Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(03722) 3-22-46 м. Чернівці, вул. Червоноармійська 60 (карта) http://www.medkol.cv.ua/ |
Чернівецький медичний коледж БДМУ
Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації
Навчальний заклад заснований у 1811 р. як акушерська школа. Це перший медичний навчальний заклад на Буковині, який перетворився в центр розвитку акушерської справи.
В історії коледжу є чотири періоди розвитку: австрійський (1811-1919), румунський ((1919-1944), радянський (1944—1991), український (з 1991 p.). Кожна із сторінок історії відтворює прагнення до покращення медичної допомоги населенню Буковини.
2 березня 2005 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №46-р Буковинську державну медичну академію реорганізовано в Буковинський державний медичний університет. У зв’язку з цим, Чернівецький медичний коледж Буковинської державної медичної академії перейменовується в Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету.
Коледж здійснює підготовку фахівців на денній та вечірній формах навчання за спеціальностями: лікувальна справа, сестринська справа, лабораторна діагностика, акушерська справа, медико-профілактична справа, а також спеціалістів за освітньо-кваліфікаційним рівнем "медична сестра-бакалавр". З 2006 року проводиться підготовка медсестер-масажистів з вадами зору. Заклад готує спеціалістів на основі базової та повної середньої освіти. Кількість студентів коледжу – 1150.
Навчальний процес здійснюють 76 штатних викладачів, які мають відповідну освіту і працюють за фахом. У викладацькому складі 5 кандидатів наук, 26 старших викладачів, 17 викладачів-методистів, 8 викладачів виконують кандидатські дисертації. Створена відповідна навчальна база, проведена комп’ютеризація навчального процесу.
Коледж активно співпрацює з практичними лікарями медичних установ міста та з професорсько-викладацьким складом медичного університету, таким чином в навчальному процесі беруть участь 60 викладачів-сумісників, серед яких: професорів - 2, доцентів - 6, докторів наук - 3, кандидатів наук -15.
Для активізації науково-пізнавальної діяльності студентів в навчально-виховний процес впроваджуються комп’ютерні програми, інтерактивні методи навчання та інші сучасні педагогічні технології. Для самопідготовки й контролю знань працюють 2 комп’ютерні класи, які підключені до мережі Інтернет, 28 кабінетів, 25 навчальних кімнат на базах клінічних лікарень, пологових будинків, СЕС. Студенти отримують ґрунтовну теоретичну і практичну підготовку, займаються науково-дослідною роботою з актуальних проблем медицини, щорічно беруть участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
На становлення і розвиток особистості спрямована постійна виховна робота зі студентами. В позанавчальний час вони відвідують спортивні секції, секції клубів "Інтелектуал", "Гроно", працюють у загонах милосердя "Турбота". В коледжі є гуртожиток на 250 місць.
За два століття навчальний заклад випустив тисячі висококваліфікованих молодших медичних спеціалістів, серед яких чимало видатних учених та громадських діячів. Вони очолюють лікувально-профілактичні заклади краю, працюють головними та старшими медичними сестрами й акушерками лікарень та пологових будинків, завідують ФАПами.
Колектив коледжу підтримує дружні ділові стосунки з медичними коледжами США, Канади, Росії.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014