Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Морський коледж ХДМА (0552) 22-32-82
м. Херсон, вул. Ушакова 14/1  (карта)
http://kmc.ks.ua

Морський коледж ХДМА

Морський коледж Херсонської державної морської академії перший в Україні і другий у Росії морський навчальний заклад, який за віком поступається лише Архангельському морехідному училищу

Загальна інформація

Учбовий заклад створений за наказом Імператора Миколи I у лютому 1834 року як училище торгівельного мореплавання, коледж неодноразово перейменовувався.

В 1996 році училище реорганізоване в морський коледж, а з 1 вересня 2007 року коледж увійшов до складу Херсонської державної морської академії.

Високий рівень навчально-виховної роботи в коледжі забезпечують 84 штатних викладача, серед яких доценти й кандидати наук, більшість із них має багаторічний досвід роботи на морських суднах.

За допомогою судноплавних компаній, інших морських організацій, випускників і батьків курсантів на розвиток і закріплення бази коледжу спрямовано більше ніж 5 млн. грн. позабюджетних засобів. Тільки декілька останніх років учбово-лабораторна база коледжу поповнилася комплектом сучасного встаткування космічного зв’язку; додатково придбано понад, 70 сучасних комп’ютерів, 2 лінгафонних кабінети. На відділенні технічних засобів навчання створені комп’ютерні зали Інтернету й бібліотеки на 18 робочих місць кожний.

Сьогодні система підготовки морських фахівців у коледжі відповідає вимогам Міжнародної конвенції по підготовці, дипломуванню моряків і несенню вахти, затвердженої IMO (Міжнародною морською організацією). В 2003 році до коледжу було приєднано ПТУ № 3, на базі якого створений професійно-морський ліцей, що надалі буде готувати фахівців робочих професій.

У цьому ж році до складу коледжу ввійшов і судомеханічний технікум, що продовжує готувати молодших спеціалістів кораблебудівних спеціальностей. На тлі обновленої учбово-лабораторної бази в коледжі за останні 5 років збільшено чисельність курсантів майже в три рази. Тепер у коледжі навчаються морським спеціальностям більше 4-х тисяч вихованців, з них 2,5 тисячі навчаються на денній формі.

Особлива увага в навчальному закладі приділяється вивченню англійської мови й комп’ютерної техніки, вихованню в майбутніх морських офіцерах високих патріотичних почуттів і культури поведінки. Починаючи з 2001 року відповідно до навчальних планів на всіх курсах додатково уведено за рахунок позабюджетних засобів 8 годин англійської мови, 2 години інформатики щотижня.

За весь період існування в коледжі підготовлено більше 30 тисяч морських фахівців. У їхньому числі 10 Героїв Радянського Союзу й Соціалістичної Праці, 9 адміралів, 2 генерала, 8 лауреатів Державної премії, 2 губернатора, Голова департаменту морського й річкового транспорту України, 3 начальника морських пароплавств.

Більше 30 сучасних діючих судів названі іменами вихованців коледжу.

За плідну, багатогранну роботу по підготовці майбутніх морських фахівців і з нагоди 150-річчя від дня заснування, училище було нагороджено Орденом Дружби народів.

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

З 1996 року коледж входить у науково-методичні комплекси з Одеською Національною морською академією, Київською Державною академією водного транспорту, Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Спеціальності

Морський коледж Херсонської державної морської академії має всі необхідні ліцензії на право підготовки морських фахівців на рівні молодших спеціалістів з поглибленим вивчанням англійської мови за спеціальностями:

 • Судноводіння на морський шляхах
 • Експлуатація суднових енергетичних установок
 • Експлуатація електрообладнання та автоматики суден
 • Монтаж і проектування суднових машин і механізмів
 • Монтаж і обслуговування електроустаткування суднового електрообладнання
 • Суднокорпусобудування
 • Зварювальне виробництво
 • Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів

Навчання проводиться в повній відповідності з вимогами Міжнародної Конвенції ПДМНВ-78/95 р., а також інших міжнародних і національних документів.

По закінченні навчального закладу випускники, при наявності необхідного плавального цензу, отримують відповідні робочі дипломи:

 • вахтовий помічник капітана судна;
 • вахтовий механік судна;
 • електромеханік.

Забезпечення навчального процесу

Навчальний процес у коледжі забезпечують кваліфіковані педагоги, що мають відповідну морську освіту й досвід роботи на судах морського флоту. Багато викладачів мають учені ступені й звання і є авторами підручників і навчальних посібників. Лабораторії й кабінети коледжу оснащені необхідним лабораторним й учбово-тренажерним устаткуванням, мають у своєму розпорядженні зразки сучасного діючого електро- і радіонавігаційного устаткування, суднових дизелів і допоміжних механізмів.

Для підготовки майбутніх морських фахівців у навчальному процесі використовуються новітні комп’ютери, різні типи тренажерів, інші технічні засоби навчання й діагностики знань. У процесі навчання курсанти проходять плавальні практики відповідно до вимог Міжнародної Конвенції ПДМНВ і національними положеннями про дипломування моряків.

У завдання плавальних практик входять:

 • закріплення й поглиблення теоретичних знань по досліджуваних предметах;
 • прищеплювання обов’язкових навичок практичної діяльності за фахом;
 • одержання робочої професії.

У коледжі як у закритому морському навчальному закладі життя й навчання курсантів забезпечується певним режимом, що регламентований спеціальними нормативними документами:

 • уставом ХДМА;
 • положенням про морський коледж;
 • правилами внутрішнього розпорядку.

Умови, обговорені в цих документах, дозволяють наблизити навчання курсантів до їх майбутньої виробничої діяльності на судах.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014

Рейтинг
4
Рейтинг: 4 з 5 на основі 1 оцінок.

Відгуки про Морський коледж ХДМА

Ulia Fadeikina
З якою освітою можна поступити в цей коледж