Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС (04731) 3-00-68
Черкаська обл., м. Тальне, вул. Радянська 93  (карта)
http://tbec.org.ua

Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС

Тальнівський будівельно-економі-ний коледж Уманського державного аграрного університету є одним із найстаріших та найавторитетніших аграрних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації в Україні, який ніколи не зраджував своєму призначенню: готувати висококваліфікованих фахівців для економіки спочатку Радянського Союзу, а сьогодні – для незалежної України

Історія

Питання відкриття учбового закладу зі спеціальним курсом по сільському господарству в м. Тальному піднімалось ще в першій половині ХІХ століття графом Шуваловим. Однак заклад був заснований у 1927 році як сільськогосподарська школа в приміщенні колишнього графського палацу. Першим директором був Г. І. Широков. В 1930 році за рішенням радянського уряду агрошколу було перетворено в технікум технічних культур. В роки Великої Вітчизняної війни технікум було евакуйовано на Урал, а вихованці пішли боронити рідну землю від загарбників. Випускник технікуму Федір Палій у 1945 році став Героєм Радянського Союзу.

З 1944 року сільськогосподарський технікум випускав лише агрономів-буряководів, а з 1947 року були відкриті відділи агрономії, зоотехнії, зооветеринарії. За 40 років (1927-1967 рр.) технікум випустив 2009 агрономів, 322 зоотехніки, 119 зооветеринарів та підготував 500 трактористів та комбайнерів. В наполегливій праці гартувались уміння, сила і воля випускників Тальнівського технікуму сільського господарства. Випускник 50-х років П. Писанов виборов почесне звання Героя Соціалістичної Праці, А. Посний став кавалером ордена Леніна; В. Глуховський та Ю. Ратушний стали докторами сільськогосподарських та економічних наук.

1 липня 1967 року відбулась реорганізація Тальнівського сільськогосподарського технікуму в будівельний технікум, директором якого став І. Г. Куян, невтомна діяльність якого була високо оцінена державою. Йому було присвоєно звання "Заслужений працівник освіти України", нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Завдяки зусиллям директора технікум став потужним навчально-виховним комплексом. З ініціативи Куяна І. Г. в 1970 році в технікумі було побудовано спортзал, який став центром спортивного життя міста і району. При технікумі зароджується футбольна команда "Будівельник", яка успішно виступає на обласному та республіканському рівнях.

В 1972 році відкривається нове приміщення бібліотеки з читальним залом на 90 місць і книжковим фондом до 50 тис. примірників. В 1973 році до послуг студентства здається гуртожиток на 220 місць. В 1983 році починає діяти новий 4-х поверховий учбовий корпус на 400 місць. Контингент студентів було доведено до номінальної кількості: 500 на стаціонарному та 200 на заочному відділеннях.

Економічне відділення в Тальнівському будівельному технікумі було створено в 1981 році. З цього року здійснюється підготовка фахівців на базі 8-го і 10-го класів (а зараз – на базі 9-го та 11-го класів) за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст із спеціальності "Бухгалтерський облік",

Одному із перших на Україні в грудні 1990 року Тальнівському будівельному технікуму було надано статус коледжу. І. Г. Куяном було започатковано багато традицій, які дбайливо зберігаються, примножуються та передаються поколіннями студентів та викладачів. Особлива увага приділяється роботі з випускниками різних років, що дозволяє яскраво показати динаміку поступального розвитку навчального закладу, є його своєрідним літописом, допомагає виховувати нинішніх студентів на прикладах попередніх поколінь, є потужною профорієнтаційною зброєю.

В 1999 році в Тальнівському державному будівельно-економічному коледжі було створено відділення програмування. Саме з цього року здійснюється підготовка фахівців на базі 9-ти і 11-ти класів за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст із спеціальності "Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем".

Велика увага надається культурному і духовному вихованню молоді. Розмаїття народних обрядів, традиційних свят Коляди, Зеленої неділі, Купала, Калити та інших відроджують життя і звичаї наших предків. Фольклорно-етнографічний ансамбль "Оріяни" (керівник – етнограф, заслужений працівник культури України Мицик В. Ф.), створений при коледжі, отримав звання народного, виступає на обласній та республіканській сценах.

В 2000 році І. Г. Куян, пропрацювавши 33 роки на посаді керівника, передав естафету П. С. Бистріцькому, який впевнено продовжує добрі традиції і справи як свого попередника, так і навчального закладу. Завдяки його зусиллям в коледжі відкрито нову спеціальність 5.050104 "Фінанси", проведено капітальні ремонти гуртожитку, спортзалу, бібліотеки, створено нові кабінети, підключено коледж до всесвітньої мережі Інтернет.

В 2006 році змінено статус коледжу, він став Тальнівським будівельно-економічним коледжем Уманського державного аграрного університету (Про створення навчально-науково-виробничого комплексу при Уманській сільськогосподарській академії), і в даний час веде підготовку і випуск фахівців.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014