Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Херсонський гідрометеорологічний технікум ОДЕУ (0552) 46-72-93
м. Херсон, вул. Дзержинського 11  (карта)
http://www.hgmt.com.ua

Херсонський гідрометеорологічний технікум ОДЕУ

Херсонський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Херсонський гідрометеорологічний технікум відкритий Постановою РНК від 9 липня 1944 р. за № 884221 і директивою Генерального штабу РКК від 5 серпня 1944 р. за № 311634.

Заняття в технікумі почалися 27 жовтня 1945 р. на трьох відділеннях: метеорологічне, гідрологічне, океанологічне. На перший рік існування технікум мав 278 студентів, а перший випуск молодих спеціалістів відбувся в 1947 р. Їх було всього 38 чоловік: 19 метеорологів і 19 океанологів. Через дев’ять років з дня створення технікуму океанологічне відділення було переведено до Морського технікуму м. Туапсе.

За 66 років свого існування технікум випустив близько 5500 фахівців за такими спеціальностями: метеорологія, гідрологія суші, океанологія, експлуатація та обслуговування гідрометеорологічних вимірювальних систем, прикладна екологія.

З 1 липня 1997 р., відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.05. 97 р. № 526 "Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів" і згідно з наказом Міністерства освіти України від 20.06. 1997 р. № 218 "Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти України ", технікум став структурним підрозділом Одеського гідрометеорологічного інституту /ОГМІ/ ІV рівня акредитації.

У зв’язку зі створенням Одеського державного екологічного університету на базі Одеського гідрометеорологічного інституту (розпорядження Кабінету Міністрів України від 9.08. 2001 р. №363-р "Про утворення Одеського державного екологічного університету", наказ Міністерства освіти і науки України від 5.09. 2001р. №624, наказ ректора Одеського гідрометеорологічного інституту від 7.09. 2001 р.) та наказу ректора Одеського державного екологічного університету від 21.01. 2002 р. № 12 Херсонський гідрометеорологічний технікум Одеського гідрометеорологічного інституту перейменовано в Херсонський гідро-метеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ).

Основними напрямками діяльності технікуму є:

  • підготовка згідно з державним контрактом і договірними зобов’язаннями висококваліфікованих фахівців для державної гідрометеорологічної служби та інших галузей народного господарства України;
  • підготовка згідно з укладеними контрактами фахівців для іноземних країн на компенсаційній основі;
  • формування освіченої, гармонійно-розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін в соціально-культурній сфері, в галузях техніки, технології, в системах управління та організації в умовах ринкової економіки;
  • комп’ютеризація навчального процесу;
  • поширення наукових знань серед населення, підвищення його загальноосвітнього і культурного рівня.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014