Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Керченський політехнічний коледж (06561) 6-75-97
АР Крим, м. Керч, вул. Войкова 1  (карта)
http://kerchpoliteh.narod.ru

Керченський політехнічний коледж

Керченський політехнічний коледж - вищий навчальний заклад I рівня акредитації

Історія

Керченський політехнічний технікум (зміна статусу відбулося в 1990 році, наказ від 22.08.90 р. № 687 Міністерства металургії СРСР) - є правонаступником Керченського гірничо-металургійного технікуму, який був заснований в 1930 році з метою забезпечення фахівцями єдиного гірничо-металургійного комплексу Камиш-Бурунського залізорудного комбінату і металургійного заводу імені Войкова. За роки існування технікум підготував близько 12 000 фахівців різних спеціальностей гірничо-металургійного профілю:

 • "Доменне виробництво",
 • "Прокатне виробництво",
 • "Ливарне виробництво",
 • "Збагачення і агломерація руд",
 • "Руднична геологія",
 • "Розробка родовищ корисних копалин".

За цими спеціальностями технікум вів підготовку в довоєнні роки. Всього до 1941 року було випущено 1000 фахівців.

У роки війни технікум був евакуйований на Урал, де продовжував функціонувати як середній навчальний заклад, значно розширивши географію своїх випускників. Повернувшись в 1945 році в Керч, технікум став готувати фахівців для металургійної галузі України (шахти й заводи Кривого Рогу, Дніпропетровська, Орджонікідзе, Марганця), а також для підприємств МЧМ СРСР. Багато років (з 1930 по 1952) КМТ був єдиним середнім навчальним закладом міста, визначаючи в повній мірі технічний і культурний рівень молоді, і був основною базою для отримання технічної спеціальності.

З 1963 року поряд з гірничо-металургійними спеціальностями в технікумі на замовлення МЧМ України з'явилися відділення фінансових працівників (економісти та бухгалтери), техніків-автомобілістів, техніків-будівельників. Але в основному технікум зберігав свій гірничо-металургійний профіль, готував фахівців для базових підприємств Камиш-Бурунського ЗРК, металургійного заводу ім. Войкова та інших металургійних заводів, шахт Україні.

У 1973 році було побудовано гуртожиток на 400 місць. У 1975 році - їдальня на 160 місць. У 1980 році було завершено будівництво нового навчально-лабораторного корпусу на 400 навчальних місць, який в цей же рік було введено в експлуатацію.

У 1992 р. почалася підготовка двох нових спеціальностей:

 • "Технічне обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств",
 • "Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних будівель".

Змінивши свій традиційний профіль, технікум з 1990 року став називатися політехнічним.

На той час Керченський політехнічний технікум був підпорядкований Міністерству промисловості України. Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 1997 р. № 78 "Про впорядкування мережі вищих навчальних закладів І та II рівнів акредитації" технікум переходить у підпорядкування Міністерству освіти України.

Керченський політехнічний технікум входить в навчально-методичний комплекс з Національним технічним університетом України "КПІ" (наказ МОН від 18.08. 1998 р. № 308), Дніпропетровським хіміко-технологічним університетом (наказ МОН від 14.05. 1999 р. № 140), Харківським національним університетом радіоелектроніки (лист МОН від 06.04. 2000 р. № 1/11-647).

З 1 січня 2012 р. Керченська політехнічний технікум став структурним підрозділом Національного університету харчових технологій.

Навчально-матеріальна база

Навчально-матеріальна база Керченського політехнічного коледжу розміщена в чотирьох будівлях:

 • учбовому двоповерховому корпусі;
 • лабораторному двоповерховому корпусі;
 • навчально-лабораторному корпусі чотириповерховому, побудованому в 1980 році;
 • спортивному корпусі.

Територія коледжу має зелені насадження, газони, асфальтовані під'їзди. Загальна площа території коледжу становить 3,86 гектара.

Навчально-лабораторний корпус – це чотириповерхова будівля, де розміщено 28 кабінетів, лабораторій, актовий зал на 600 місць, фільмотека, медпункт.

Навчальний корпус – це двоповерхова будівлю, де розташовані 24 кабінету і лабораторії, їдальня на 160 посадочних місць.

Лабораторний корпус – це двоповерхова будівлю з 13 кабінетами і лабораторіями.

У навчальному корпусі розміщена бібліотека з книжковим фондом 46971 примірників навчальної, художньої та довідкової літератури, читальний зал на 60 місць.

Спортивний комплекс коледжу складається з 3-ох спортивних залів, загальна площа яких 1380 кв. м. і тренажерного залу.

Кабінети та лабораторії оснащені лічильної технікою, наочними посібниками, дидактичними матеріалами, нормативно-інструктивною документацією, стендами. Є мультимедійний кабінет.

У 2008-2009 навчальному році Міністерством освіти і науки Україні коледжу був подарований комп'ютерний клас на 16 місць, обладнаний сучасними комп'ютерами та сервером з виходом в мережу Internet.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014