Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Олександрійський політехнічний коледж (05235) 9-08-47, 9-07-37
Кіровоградська обл., м. Олександрія, пр-т. Леніна 62  (карта)
http://www.odpk.org.ua

Олександрійський політехнічний коледж

Олександрійський політехнічний коледж - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

Олександрійський індустріальний технікум засновано в 1954 році як філію Київського гірничого технікуму.

Спочатку це було вечірнє відділення, яке готувало спеціалістів зі спеціальності "Гірничо-електромеханічні машини" та "Гірничі машини". Розташовувався він в пристосованому приміщенні.

В 1957 році відбувся перший випуск спеціалістів. В1959 році було відкрито нові спеціальності: "Цивільне та промислове будівництво", а також "Електроприладобудування".

В 1961 році технікум стає самостійним гірничорудним вечірнім технікумом Олександрії.

В 1963 році відкрито денне відділення. В перших двох групах готувалися фахівці для Олександрійського електромеханічного заводу.

За період з 1957 по 1963 роки існування вечірнього відділення було випущено 294 спеціаліста, серед них Герой Радянського Союзу Туйгунов Леонід Наумович та Герой Соціалістичної праці Чирва Михайло Тимофійович.

В 1964 році на денному відділенні відкрито нову спеціальність "Гірнича електромеханіка", в 1965 році - "Електрообладнання промислових підприємств".

В 1965 році технікум стає Олександрійським індустріальним технікумом, тому, що почав готувати фахівців не тільки для гірничих підприємств.

Технікум одержує новий лабораторний корпус. Згодом з'являються нові спеціальності: "Обробка матеріалів різанням", "Виробництво штампів та прес-форм". В цей період технікум закінчили Голова Державної податкової Інспекції України Кравченко Юрій Федорович та Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України Моцний Василь Кузьмович.

Технікум має міцну матеріальну базу. Два учбові корпуси, оснащені сучасним обладнанням. В технікумі працюють гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності, спортивні гуртки, які виховали десятки кандидатів в майстри спорту та майстрів спорту.

В 2002 році технікум закінчив 10000-й випускник.

В 2003 році рішенням педагогічної ради було присвоєно звання "Почесний випускник технікуму" під № 3 Гурецькому Віктору Йосиповичу - голові правління ВАТ Олександрійська фабрика діаграмних паперів.

Навчався він в групі ЭО-68-2/10, в 1969 році навчання переривається службою в лавах Радянської армії. В 1973 році закінчує технікум, а в 1977 році стає студентом загальноосвітнього факультету Дніпропетровського гірничого інституту, по закінченню якого переводиться до Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування. В 1980 р. закінчує факультет електрозабезпечення промислових підприємств, набувши спеціальність інженер-електрик.

Трудове життя почав електрослюсарем в РЕУ, звідки пішов до лав Радянської армії. Після демобілізації працював підземним електрослюсарем на шахті 3-біс. В 1973 році влаштувався на будівництво фабрики діаграмних паперів спочатку вантажником, потім слюсарем 6-го розряду, майстром дільниці.

В 1979 році переходить працювати на електромеханічний завод, де по 1981 рік обіймає посаду енергетика цеху магнітних пускачів.

В 1981 році повертається на фабрику і працює вісім років головним енергетиком, сім років – головним інженером і дев'ять років – генеральним директором, головою правління ВАТ Олександрійська фабрика діаграмних паперів.

В 2002 році фабрика приймала участь в національному конкурсі "Золоті торгові марки". За зайняте перше місце в номінації "унікальність спеціалізації технологій та продукції" ВАТ ОФДП одержало диплом переможця конкурсу та скульптурний символ "Бізнес-Олімп".

Вручення нагороди за зайняте І місце в номінації "Унікальність спеціалізації технологій та продукції". Так тримати!!!

Віктор Йосипович нагороджений Президією Міжнародної Академії від 11.02. 02 медаллю "За ефективне управління"; міською радою - почесним знаком "За заслуги перед містом" 2002 р. та знаком "Кращий роботодавець" 2002р.

Олександрійський політехнічний коледж проводить підготовку за такими напрямами:

 • Право

  • Право
 • Інформаційні технології

  • Інженерія програмного забезпечення
  • Комп’ютерна інженерія
 • Транспорт

  • Автомобільний транспорт
  • Транспортні технології (за видами)
 • Механічна інженерія

  • Галузеве машинобудування
 • Електроніка та телекомунікації

  • Електроніка

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 30.11.-1