Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Миколаївський політехнічний коледж (0512) 37-95-51
м. Миколаїв, вул. Нікольська 11-а  (карта)
http://mpk.mk.ua

Миколаївський політехнічний коледж

Державний вищий навчальний заклад "Миколаївський політехнічний коледж" - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Державний вищий навчальний заклад "Миколаївський політехнічний коледж" веде свою історію від Миколаївського суднобудівного технікуму, який був заснований згідно з Постановою Ради Народних комісарів СРСР № 237 від 23 липня 1930 року "Про організацію вищих учбових закладів, технікумів і робітничих факультетів" на базі конструкторських суднобудівних курсів і механічної професійно-технічної школи міста Миколаєва.

Перший прийом студентів відбувся в квітні 1930 року в кількості 300 осіб. В кінці 1955 року технікум отримав новий навчальний корпус вартістю 12 млн. карбованців по вулиці Рози Люксембург, 11 (тепер вулиця Нікольська).

Згодом були побудовані гуртожиток, їдальня, створені сучасні кабінети, лабораторії та майстерні, що значно розширило й укріпило навчально-матеріальну базу. За досягнення у підготовці фахівців для суднобудівної промисловості в 1979 році технікум було нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради Української РСР і золотою медаллю ВДНГ. Він є базовим для 18 ВНЗ І-ІІ р. а. Миколаївської області.

26 серпня 1992 року наказом Міністерства освіти України Миколаївський суднобудівний технікум був перейменований на Миколаївський політехнічний технікум. У листопаді 2005 року технікум відсвяткував своє 75 - річчя. За цей час з його стін вийшло близько 40 тисяч фахівців для різних галузей народного господарства України.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 29 грудня 2007 року технікум було перейменовано у Державний вищий навчальний заклад "Миколаївський політехнічний коледж".

Загальна інформація

Коледж є вищим навчальним закладом І рівня акредитації, державної форми власності, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, має ліцензію на підготовку молодших спеціалістів з 10 спеціальностей обсягом 245 осіб на денній і 345 - заочній формах навчання, а також сертифікат ДАК про їх акредитацію. Всі напрями підготовки повністю забезпечені програмами навчання, методичними розробками, навчальною літературою. Під час святкування 75 - річного ювілею коледжу студентські кореспонденти взяли інтерв'ю у його директора, Лютого Олександра Павловича.

Коледж має розвинену навчальну, дослідну, матеріально-технічну та побутову бази. Навчання проводиться в аудиторіях та комп'ютерних класах із застосуванням новітнього програмного забезпечення на основі сучасної комп'ютерної бази: виділений канал Internet, комплексна структурна кабельна система зв'язку, яка об'єднає в єдину інтегровану мережу необмежену кількість комп'ютерів коледжу, забезпечуючи зручність роботи студентів та викладачів.

Науково-дослідну, педагогічну діяльність здійснюють висококваліфіковані викладачі. У коледжі працюють: сучасна бібліотека з широким вибором літератури та читальною залою; комп'ютерні класи, Internet - клуб; лекційні аудиторії, комплексні лабораторії, актова зала, медичний пункт, спортивний зал. До послуг студентів предметні гуртки, клуби за інтересами, можливість отримати робочу спеціальність.

Велика увага у коледжі приділяється формуванню цілісної всебічно розвинутої особистості, відданої інтересам держави, утвердженню національної свідомості, любові до рідної землі, вихованню поваги і шанобливого відношення до історії та культури свого народу. Велика увага приділяється естетичному вихованню студентів. Діє студентський клуб, працюють різноманітні гуртки.

Фізична культура і спорт у коледжі спрямовані на зміцнення здоров'я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей студентів з метою гармонійного формування особистості. Особлива увага приділяється організації і проведенню спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи.

Щорічно в навчальному закладі проводиться спартакіада з 7 видів спорту. Постійно працюють спортивні секції з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, плавання, футболу, легкої атлетики, шахів та атлетичної гімнастики. Збірні команди коледжу беруть активну участь в обласній спартакіаді, яка проводиться серед ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації та посідають в ній призові місця.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014