Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Луганський коледж будівництва, економіки та права (0642) 52-23-79
м. Луганськ, вул. Кірова 71  (карта)
http://lstts.org.ua

Луганський коледж будівництва, економіки та права

Державний вищий навчальний заклад "Луганський коледж будівництва, економіки та права" - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Луганський коледж будівництва, економіки та права – один із найстаріших навчальних закладів Донбасу й України. Його історія тісно пов'язана з історією промисловості й транспорту Луганського краю, розвитком добування корисних копалин.

У 1876 році уряд Росії оголосив конкурс на будівництво Донецької кам'яновугільної залізниці, надання кращого проекту й кошторису. Виграв торги видатний російський підприємець і меценат Сава Іванович Мамонтов. Колія будувалася складно, виснажлива праця супроводжувалася вкрай низьким рівнем побуту та матеріального забезпечення робітників. Необхідні були спеціалісти, які б продовжували будівництво залізниці, слідкували за її технічним станом, керували залізничним транспортом.

3 жовтня 1880 року відбулося урочисте відкриття Луганського залізничного училища.

Режим в училищі був надзвичайно суворим, панувала військова дисципліна. Вранці перед початком занять учні шикувалися на молитву у великій залі у дві строї. Після завершення молитви військовим кроком розходилися по кабінетах. Дівчата до занять не допускалися.

З 1920 року в училищі було два відділення:

 • механічне (паровозне), яке готувало спеціалістів для Луганського паровозобудівного заводу;
 • будівельне відділення, яке випускало техніків-будівельників широкого профілю (для служб тяги, будівель, споруд).

У 1921 році училище стало називатися Луганським технікумом залізничного транспорту.

З початком Великої Вітчизняної війни фашисти почали бомбардувати залізничний вузол станції Луганськ, і у вересні 1942 року технікум був евакуйований на станцію Защита Томської залізниці. Багато студентів і викладачів пішли добровольцями на фронт, але й у ці тяжкі дні технікум продовжує готувати спеціалістів для залізниці.

Студенти працювали в тилу, боролися з ворогом на полях війни. Золотими іменами увійшли в історію нашого навчального закладу Гейбо Й. І., Герой Радянського Союзу, Мішин В. М., Тимофєєв І. В., Шухін П. І. та інші.

Наших випускників можна зустріти на об'єктах ближнього й дальнього зарубіжжя, по всій Україні.

У 90-ті роки починається нова сторінка історії навчального закладу. В цей економічно нелегкий час технікум відкриває нові спеціальності:

 • "Правознавство",
 • "Біржова діяльність",
 • "Соціальна робота",
 • "Діловодство",
 • "Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж".

Пізніше відкрито "Зелене будівництво і садово-паркове господарство", "Обслуговування і ремонт електропобутової техніки", а спеціальність "Біржова діяльність" розділилася на спеціальності "Оціночна діяльність" і "Маркетингова діяльність".

У вересні 2010 року технікум одержав статус і назву Державний вищий навчальний заклад "Луганський коледж будівництва, економіки та права", який готує спеціалістів за одинадцятьма спеціальностями на денній та заочній формах навчання:

 • "Правознавство";
 • "Соціальна робота";
 • "Діловодство";
 • "Обслуговування комп'ютерних систем і мереж";
 • "Обслуговування і ремонт електропобутової техніки";
 • "Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій";
 • "Будівництво та експлуатація будівель і споруд" (спеціалізація "Технічна експертиза будівель і споруд");
 • "Зелене будівництво і садово-паркове господарство";
 • "Маркетингова діяльність";
 • "Оціночна діяльність";
 • "Бухгалтерський облік".

Загальна чисельність студентів коледжу складає близько 2000 осіб. Кількість штатних викладачів і співробітників – близько 200 осіб.

Загальна інформація

Сьогодні коледж має гарно оснащену матеріальну базу для навчання, фізичного й духовного розвитку студентів. У 4 навчальних корпусах розташовуються 60 навчальних кабінетів, 12 лабораторій із сучасним обладнанням, комп'ютерами. В коледжі є інформаційно-кодифікаційна служба з виходом в Internet. Працюють навчальні майстерні. У гуртожитку на 450 місць мешкають студенти з різних міст і селищ України.

Навчання здійснюють висококваліфіковані викладачі, майстри своєї справи. Серед них заслужений працівник народної освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент Омельченко Олексій Петрович, заслужені працівники народної освіти України Шийко Наталія Валентинівна, Худякова Валентина Костянтинівна; заслужений учитель України Євсюкова Ольга Іллівна; відмінники освіти України Бугайова Інна Анатоліївна, Сагалаєва Любов Тимофіївна, Мороз Ольга Іванівна, Ковальова Людмила Олексіївна, Бондар Юлія Олександрівна, Гусак Тетяна Олексіївна, Доброва Зоя Олексіївна, Кучеренко Олена Іванівна, Лях Лариса Григорівна, Опанасенко Ігор Леонідович, Пащенко Олександр Миколайович, Тітаренко Наталія Олександрівна та інші.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 09.10.2014