Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Харківський медичний коледж №2 (057) 392-15-78
м. Харків, вул. Стадіонний проїзд 10  (карта)
http://khmk2.ucoz.ua

Харківський медичний коледж №2

Комунальний заклад охорони здоров'я Харківський медичний коледж №2 - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Історія нашого навчального закладу – це змістовна і яскрава сторінка літопису нашого міста, яку відкрили у 1937 році.

Тридцяті роки. Індустріалізація й колективізація всієї країни. Рішенням облвиконкому 1937 року відкрито Харківську зуболікарську школу. Розташована вона була на вулиці Пушкінській, 27.

Першим директором школи 1937 – 1940 років був провідний лікар – стоматолог міста Харкова, кандидат медичних наук Абрам Ізраїльович Тарнопольський.

Перший випуск зубних лікарів у 1939 році склав 30 осіб. А в період з 1937 року до 1941 року школа підготувала 120 зубних лікарів.

Сорокові роки. Друга світова війна. Школа не готує спеціалістів. Тільки після звільнення рідного міста розпочинає свою роботу із жовтня 1943р., і вже в 1945 році знову випускає тридцять зубних лікарів. Школу в ці роки очолює А. І. Якобсон.

У сорок шостому школа отримала нове приміщення на вулиці Рибній, 4. Зараз - це вулиця Кооперативна.

Директор школи в ці роки лікар – фтізіатр Віра Наумівна Гриценко.

П’ятдесяті роки. У звіті Міністерства охорони здоров’я УРСР зазначено, що Харківська зуболікарська школа фактично була реорганізована у зуботехнічну школу, але офіційної зміни назви школи не було. Школа тепер випускає і зубних техніків. Директор школи Галина Миколаївна Олександрова.

В 1954 році школа реорганізована в Харківське медичне училище № 2.

Шістдесяті роки. Училищу відведено приміщення на Стадіонному проїзді, 10. Під керівництвом директора училища Леоніда Харитоновича Коваленка перший і третій поверхи приміщення будівлі переобладнали під лабораторії та аудиторії, а 4-й і 5-й - в гуртожиток.

За 1966 – 1984 роки училище підготувало близько 3,5 тис. працівників середньої ланки: зубних лікарів, зубних техніків, медсестер, фельдшерів.

У 80-х роках організовано вечірнє відділення для медичних сестер. Директором училища в ці роки стала лікар – педіатр Людмила Григорівна Зубкова.

Дев’яності роки – народження Незалежної України. Училище у 1995 році здійснює перший набір іноземних студентів.

Започатковано навчання на комерційній основі. 1997 р. - перший набір студентів з вадами слуху за спеціальністю "Зубний технік", а в 1999-му – з вадами зору за спеціальністю "Медична сестра - масажист".

Проходять перші професійні конкурси.

І, нарешті, 2000 роки…

Рік 2004 – вперше в Харківській області наша студентка Березіна Ганна посіла ІІІ місце на шостому Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності в м. Києві і без вступних іспитів зарахована до Харківського державного медичного інституту.

Рік 2006 на зборах трудового колективу директором обрано лікаря-стоматолога Хомченка Едуарда Вікторовича.

Рік 2006 – ми перші в Україні! Наша студентка Пашкова Наталія посіла І місце на восьмому Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності студентів медичних училищ та коледжів "Ескулап" в м. Києві і без вступних випробувань зарахована до Харківського державного медичного університету.

2007 рік - перший набір студентів за спеціальністю "зубний гігієніст"

2008 рік – ми знову перші в Україні! Наша студентка Щегульна Наталія посіла І місце на десятому Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності в м. Києві і зарахована до Харківського національного медичного університету, а колектив коледжу отримав "Подяку" від Міністра охорони здоров’я за якісну підготовку фахівців.

Педагогічний колектив Харківського медичного коледжу №2 працює в постійному творчому пошуку аби перетворити вчорашнього випускника школи на висококласного фахівця, здатного успішно працювати в сучасних умовах.

Освіта, отримана в коледжі, - гарант високого професіоналізму. Підготовка наших випускників відповідає найсучаснішим світовим стандартам медичної освіти.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014