Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Самбірський державний педагогічний коледж ім. І. Филипчака (032) 36-32-256
Львівська обл. м. Самбір, вул. Филипчака 14  (карта)
http://www.pedcollege.org

Самбірський державний педагогічний коледж ім. І. Филипчака

Самбірський державний педагогічний коледж імені Івана Филипчака - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Загальна інформація

Самбірський державний педагогічний коледж імені Івана Филипчака успішно готує педагогічні кадри, має сформований кадровий потенціал, належну навчально-матеріальну базу, розроблене за сучасними вимогами навчально-методичне забезпечення.

За багаторічний період діяльності навчальний заклад випустив понад 10 тисяч висококваліфікованих учителів різного фаху. Сьогодні багато випускників коледжу відомі люди у сфері освіти і науки.

Історія

Самбір – це чудовий мальовничий край у Передкарпатті, місто обласного підпорядкування у Західній Україні, яке розташоване безпосередньо на березі Дністра.

Своєрідною візитною карткою міста є Самбірський державний педагогічний коледж імені Івана Филипчака, який має досить цікаву та багатогранну історію, власні традиції, що передаються із покоління в покоління. Навчальний заклад носить ім’я Івана Филипчака, краянина, педагога, письменника, патріота, історика, видавця, який залишив помітний слід у культурі самбірського краю. Сьогодні педагогічний коледж – це багатопрофільний навчальний, науково-педагогічний та культурно-освітній центр на Самбірщині, у якому навчаються прекрасні студенти і працюють досвідчені викладачі.

Педколектив постійно знаходиться у пошуках найефективніших методів і форм підготовки фахівців. Їх зусилля спрямовані на підготовку кваліфікованих учителів, здатних до творчої праці, професійного розвитку, підвищення престижу педагогічної професії у суспільстві відповідно до Національної доктрини розвитку освіти і завдань Болонського угоди.

У 1939 – 1940 н. р. була відкрита педагогічна школа, яку розмістили у приміщенні польської жіночої гімназії імені М. Конопніцької. Про це свідчить Постанова Дрогобицької обласної Ради депутатів трудящих і бюро обкому КП (б) У № 157 (на основі Постанови Ради народних Комісарів УРСР № 1021) від жовтня 1939 р. У жовтні 1939 р. набрано 60 студентів. У 1939 – 1940 н. р. в педшколі навчалося 120 учнів, у 1940 – 1941 н. р. – 180.

Восени 1944 р. територію Галичини звільнили від фашистських загарбників. З метою поліпшення роботи педагогічних закладів, вказується у Постанові РНК УРСР № 1554 від 3 листопада 1944 р., педагогічна школа перейменована у педагогічне училище.

На рубежі 60 – 70 рр. минулого століття добудовано старий корпус педучилища.

15 березня 1999 р. Кабінет Міністрів України Постановою № 382 присвоїв Самбірському педагогічному училищу ім’я краянина І. Филипчака. У закладі розгорнулася велика пошукова робота, до якої були залучені творчі групи викладачів, студентів. Адже І. Филипчак – письменник, історик, педагог, видавець, залишив помітний слід у культурі нашого краю. В училищі організовано кімнату-музей, проводяться наукові конференції" Іван Филипчак – педагог, письменник, історик, краєзнавець". 12 листопада 2001 р. на території навчального закладу урочисто відкрито та освячено пам’ятник І. Филипчаку.

У 90-х роках в училищі навчалося 49 українців з Румунії.

Рішенням Львівської обласної ради від 11 липня 2002 р. № 29" Про реорганізацію Бродівського та Самбірського педагогічних училищ у педагогічні коледжі", Самбірське педагогічне училище імені Івана Филипчака реорганізовано у Самбірський державний педагогічний коледж імені Івана Филипчака.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014