Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша (0652) 44-58-00, 44-36-80
АР Крим, м. Сімферополь, вул.Тамбовська 32  (карта)
http://samokish.narod.ru

Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша

Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Загальна інформація

Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша відкрито в 1937 р.: Постанова Раднаркому Криму "Про реорганізацію студії ім. академіка М. С. Самокиша в Державне середнє художнє училище ім. заслуженого діяча мистецтв академіка М. С. Самокиша". (№192 від 28 червня 1937 р.). Відповідно до вказівки Всесоюзного комітету в справах мистецтв при РНК СРСР студію ім. академіка М. С. Самокиша реорганізувати в Державне середнє художнє училище 1 січня 1937 р.

Для організації навчального процесу училище має 9 майстерень для занять малюнком і живописом, два кабінети для занять композицією, майстерня для занять ліпленням, а також такі кабінети: української мови і літератури, педагогіки і психології, історії образотворчого мистецтва, анатомії і малюнка, безпеки життєдіяльності людини, комп'ютерний клас, бібліотека з читальним залом і актовий зал

Кримське художнє училище готує молодших фахівців зі спеціальностей:

  • художник-виконавець живопису, викладач;
  • художник-дизайнер.

Головне місце в підготовці молодих художників займають спеціальні дисципліни. У навчальний план входить вивчення наступних предметів: малюнок, живопис, композиція, ліплення, шрифт і декоративне оформлення, пластична анатомія, історія образотворчого мистецтва, технологія і матеріалознавство, історія орнаментів і народних художніх промислів, основи кольорознавства, народознавство й українська культура, перспектива та креслення.

Навчальним планом передбачені пленерна практика, виробнича практика (відділення "Дизайн"), педагогічна практика (відділення "Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво").

Забезпечення навчального процесу

Навчальний процес забезпечується колективом досвідчених викладачів, більшість з яких має вищу кваліфікаційну категорію. В училищі працюють викладачі, що мають почесні звання: Шевченко І. М., заслужений художник України, заслужений діяч мистецтв Криму, лауреат державної премії, академік Української технологічної Академії наук.

За час свого існування училище випустило багато фахівців, серед яких відомі зараз художники, дизайнери. Академіком Національної Академії мистецтв України, професором кафедри живопису є колишній випускник училища Гурін В. І.; проректором Харківської Академії дизайну і мистецтв є Рибін С. А., випускник училища. У свій час закінчили КХУ Шевченко І. М., Диманова Т. Т., Полякова Л. В., Солдатенкова Т. П., Кищенко Ю. А.

В училищі ведеться велика творча і методична робота: влітку 2001 р. у виставочному залі Союзу художників (м. Сімферополь) була організована виставка робіт педагогів і студентів, що пройшла з великим успіхом. У березні 2001 р. в Харківській Академії дизайну і мистецтв у рамках Першого Всеукраїнського форуму "Дизайн-освіта 2001 р. " був проведений Перший огляд-конкурс дипломних і курсових проектів вищих дизайнерських шкіл України, у якому брали участь 145 представників з 22 вищих навчальних закладів 11 міст України. Вони представили 148 робіт.

Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша подало 7 робіт, 2 з яких були відзначені дипломами.

Щорічно разом з музичним училищем ім. П. І. Чайковського проводиться творчий звіт, на якому представлені кращі роботи випускників училища.

Викладачі КХУ надають методичну допомогу ДХШ Криму: відповідно до наказу Міністерства культури АРК №47 від 23.03. 2001 р. "Про перевірку стану навчально-виховного процесу в ДХШ" була проведена перевірка ДХШ мм. Ялта, Феодосія, Алушта, Керч педагогами спеціальних дисциплін училища. За підсумками перевірки складені звіти, що будуть надані Міністерству.

Училище має традиційно високий конкурс на вступних екзаменах. Головні вимоги до абітурієнтів - спеціальна підготовка по малюнку, живопису і композиції, що дає можливість успішно витримати іспити. Таку підготовку дають ДХШ, ізостудії.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014