Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Маловисторопський коледж ім. П. Рибалка СНАУ (05445) 3-62-43
Сумська обл., Лебединський р-н, с. Малий Вистороп, вул. П. С. Рибалка 1  (карта)
http://www.agrocollege.sumy.ua

Маловисторопський коледж ім. П. Рибалка СНАУ

Маловисторопський коледж імені П. С. Рибалка Сумського національного аграрного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Навчальний заклад як сільськогосподарська школа засновано в 1929 році за рішенням Міністерства сільського господарства. Перші фахівці, яких в той час готували, були агрономи і садово-огородники. В 1932 році сільськогосподарська школа була реорганізована в сільськогосподарський технікум, з двома відділеннями агрономічним та зоотехнічним, а в 1963 році було відкрите відділення ветеринарної медицини. В 2001 році розпочалася підготовка бухгалтерів.

У 1966 році рішенням Міністерства сільського господарства України навчальний заклад було розширено за рахунок місцевого колгоспу, через два роки технікум і учгосп реорганізовано в радгосп-технікум, якому було присвоєно ім'я видатного земляка, уродженця с. Малий Вистороп, Маршала бронетанкових військ, двічі Героя Радянського Союзу Павла Семеновича Рибалка. Такій формі навчального закладу судилося проіснувати майже 29 років.

1998 році на базі радгоспу-технікуму створено окреме сільськогосподарське підприємство, а навчальний заклад набував статусу державного аграрного технікуму, в користуванні якого залишилось 396 га земельних угідь, 54 га лісу, необхідна сільськогосподарська техніка і тваринництво для організації практичного навчання студентів.

В 2003 році Маловисторопський державний аграрний технікум ім. П. С. Рибалка ввійшов, як структурний підрозділ, до Сумського національного аграрного університету і отримав власну назву - Маловисторопський технікум Сумського національного аграрного університету, у 2004 році навчальний заклад перейменовано у Маловисторопський коледж Сумського національного аграрного університету.

Загальна інформація

Коледж є вищим навчальним закладом державної форми власності першого рівня акредитації. За період свого існування тут підготовлено біля 18000 фахівців з агрономії, зоотехнії, ведення фермерського господарства, ветеринарної медицини, технології виробництва і переробки продукції тваринництва, бухгалтерського обліку.

Серед випускників навчального закладу багато відомих державних управлінців, вчених та фахівців своєї справи, які відзначені державними нагородами.

Випускники коледжу – це надійні професіонали, що працюють як в галузі агропромислового виробництва, так і в інших сферах бізнесу на теренах України, в ближньому і далекому зарубіжжі.

Навчально-виховний процес

Організація навчально-виховного процесу в коледжі спрямована на отримання студентами глибоких знань та формування у молоді потреби до їх постійного оновлення і самовдосконалення.

Коледж має право на проведення освітньої діяльності, пов`язаної з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста з наступних спеціальностей:

Денна форма навчання:

 • 5.09010103 "Виробництво і переробка продукції рослинництва"
 • 5.09010201 "Виробництво і переробка продукції тваринництва"
 • 5.11010101 "Ветеринарна медицина"

Заочна форма навчання:

 • 5.09010103 "Виробництво і переробка продукції рослинництва"
 • 5.09010201 "Виробництво і переробка продукції тваринництва"
 • 5.03050901 "Бухгалтерський облік"

Додатково до основних спеціальностей коледж здійснює підготовку фахівців за такими робочими спеціальностями:

 • "Оператор комп'ютерного набору",
 • "Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, категорія "А",
 • "Оператор штучного осіменіння сільськогосподарських тварин та птиці",
 • "Квітникар-озеленювач".

Навчальний процес у коледжі забезпечують 40 викладачів.

На базі коледжу здійснюється ступенева підготовка бакалаврів та магістрів у відповідності до діючого законодавства України та правил прийому до Сумського національного аграрного університету.

Матеріальна база коледжу

Матеріальна база коледжу складається з навчального корпусу на 960 студентів, із 55 навчальних кабінетів і лабораторій, які обладнані необхідною технікою, приладдям. Крім того, в навчальному процесі обладнано і використовується: навчальна бухгалтерія, колекційно-дослідне поле, навчально-виробнича майстерня, навчально-виробнича ферма, лабораторія дослідних тварин, спортивний зал, стадіон, актовий зал на 360 місць, їдальня на 120 місць, гуртожитки, бібліотека з сектором електронної інформації, три читальні зали.

Як виробнича база для навчального процесу використовується бухгалтерія коледжу, 233,4 га земельних угідь, необхідна техніка, відповідне поголів’я великої рогатої худоби, свиней та інших видів сільськогосподарських тварин.

Площа аудиторного фонду на одного студента складає 12,4 кв. м.

В коледжі обладнано:

 • два комп`ютерні навчальні класи;
 • лабораторія мультимедійного забезпечення навчального процесу.

На 100 студентів припадає понад 15 одиниць комп’ютерів, які об`єднані в локальну мережу, підключені до швидкісної мережі Internet.

В навчальному процесі активно використовуються електронні інтерактивні дошки та інші засоби інтерактивного навчання.

Навчальні кабінети та лабораторії обладнані необхідною комп`ютерною технікою, програмним забезпеченням, спеціальними меблями, електронною проекційною апаратурою, навчальними посібниками та відповідною навчально-методичною документацією.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 27.11.2014