Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Житлово-комунальний технікум ХНАМГ (057) 704-10-92, 704-10-95, 704-10-94, 704-10-97
м. Харків, вул. Шевченка 233-а  (карта)
http://www.zhilkomtehnikum.edu.kh.ua

Житлово-комунальний технікум ХНАМГ

Житлово-комунальний технікум Харківської національної академії міського господарства - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Житлово-комунальний технікум пройшов славетний 83-річний шлях, започаткувавши свою історію з професійної школи декоративного садівництва та деревництва, садово-декоративного технікуму та технікуму зеленого будівництва. Він увійшов у життя, став частиною долі більше ніж сімнадцяти тисяч талановитих людей – молодших спеціалістів зеленого будівництва, готельного господарства, агротехніків-квітникарів, бухгалтерів комунального господарства, спеціалістів комерційної діяльності.

Початок історичного розвитку технікум бере з 1928 року, коли в одному із будинків на території ботанічного саду Українського інституту прикладної ботаніки на вул. Клочківській було відкрито профшколу декоративного садівництва та деревництва. Засновником та першим директором профшколи був призначений К. М Макаренко, який керував закладом до 1933 року. Профшкола мала завдання готувати кваліфікованих робітників (техніків) для облаштування квітників, парків, снігозахисних, полезахисних та інших посадок. Це була перша в СРСР школа такого профілю.

У 1931 році відбувся перший випуск 20 спеціалістів зеленого будівництва. Потреба в благоустрою міста, у примноженні зеленого багатства Харківщини, яке б покращило її естетичний вигляд і збільшило обсяг зелених легенів, викликала необхідність у підготовці фахівців зеленого будівництва більш високої кваліфікації.

22 травня 1930 року рішенням Наркому освіти України (наказом НКО УРСР за № 690) профшкола декоративного садівництва була реорганізована у Садово-декоративний технікум. Заняття у технікумі спочатку проводили у будинку ботанічного саду на другому поверсі, а потім у школі №5 по вул. Шевченка, будинок якої був розташований навпроти нинішнього храму святих Петра та Павла.

Виробнича ж база технікуму знаходилась на націоналізованій землі кустарів Лєсовицького, Манжоса, Корякіна та ін. Ці землі нині збігаються з територією нашого технікуму. З 1933 року до 1940 року садово-декоративний технікум разом з робітфаком та інститутом комунального господарства входив до складу учбового комбінату, де директором працювали Є. І. Михайлов, а з 1936 - Г. І. Пашкович.

У 1940 році технікум відокремився у самостійний навчальний заклад і отримав назву – Харківській технікум зеленого будівництва, який готував спеціалістів для всієї України. До 1941 року було підготовлено 290 фахівців. Велика Вітчизняна війна перервала підготовку фахівців зеленого будівництва у ХТЗБ аж до звільнення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.

27 грудня 1943 року за наказом № 81 Наркому Комунального господарства УРСР для підготовки кадрів середньої кваліфікації для підприємств зеленого будівництва відновлювалась діяльність закладу. Перші заняття відбулися вже 8 лютого 1944 року. Директором був призначений Г. М. Леонтович, а викладачами працювали: Мелікенцев, Кобецька, Божко, Вітковська, Синютін, Монтвид.

У 1947 році під навчальний корпус було отримано будинок по вулиці Революції, 11. Увесь цей час здійснювалася підготовка спеціалістів зі спеціальності "Озеленення міста та населених пунктів" спочатку за денною, а з 1960 року і за заочною формою навчання.

Згодом були відкриті нові спеціальності:

  • "Бухгалтерський облік" (1963 р.)
  • "Планування на житлово-комунальних підприємствах" (1965 р.)
  • "Готельне господарство" (1967 р.)
  • "Промислове квітництво" (1989р.)

У 1968 році навчальний рік почався у новому корпусі по вулиці Шевченка 233-А, який використовується до сьогодні. Поряд було побудовано гуртожиток № 1, а у 1977 році закінчено будівництво гуртожитку № 2. Велика заслуга у створенні сучасної матеріально-технічної бази належить директорові Калитенко М. В.

У 1992 році у зв'язку зі зміною економічних умов в Україні спеціальність "Планування на житлово-комунальних підприємствах" була ліквідована і відкрита нова – "Комерційна діяльність".

Рішенням Міністерства житлово-комунального господарства УРСР у квітні 1989 року Харківський технікум зеленого будівництва було перейменовано у Харківський житлово-комунальний технікум.

1 березня 1991 року за наказом Ради міністрів УРСР ХЖКТ увійшов до регіонального міжвідомчого комплексу "Комунальник", створеного на базі Харківського інституту інженерів міського господарства (нині ХНАМГ), що давало можливість координувати підготовку спеціалістів комунального господарства різного рівня.

20 червня 1997 року за Наказом Міністерства освіти України за № 218 "Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти", технікум увійшов структурним підрозділом до Харківської національної академії міського господарства.

Включення технікуму до складу академії значно покращило умови для реалізації системи безперервної ступеневої освіти, дало змогу викладачам підвищити кваліфікацію через стажування на відповідних кафедрах.

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

Наші випускники мають можливість продовжити навчання в Харківській національній академії міського господарства за скороченим терміном (на один-два роки) за відповідним напрямом підготовки. Спільно з провідними фахівцями факультету економіки та менеджменту розроблені інтегровані навчальні плани зі спеціальностей "Бухгалтерський облік", "Комерційна діяльність", "Організація обслуговування в готелях і туристичних комплексах".

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014