Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(054) 48-32-263 Сумська обл., м. Ромни, вул. Горького 56-А (карта) http://rksnau.romny.info |
Роменський коледж СНАУ
Роменський коледж Сумського національного аграрного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації
В мальовничому куточку старовинного міста Ромни, якому понад 1100 років, розташований Роменський коледж Сумського національного аграрного університету. Його два корпуси височать над Процівською горою, милуючи зір перехожим.
Один - як пам'ятка давнини, як свідок минулих років, другий - з сучасним дизайном, світлими аудиторіями і гомоном студентства.
Роменський коледж - це не лише люди і споруди. Це навчально-виховні традиції та звичаї. Це його історія, це люди, які роблять його молодим.. Це розповідь про минуле й сьогодення, це інформація, що нагромадили роки і люди, це впевненість у щасливу долю коледжу і його співробітників.
Ось тут, в нашім ріднім Ромні, вже близько 90 років здійснюється підготовка молоді до життя, готуються аграрні фахівці.
У кожного навчального закладу своя історія, яку творять ті, хто там працює і навчається. Як мозаїчна картина складається із частинок і без жодної з них цілісного виду не буде, так і трудовий колектив складається із різних особистостей у їх взаємодоповненні і часом суперечливості, а разом - це єдиний організм. Саме люди перетворюють звичайні аудиторії, кабінети, зали у великий гомінкий будинок, де з кожним роком студенти стають розумнішими, викладачі - мудрішими, а всі разом - ближчими і ріднішими один одному. Які ж вони - керівники, викладачі і студенти, колишні і теперішні?
Поринемо ж в історичне минуле нашого навчального закладу...
А розпочиналося все так...
У 1920 - 1921 p. p. на базі дореволюційних середніх спеціальних та інших навчальних закладів створювались професійні школи і технікуми. Саме з цього часу бере початок свого існування нинішній Роменський коледж Сумського національного аграрного університету.
10 червня 1921 року було видано постанову Полтавського Губвиконкому про відкриття в м. Ромни сільськогосподарської професійно-технічної школи.
З осені 1927 року Роменська сільськогосподарська школа була реорганізовано в профшколу з трирічним строком навчання, як садівничо-городня школа і переведена в с Про цівку.
На початку 20-х років у Ромнах також була утворена школа профтехосвіти, на базі якої в 1930 році був організований технікум механізації сільського господарства.
30 червня 1930 року за рішенням Полтавського обласного відділу народної освіти Роменська сільськогосподарська профтехшкола була реорганізована в садівничо-городний технікум, а школа профтехосвіти - в індустріальний технікум механізації сільського господарства.
В 1949 році Роменський технікум плодоовочівництва і лісництва був реорганізований в агролісомеліоративний технікум.
В 1950 році при технікумі відкрито заочний відділ по підготовці кадрів спеціалістів агролісомеліораторів без відриву від виробництва.
В 1956 р. технікум механізації сільського господарства та агролісомеліоративний були об'єднані в один, який отримав назву Роменський сільськогосподарський технікум.
Він мав два відділення: механізація сільського господарства та плодоовочівництва:
- Відділення механізація сільського господарства готувало техніків-механіків по ремонту і експлуатації тракторів, автомобілів, сільськогосподарських машин.
- Відділення плодоовочівництва готувало кадри молодших агрономів-плодоовочників.
З 1990 року розпочався прийом на навчання по новій спеціальності - "Організація комерційної діяльності в системі агропромислового комплексу".
В 1993 році було засновано відділення "Електрифікація і автоматизація сільського господарства".
19 червня 2003 р. наказом Міністерства аграрної політики України №80 Роменський сільськогосподарський технікум ліквідований і створений структурний підрозділ - Роменський технікум Сумського національного аграрного університету (в наказі по Сумському НАУ "Про створення структурних підрозділів") №113-к від 1 липня 2003 року.
За цим же наказом Роменський технікум став структурним підрозділом Сумського національного аграрного університету і отримав власну назву - Роменський технікум Сумського національного аграрного університету. А в 2004 р. - згідно наказу Міністерства аграрної політики України №367 від 18 жовтня 2004 р. "Про перейменування структурних підрозділів Сумського НАУ" Роменський СНАУ перейменований в Роменський коледж Сумського національного аграрного університету.
Сьогодні наш коледж - вищий навчальний заклад, який перебуває у складі СНАУ.
Нині, як і впродовж всієї своєї історії, навчальний заклад залишається провідним в області з підготовки молодших спеціалістів за спеціальностями:
- "Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва"
- "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі"
- "Фінанси і кредит"
- "Комерційна діяльність"
На заочній формі навчання студенти можуть навчатися за двома спеціальностями:
- "Механізація сільського господарства"
- "Облік і аудит"
У коледжі багато прекрасних традицій і насамперед - це тісне співробітництво викладачів і студентів у оволодінні майбутньою професією та творча індивідуальна робота педагогів з молоддю.
Бути в постійному русі, у пошуках нових форм навчання та виховання молоді - це стиль життя педагогічного колективу.
Кузнею сільськогосподарських кадрів називають наш коледж. За час існування навчальний заклад підготував більше 20 тис. спеціалістів. Гордістю навчального закладу є його випускники. Це вони своєю працею звеличували державу, дбали про розвиток аграрного сектору економіки України.
Випускники коледжу працюють на всій території колишнього СРСР, в усіх областях України, в далекому зарубіжжі.
Педагогічний колектив радіє з того що молоді люди вступають до нашого аграрного закладу, що обирають для себе нелегку хліборобську долю, адже в Україні з особливою шаною ставляться до людей, які трудяться на землі, які є носіями національних чеснот - працьовитості, мудрості, щирості, любові до рідного краю.
У студентства коледжу є всі умови для створення надійного професійного майбутнього, від якого в подальшому залежатиме і розвиток галузі, і реалізація вітчизняного потенціалу, і відродження та процвітання українського села.
Молоді люди отримали путівку в життя, а ми, викладачі, продовжуємо сіяти в юні душі зерна доброго, мудрого, вічного.
Педагогічний колектив чекає на нових студентів.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014