Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Роменський коледж СНАУ (054) 48-32-263
Сумська обл., м. Ромни, вул. Горького 56-А  (карта)
http://rksnau.romny.info

Роменський коледж СНАУ

Роменський коледж Сумського національного аграрного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

В мальовничому куточку старовинного міста Ромни, якому понад 1100 років, розташований Роменський коледж Сумського національного аграрного університету. Його два корпуси височать над Процівською горою, милуючи зір перехожим.

Один - як пам'ятка давнини, як свідок минулих років, другий - з сучасним дизайном, світлими аудиторіями і гомоном студентства.

Роменський коледж - це не лише люди і споруди. Це навчально-виховні традиції та звичаї. Це його історія, це люди, які роблять його молодим.. Це розповідь про минуле й сьогодення, це інформація, що нагромадили роки і люди, це впевненість у щасливу долю коледжу і його співробітників.

Ось тут, в нашім ріднім Ромні, вже близько 90 років здійснюється підготовка молоді до життя, готуються аграрні фахівці.

У кожного навчального закладу своя історія, яку творять ті, хто там працює і навчається. Як мозаїчна картина складається із частинок і без жодної з них цілісного виду не буде, так і трудовий колектив складається із різних особистостей у їх взаємодоповненні і часом суперечливості, а разом - це єдиний організм. Саме люди перетворюють звичайні аудиторії, кабінети, зали у великий гомінкий будинок, де з кожним роком студенти стають розумнішими, викладачі - мудрішими, а всі разом - ближчими і ріднішими один одному. Які ж вони - керівники, викладачі і студенти, колишні і теперішні?

Поринемо ж в історичне минуле нашого навчального закладу...

А розпочиналося все так...

У 1920 - 1921 p. p. на базі дореволюційних середніх спеціальних та інших навчальних закладів створювались професійні школи і технікуми. Саме з цього часу бере початок свого існування нинішній Роменський коледж Сумського національного аграрного університету.

10 червня 1921 року було видано постанову Полтавського Губвиконкому про відкриття в м. Ромни сільськогосподарської професійно-технічної школи.

З осені 1927 року Роменська сільськогосподарська школа була реорганізовано в профшколу з трирічним строком навчання, як садівничо-городня школа і переведена в с Про цівку.

На початку 20-х років у Ромнах також була утворена школа профтехосвіти, на базі якої в 1930 році був організований технікум механізації сільського господарства.

30 червня 1930 року за рішенням Полтавського обласного відділу народної освіти Роменська сільськогосподарська профтехшкола була реорганізована в садівничо-городний технікум, а школа профтехосвіти - в індустріальний технікум механізації сільського господарства.

В 1949 році Роменський технікум плодоовочівництва і лісництва був реорганізований в агролісомеліоративний технікум.

В 1950 році при технікумі відкрито заочний відділ по підготовці кадрів спеціалістів агролісомеліораторів без відриву від виробництва.

В 1956 р. технікум механізації сільського господарства та агролісомеліоративний були об'єднані в один, який отримав назву Роменський сільськогосподарський технікум.

Він мав два відділення: механізація сільського господарства та плодоовочівництва:

  • Відділення механізація сільського господарства готувало техніків-механіків по ремонту і експлуатації тракторів, автомобілів, сільськогосподарських машин.
  • Відділення плодоовочівництва готувало кадри молодших агрономів-плодоовочників.

З 1990 року розпочався прийом на навчання по новій спеціальності - "Організація комерційної діяльності в системі агропромислового комплексу".

В 1993 році було засновано відділення "Електрифікація і автоматизація сільського господарства".

19 червня 2003 р. наказом Міністерства аграрної політики України №80 Роменський сільськогосподарський технікум ліквідований і створений структурний підрозділ - Роменський технікум Сумського національного аграрного університету (в наказі по Сумському НАУ "Про створення структурних підрозділів") №113-к від 1 липня 2003 року.

За цим же наказом Роменський технікум став структурним підрозділом Сумського національного аграрного університету і отримав власну назву - Роменський технікум Сумського національного аграрного університету. А в 2004 р. - згідно наказу Міністерства аграрної політики України №367 від 18 жовтня 2004 р. "Про перейменування структурних підрозділів Сумського НАУ" Роменський СНАУ перейменований в Роменський коледж Сумського національного аграрного університету.

Загальна інформація

Сьогодні наш коледж - вищий навчальний заклад, який перебуває у складі СНАУ.

Нині, як і впродовж всієї своєї історії, навчальний заклад залишається провідним в області з підготовки молодших спеціалістів за спеціальностями:

  • "Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва"
  • "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі"
  • "Фінанси і кредит"
  • "Комерційна діяльність"

На заочній формі навчання студенти можуть навчатися за двома спеціальностями:

  • "Механізація сільського господарства"
  • "Облік і аудит"

У коледжі багато прекрасних традицій і насамперед - це тісне співробітництво викладачів і студентів у оволодінні майбутньою професією та творча індивідуальна робота педагогів з молоддю.

Бути в постійному русі, у пошуках нових форм навчання та виховання молоді - це стиль життя педагогічного колективу.

Кузнею сільськогосподарських кадрів називають наш коледж. За час існування навчальний заклад підготував більше 20 тис. спеціалістів. Гордістю навчального закладу є його випускники. Це вони своєю працею звеличували державу, дбали про розвиток аграрного сектору економіки України.

Випускники коледжу працюють на всій території колишнього СРСР, в усіх областях України, в далекому зарубіжжі.

Педагогічний колектив радіє з того що молоді люди вступають до нашого аграрного закладу, що обирають для себе нелегку хліборобську долю, адже в Україні з особливою шаною ставляться до людей, які трудяться на землі, які є носіями національних чеснот - працьовитості, мудрості, щирості, любові до рідного краю.

У студентства коледжу є всі умови для створення надійного професійного майбутнього, від якого в подальшому залежатиме і розвиток галузі, і реалізація вітчизняного потенціалу, і відродження та процвітання українського села.

Молоді люди отримали путівку в життя, а ми, викладачі, продовжуємо сіяти в юні душі зерна доброго, мудрого, вічного.

Педагогічний колектив чекає на нових студентів.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014