Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум СНУ ім. В. Даля (06452) 4-24-66, 4-15-00
Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, проспект Радянський 72  (карта)
http://www.shmt.ho.ua

Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум СНУ ім. В. Даля

Сьогодні Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля – це сучасний вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації, який готує студентів на трьох відділеннях за денною та заочною формою навчання. За роки існування технікуму підготовлено понад 14 тис. спеціалістів

Історія

Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля було засновано 16 квітня 1962 року, як Сєвєродонецький вечірній індустріальний технікум. З часом технікум ріс, розширювалися напрямки підготовки спеціалістів для хімічної промисловості. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 339 від 8 травня 1993 року технікум увійшов до складу Східноукраїнського державного університету.

Першим директором технікуму був Кравченко Василь Петрович. Народився він 1917 року у селі Привольне Луганської області в багатодітній родині шахтаря. З 16 років почав працювати на шахтах "Лисичанськвугілля" і продовжував навчання у вечірній школі. Восени 1935 року Василя Петровича призвали на службу у Військово-Морський флот. Далі навчався у Пермському військово-морському авіаційному училищі.

З перших днів Великої Вітчизняної війни служив техніком зі спецобладнання літаків одного з авіаполків винищувачів ВМС, що базувався під Ленінградом. Після прориву блокади продовжував службу умінно-торпедному авіаполку, дійшов до Східної Прусії. Нагороджений двома орденами Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня та медалями, серед яких "За бойові заслуги", "За оборону Ленінграда", "За взяття Кенігсберга".

Потому була служба в Пермі та Новгород-Волинському, з якої і демобілізувався Василь Петрович у 1961 році у званні підполковника, будучи старшим викладачем військового училища. Переїхав до Сєвєродонецька, де до 1978 року й очолював технікум.

На 1 січня 1962 року у Сєвєродонецькому філіалі навчалися 272 студенти. Це було замало кваліфікованих кадрів для молодого міста, яке швидко розвивалося. І вже у 1963 році філіал виріс до вечірнього індустріального технікуму. "СВІТ" – так з гордістю і любов’ю називали свій навчальний заклад його працівники і студенти. З 1978 року по 2002 рік директором Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму працював Абражаєв В’ячеслав Михайлович. У 1989 році Абражаєву В. М. було присвоєно звання "Заслужений вчитель Української РСР".

Молодші фахівці готувались у технікумі за спеціальностями, які були потрібні хімічній галузі та розподілялись на її підприємства.

Географія направлення випускників об’єднує більшість хімічних підприємств колишнього Радянського Союзу. Це всі підприємства виробничих об’єднань "Азот" у містах: Сєвєродонецьк Луганської області, Новгород, Череповець Вологодської області, Горлівка Донецької області, Кемерово, Рівне. За розпорядженням Міністерства Міндобрив СРСР технікум готував молодших спеціалістів для підприємств Дагестанської АРСР, Узбекської РСР, Казахської РСР, Кримської АР, Туркменської РСР, Прибалтійських республік.

Зв’язки з підприємствами та відгуки їх керівників свідчили про якісну підготовку молодих спеціалістів. Як свідчить статистика 20-30% випускників технікуму продовжували навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІVрівня акредитації за денною та заочною формою навчання, а саме в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Сєвєродонецькому технологічному інституті, Рубіжанському технологічному інституті.

Знання, отримані в технікумі, подальше навчання в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля та інших навчальних закладах дали можливість випускникам зайняти керівні посади різного рівня управління виробництвом.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014