Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Керченський медичний коледж імені Г. К. Петрової (06561) 2-81-83
АР Крим, м. Керч, вул. Ж. Дуднік 11  (карта)
http://kmk.ucoz.org/

Керченський медичний коледж імені Г. К. Петрової

Керченський медичний коледж імені Г. К. Петрової - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

8 вересня 1928 з ініціативи Ради Народних Комісарів Кримської Автономної Соціалістичної Республіки була відкрита Кримська акушерська школа. У ній спочатку навчалося 25 дівчат. Перебувала вона в районі заводу ім. Войкова.

Перший директор Лев Миколайович Комаров виклопотав урядову субсидію в розмірі 2 тис. рублів, і при ньому з'явилися перші медичні інструменти та обладнані місця з практичного навчання.

Неможливо уявити собі історію училища без благодійної допомоги провідних підприємств міста (Металургійного заводу, консервного заводу), а також громадян міста та міських лікарень. Вони набували обладнання, інструменти, допомагали коштами на безкоштовні гарячі сніданки для потребуючих і ремонт будівлі. Перший випуск спеціалістів відбувся в 1930 році - 25 фахівців вийшли зі стін училища і поповнили лікувальні установи міста і прилеглих районів.

Авторитет училища зріс. У ньому викладали талановиті лікарі і медсестри.

Розвиток міста вносив в історію училища свої корективи: зростання чисельності населення викликало необхідність у відкритті нових лікувальних установ та здоровпунктів.

У 1931 році фельдшерсько-акушерська школа була перетворена в Керченське медичне училище.

Бажаючих вчитися ставало все більше. Вчилися на денному та вечірньому відділеннях. Викладачі Л. І. Сиротинська, О. А. Шик, І. Хроні, М. Ф. Поярков навчили і виховали на одне покоління фахівців-медиків.

Викладачі та студенти разом з усією країною вписали свої сторінки в літопис Великої Вітчизняної Війни. 69 учнів та 6 викладачів Керченського мед. училища в червні 1941 року вступили в народне ополчення або пішли на фронт, або споруджували оборонні укріплення, розчищали вулиці після бомбардувань, лікували поранених, надавали допомогу жителям у бомбосховищах.

Вічні слава і пам'ять тим викладачам і студентам, які пішли на фронт і не повернулися. Варя Голубєва, Рита Грачова загинули в 1941 році, Лена Волністова та Аліна Зеркин - в 1942 році. Викладач Леонід Серковіч загинув в 1944 році в Німеччині.

У молоді воєнної доби однакові долі. Жива пам'ять сучасників - це героїчне минуле Галини Костянтинівни Петрової. Вона народилася і навчалася не в нашому місті, але зробила свій героїчний подвиг на нашій землі і встановлений їй пам'ятник на військовому кладовищі та у вестибюлі нашого коледжу - по-справжньому жива пам'ять сучасників про героїчне минуле. До нас часто приходить медсестра Олександра Чередниченка - учасниця Ельтігенського десанту, ветеран Великої вітчизняної війни, однополчанка Галини Петрової.

Після Великої вітчизняної війни в 1953 році училище знову відновило свою роботу.

У 2005 році Керченській медичному училищу присвоєно статус коледжу. І відразу ж у його історію було вписано сторінки, якими можна пишатися. Це заслуга тих людей, які пов'язали своє життя зі своєю працею і творять історію навчального закладу.

Колишні випускники училища різних років продовжують відвідувати училище. Багато колишні студенти повернулися до коледжу після вузів.

Загальна інформація

В даний час колектив коледжу продовжує свої славні традиції під керівництвом директора Путинцева Галини Йосипівни. Майже 30 років вона працює в училищі викладачем, зав. відділенням і нарешті, директором.

І яких тільки нагород і звань не дано цій енергійній і талановитій жінці. Викладач вищої кваліфікації, методист, заслужений працівник охорони здоров'я України, ветеран праці, переможець міського конкурсу "Золотий грифон", володар ордена "Свята Софія", автор 2-х підручників "Мед. Генетика", автор державної програми з генетики, мед. посібників.

А її суспільна та урядова діяльність неодноразово характеризується як творча та ініціативна. Вона - голова Міський організації Ради Жінок, депутат Міської ради, який очолює комісію з освіти, член республіканської метод. ради.

Під її керівництвом працює злагоджений педагогічний колектив. Серед викладачів та співробітників є люди, чий стаж роботи в коледжі становить десятки років: Марченко Любов Олексіївна, Жук Віра Юхимівна, Чорноус Сталіна Іванівна, Єфанова Стела Олександрівна, Якимова Лариса Миколаївна, Сисоєва Марія Леонтіївна, Запорожець Тетяна Іванівна, Іванько Галина Василівна, Василенко Валентина Іванівна.

Багато викладачів провели десятки відкритих навчальних занять, створили методичні матеріали, за якими працюють по іншим навчальним закладам. Підручник з медичної генетики, автор Путинцева Г. І., навчальний посібник і програми по мед. генетиці.

У коледжі 15 викладачів "спеціаліст вищої кваліфікації". 6 викладачів мають звання "викладач - методист", два мають звання "старший викладач", 14 "спеціаліст першої категорії".

В даний час коледж готує фахівців за такими спеціальностями:

  • акушерка,
  • медсестра,
  • фельдшер.

Навчальні заняття ведуться не тільки в кабінетах доклінічної практики в коледжі, а й більшою мірою в лікувальних установах міста. Кабінети навчального корпусу оснащені наочними посібниками, муляжами, спеціалізованим клінічним обладнанням, навчальною літературою. Також коледж йде в ногу з часом, використовуючи інформаційні технології: на кожній кафедрі є комп'ютери, працює комп'ютерний клас, мультимедійна система, розроблений і підтримується власний сайт.

В останні роки пед. колектив працює над проблемою впровадження інноваційних методів у навчально-виховний процес з метою підвищення ефективності професійної підготовки мед. працівників, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення професійних навичок і умінь на рівні міжнародних і вітчизняних стандартів.

Популярність коледжу серед молоді зростає, підтвердженням чому є щорічний конкурс серед абітурієнтів, які бажають отримати диплом медсестри, фельдшери та акушерки.

Ми пишаємося нашими студентами минулих і сьогоднішніх років, тими що закінчили училище або коледж з відзнакою.

Також хочеться відзначити затребуваність випускників-фахівців, їх відповідність професійним якостям, які вони вдосконалюють, працюючи в різних медичних установах.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014