Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(06257) 4-27-53 м. Харцизьк, вул. Нахімова 32-а (карта) http://htdonntu.ucoz.ru |
Харцизький металургійний технікум ДНТУ
Харцизький металургійний технікум Державного вищого навчального закладу "Донецький національний технічний університет" - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації
Наказом Міністерства чорної металургії УРСР від 25 травня 1967 року № 194 "Про організацію Харцизького металургійного технікуму" був відкритий технікум з денного і вечірнього формами навчання за спеціальностями:
- 0414 "Дротяне, калібрувальне і канатне виробництво";
- 0509 "Устаткування заводів чорної металургії";
- 1728 "Бухгалтерський облік".
Технікум тимчасово знаходився в приміщенні вечірньої школи на вул. Адамця, 113. У 1976 році було розпочато будівництво комплексу металургійного технікуму, а в 1978 році був зданий в експлуатацію навчально-лабораторний корпус на 960 студентів. У 1979 році був зданий в експлуатацію суспільно-побутовий корпус з їдальнею, актовою залою на 300 місць і спортивною залою 18х30 м, критий тир з 50-ти метровою вогневою зоною, навчально-виробничі майстерні, гуртожиток.
Враховуючи потреби підприємств, технікум постійно корегував кількісний випуск спеціалістів, закривав і відкривав інші відділення і спеціальності.
В 1991 році між Дніпродзержинським індустріальним інститутом та Харцизьким технікумом був укладений договір про створення навчального комплексу "технікум-інститут", метою якого була ступенева підготовка спеціалістів. На підставі "Положення" про навчальний комплекс" студенти технікуму з 1992 по 1996 рік були переведені на старші курси інституту для продовження навчання 98 студентів, які успішно оволоділи навчальними дисциплінами на рівні вимог вищої школи.
В 1994 році державна міжгалузева акредитаційна комісія провела акредитацію технікуму і наказом Міністерства освіти України від 13 липня 1994 року № 229 технікуму надана ліцензія на право здійснення освітньої діяльності по 1 і 2 рівнях акредитації:
1 рівень:
- "Технічне обслуговування та ремонт устаткування металургійних підприємств";
- "Монтаж та експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд".
2 рівень:
- "Обробка металів тиском";
- "Технологія зварювального виробництва".
В 1996 році рішенням Ради регіонального технічного навчального комплексу на базі Донецького державного технічного університету технікум включений до складу цього комплексу.
Між ДонДТУ і технікумом укладений договір на безперервну ступеневу підготовку спеціалістів. Розроблені сумісні навчальні плани, програми відповідно до укладеного договору. Постійно в навчальних групах технікуму по підготовці бакалаврів з основних навчальних дисциплін лекції читають викладачі ДонДТУ.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року № 526 "Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів", наказом Міністерства освіти України № 218 від 20 червня 1997 року створений Харцизький технікум як структурний підрозділ Донецького державного технічного університету.
Створені умови підвищення рівня навчальної, методичної роботи, підвищення кваліфікації викладачів технікуму на кафедрах університету.
В теперішній час ведеться підготовка молодших спеціалістів денної та заочної форм навчання за спеціальностями:
- "Обробка металів тиском";
- "Зварювальне виробництво";
- "Монтаж та експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд";
- "Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств";
- "Діловодство".
На підставі наказу Міністерства освіти і науки України № 283 від 10.04. 2006 "Про перейменування структурних підрозділів Донецького національного технічного університету" Харцизький технікум Донецького національного технічного університету перейменовано у Харцизький металургійний технікум Донецького національного технічного університету.
У зв’язку з внесенням змін до Статуту ДонНТУ (зареєстрований в МОН України 25.04. 2006) та наказу № 17-07 від 12.05. 2006 внесена повна назва Харцизький металургійний технікум Державного вищого навчального закладу "Донецький національний технічний університет".
Матеріально - технічна база технікуму складається з:
- навчального корпусу (в три поверхи, проект на 960 студентів),
- спортивної зали, тренажерної зали для атлетичних занять, актової зали (на 300 місць) площею 232. 4м2,
- буфету (на 25 місць),
- бібліотеки з читальною залою (на 80 посадкових місць) і книгосховищем загальною площею 126, 5м2 та інших службових приміщень.
У технікумі обладнано кабінети, лабораторії, майстерня, методичний кабінет, медичний пункт.
Всі навчальні кабінети і лабораторії оформлено відповідно до навчальних планів і навчальних програм. Для кожної лабораторії або кабінету складено паспорт, у якому подано характеристику і план аудиторії, перелік площинної та об'ємної наочності.
Комп'ютерна і копіювальна техніка знаходиться в лабораторіях "Основ інформатики та обчислювальної техніки", "Інформаційних систем і мереж", "Систем управління базами даних" та "Організаційної техніки". Всього в технікумі нараховується 75 комп'ютерів, із них в навчальному процесі задіяні 29 комп’ютерів, та 14 підключено до мережі Інтернет.
Навчальні кабінети і лабораторії обладнано необхідним устаткуванням, технічними засобами навчання, навчальними меблями, інвентарем і засобами захисту щодо безпеки життєдіяльності.
Загальний книжковий фонд бібліотеки складає 76355 примірників, з яких підручників - 59984 примірників. На одного студента денної форми навчання припадає 134 одиниці навчальної літератури.
Фондоспроможність бібліотеки достатня. Забезпеченість студентів і викладачів навчальною та додатковою літературою складає 100%.
В Харцизькому металургійному технікумі ДВНЗ "ДонНТУ" нараховується 24 лабораторії.
Для проведення навчальних практик в майстернях обладнані: слюсарне відділення, зварювальне відділення, токарне відділення. Майстерні забезпечені всіма необхідними матеріалами та обладнанням для виконання програм навчальних практик.
В структуру технікуму входить гуртожиток для проживання студентів з інших міст (5 поверхів) розрахований на 450 місць площею 4778, 9м2 складається з 24 секцій, в кожній секції 7 кімнат. На першому поверсі розташована пральня, буфет, кімната гігієни, душова кімната. Гуртожиток оснащено усім необхідним для проживання.
Навчальний процес повністю забезпечує педагогічний склад, загальна кількість педагогічних працівників становить 59 осіб, з них 59 штатних працівників.
Викладачів вищої категорії – 25 осіб (42,2%), викладачів І кваліфікаційної категорії – 15 осіб (25,4%), викладачів ІІ кваліфікаційної категорії – 9 осіб (15,3%), викладачів кваліфікаційної категорії спеціаліст – 10 осіб (17%).
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014