетичної гімнастики) і спортивну кімнату в гуртожитку, що дає можливість проводити заняття одночасно двом групам студентів згідно розкладу та 3 спортивним секціям в позаурочний час. Додатково обладнано спортивну кімнату для занять студентів спеціальних медичних груп.

Гуртожиток Черкаського політехнічного технікуму розташований в екологічно чистому районі міста за адресою: вул. Я. Галана, 5. 5-поверхова будівля гуртожитку побудована за типовим проектом, з кімнатами на 2–3 особи, забезпеченими необхідними меблями; житлові кімнати розміщені блоками; на кожному поверсі є кімната для занять, кухня, санвузол; на першому поверсі працюють зал для занять спортом, актова зала з телевізором, душова, буфет, камера схову, кімнати готельного типу для відвідування родичів. Загальна кількість місць в гуртожитку – 250, чисельність студентів технікуму, що потребують гуртожитку і проживають в ньому –232 особи.

В технікумі діє власний медичний пункт, працює фельдшер; медичне обслуговування студентів і співробітників забезпечує комунальне підприємство "Черкаська міська поліклініка № 4".

Їдальню на 140 місць та буфет (студентське кафе) на 20 місць передано в оренду приватному підприємцю, що дозволило зменшити вартість обідів, забезпечити безкоштовне харчування 20 студентів з малозабезпечених сімей. Для обіду розкладом передбачено велику перерву.

Поповнення матеріально-технічної бази лабораторій в основному здійснюється за рахунок виконання студентами курсових і дипломних проектів з практичним застосуванням (діючі макети, стенди, прилади, пристрої господарського призначення). В 2010-2011 навчальному році виконано 120 таких проектів.

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

Технікум є базовим для ВНЗ I-II рівнів акредитації в області, входить до складу навчально-методичних комплексів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаського державного технологічного університету, підтримує зв’язки з провідними ВНЗ III-IV рівнів акредитації, серед яких Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Київський національний економічний університет, Національний транспортний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Кіровоградський національний технічний університет, Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського, "Харківський авіаційний інститут".

Технікум входить до Асоціації вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації України, є дійсним членом Черкаської торгово-промислової палати.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014