Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Луганський державний коледж економіки і торгівлі (0642) 34-40-09
м. Луганськ, вул. Советська 44  (карта)
http://www.ldket.lg.ua

Луганський державний коледж економіки і торгівлі

Луганський державний коледж економіки і торгівлі - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Загальна інформація

Луганський державний коледж економіки і торгівлі – це один з найстаріших навчальних закладів Донбасу, який вже відсвяткував своє 110-річчя.

Коледж готує фахівців для економіки, торгівлі, харчової промисловості та ресторанного господарства.

За власним бажанням студенти на останньому курсі можуть навчатися на відділенні перепідготовки молодших спеціалістів та курсового навчання і, таким чином отримати не один, а два дипломи молодшого спеціаліста.

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

Випускники нашого навчального закладу мають змогу продовжити навчання з III курсу за скороченим терміном в Луганському навчальному центрі Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, який діє на базі коледжу.

Історія

Луганський державний коледж економіки і торгівлі має давню історію. Навчальний заклад бере свій початок з торгової школи, яка була відкрита в Луганську 1901 року. У 1919 році на її базі була відкрита соціально-економічна школа, що 1922 року перетворена в кооперативний технікум. Його організація була доручена Кострикину Михайлу Павловичу, 1882 року народження, випускнику Московських педагогічного і комерційного інститутів.

Технікум мав два відділення: організаційно-інспекторське і торгово-оперативне, і здійснював підготовку працівників кооперації: інструкторів-організаторів, інструкторів-культурників, інструкторів-торговознавців і інспекторів-економістів.

Термін навчання складав 3 роки.

Під час навчання студенти проходили 4 практики в кооперативних організаціях. Технікум користувався матеріальною і організаційною підтримкою Вукопспілки і Главпрофобра. У технікумі працювали хімічна лабораторія і лабораторія товарознавства, кабінети: кооперативних наук, рахівництва, суспільних наук. Пізніше в технікумі був відкритий музей товарознавства. Бібліотечна фундація складала 25 тис. книг. Працювала їдальня студентського кооперативу. Іногородні забезпечувалися гуртожитком. Студенти одержували стипендію.

Штат викладачів складався з 20 осіб. У складі викладачів технікуму були випускники Київського і Московського університетів, серед них і сини Луганського міського голови Холоділіна - Сергій Миколайович і Микола Миколайович. Предмет художньої графіки вів випускник Строгановського училища.

На кінець 20-х років контингент студентів технікуму збільшився удвічі, а на кінець 30-х - в п'ять разів.

У середині 30-х років технікум був перейменований в технікум радянської торгівлі, на нетривалий час робота технікуму була перенесена в Старобільськ, а в роки війни припинена.

1943 року технікум відновив свою роботу. Приміщення навчальний заклад не мав, і його робота була організована в кількох школах міста.

На початку 50-х років було побудовано приміщення навчального корпусу і гуртожиток на центральній вулиці Луганська – Советській.

З 1935 року до 1962 року технікум очолював Мартинов Борис Володимирович – учасник Великої Вітчизняної війни.

1955 року в технікумі було відкрито заочне відділення, завдяки якому значно виріс контингент студентів.

У 60-70 роки директорами технікуму були Калашніков Віктор Григорович і Гузій Павло Семенович. З 1974 по 1997 роки навчальний заклад очолював Рєзніков Віктор Матвійович.

1997 року технікум, який на той час носив назву комерційного, був об'єднаний з Луганським технікумом громадського харчування, залишивши назву Луганського комерційного коледжу.

Історія технікуму громадського харчування не менш цікава. У документах Луганського архіву є згадка про те, що в 30-ті роки в місті був створений технікум громадського харчування. Цікавий факт, що тоді ж його нібито об'єднали з технікумом радянської торгівлі, але, на жаль, документи не були знайдені. Історія нового технікуму громадського харчування почалася в 1962 році. На початку 70-х було побудовано нове приміщення по вул. Тухачевського. Директорами технікуму в різні роки були Ситник Павло Семенович, Калинська Лідія Яківна, Абрамова Олександра Іллівна.

Луганський комерційний коледж у 1997 році очолив Володимир Михайлович Яровий, який мав великий стаж педагогічної та адміністративної роботи.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 03.07. 2002 року №381 коледж був перейменований в Луганський державний коледж економіки і торгівлі.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 09.10.2014