Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Коледж зв'язку та інформатизації ОНАЗ (048) 722-33-55, 728-97-71
м. Одеса, Олександрівський проспект 6  (карта)
http://www.college.onat.edu.ua

Коледж зв'язку та інформатизації ОНАЗ

Коледж зв'язку та інформатизації Одеської національної академії зв'язку імені О. С. Попова - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Передісторія коледжу зв’язку та інформатизації Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова розпочалася ще 1900 року, коли в Одесі було відкрито Вищі курси телеграфних механіків, які готували техніків для півдня Російської імперії. Приміщення курсів знаходилось на Старопортофранківській, 16. 1918 року було створено Одеський електротехнікум зв’язку, який 1923 р. став Одеським вищим електротехнікумом сильних струмів ім. Г. Гринька (ОВЕ). Після чотирьох років навчання випускникам ОВЕ надавалась кваліфікація інженера.

1925 року при Вищому електротехнікумі створюється слабкострумовий відділ із трьома групами телеграфістів, телефоністів і радистів. З цього часу в Одесі започатковано підготовку інженерів зв’язку.

За роки свого існування Одеський електротехнікум зв’язку підготував близько 40 тисяч висококваліфікованих спеціалістів.

У різні часи змінювались спеціальності та напрями підготовки фахівців, втручалась війна та соціальні катаклізми, але своє ім’я та високу репутацію технікум не втрачав.

2003 року електротехнікум зв’язку було перейменовано на технікум зв’язку та інформатизації. Того ж року він увійшов до складу Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова як її структурний підрозділ.

2007 року технікум зв’язку та інформатизації реорганізовано в коледж зв’язку та інформатизації Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова.

Загальна інформація

Сьогодні коледж готує молодших спеціалістів як за традиційними спеціальностями в сфері телекомунікацій, так і за новими:

  • "Монтаж, обслуговування та ремонт станційного обладнання електрозв’язку";
  • "Технічне обслуговування та ремонт апаратури зв’язку та оргтехніки";
  • "Монтаж, технічне обслуговування та ремонт обладнання радіозв’язку радіомовлення та телебачення";
  • "Організація та експлуатація поштового зв’язку".

До вересня 2003 р. коледж здійснював підготовку молодших спеціалістів тільки за заочною формою навчання.

2003 року отримано ліцензію та вперше було здійснено набір студентів на денну форму навчання за напрямом "Телекомунікації" на базі повної загальної середньої освіти. У вересні 2004 р. почався набір студентів за цим напрямом на денну форму навчання на основі базової загальної середньої освіти.

Відповідно до рішення ДАК Міністерства освіти і науки України від 01.07. 2008р. (протокол № 72) коледж визнано акредитованим за І рівнем. До структури коледжу входять циклові комісії:

  • природничо-математичної підготовки;
  • гуманітарної та соціально-економічної підготовки;
  • телекомунікаційних систем та мереж;
  • систем радіозв’язку, радіомовлення і телебачення;
  • інформаційних мереж та оргтехніки.

Матеріально-технічна база

До матеріально-технічної бази коледжу належать два навчальних корпуси та методичний кабінет, що має доволі значний фонд навчально-методичної літератури.

Як структурний підрозділ ОНАЗ ім. О. С. Попова коледж використовує її навчальні майстерні, бібліотеку з читальним залом, технічний центр, Центр гуманітарної освіти та розвитку, студентські гуртожитки, спортзал тощо. В останні роки проведено розширення комп’ютерного класу на базі сучасних ПК та ремонт багатьох аудиторій коледжу.

Виховна робота

У коледжі зосереджено значну увагу на виховній роботі зі студентами. Заступник директора з навчально-виховної роботи Ящишина І. Я. та класні керівники навчальних груп організовують та проводять позааудиторні заходи, спрямовані на всебічний розвиток кожного студента як повноцінної особистості. З цією метою організуються різноманітні екскурсії, свята та культурні заходи.

Студенти денної форми навчання беруть активну участь у Всеукраїнському фестивалі команд КВК, інтелектуальній грі "Дебати", яка розвиває лідерські здібності кожного студента, чемпіонатах з гри "Що? Де? Коли?", волонтерських заходах, щорічних міських військово-спортивних змаганнях "Щит Вітчизни", спортивно-патріотичному святі "Старти надій" та інших змаганнях серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації міста Одеси та області.

Співпраця

Коледж зв'язку та інформатизації підтримує тісні зв’язки зі структурними підрозділами ВАТ "Укртелеком" та УДППЗ "Укрпошта", а також співпрацює зі Львівським та Харківським коледжами зв’язку Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій із методичних питань, розповсюдження новітніх педагогічних технологій організації навчально-виховного процесу.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014