Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Олександрійське училище культури (05235) 9-07-97; 4-05-58; 9-09-29
Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Діброви 47  (карта)
http://www.ouk.com.ua

Олександрійське училище культури

Олександрійське училище культури сьогодні – один із центрів національної культури і духовності Кіровоградщини

Загальна інформація

Багато хто з випускників Олександрійського училища культуру стали майстрами мистецтв, яскравими особистостями, чиї творчі досягнення відомі далеко за межами області та країни. Численними званнями лауреатів різноманітних всеукраїнських конкурсів та фестивалів відзначені професійні досягнення не одного покоління студентів. Училище зміцнює і розвиває свою навчально-матеріальну базу, впроваджує новітні технології в навчальний процес.

Гордістю та неоціненним скарбом навчального закладу є його викладачі – талановиті, високопрофесійні фахівці, щедрі й багаті душею, які невтомною працею створюють сприятливі умови для реалізації студентами своїх творчих здібностей.

Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Сьогодні в Україні культура є одним з вирішальних чинників національного відродження, зміцнення державності й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів.

Формування професіонала, але при цьому й громадянина, патріота, підготовка до діяльності в ринкових умовах, до життя у громадянському суспільстві – ось що важливо сьогодні у формуванні фахівця. Виховання національної еліти за високими культурними і духовними стандартами ми вважаємо пріоритетною стратегією.

Історія

Навчальний заклад створено у 1931 році на виконання Постанови Раднаркому УСРР № 633 від 11.08. 1930 року як Криворізький технікум комуністичної освіти в селищі Гданцівка. В 1932 році цей заклад було переведено до міста Олександрія. Технікум мав два відділи: організаційно-масовий і бібліотечний.

Організаційно-масовий відділ готував працівників культурно-політичної роботи на виробництві, а саме: "завідателів клубів, червоних кутків, організаторів культполітроботи на великих підприємствах, працівників масової роботи в сільському господарстві". Бібліотечний – "бібліотечних робітників низової масової бібліотечної мережі" (з Уставу про технікуми комуністичної освіти від 27.06. 1937 р.).

В роки фашистської окупації міста технікум не працював. Відновив свою діяльність 1 червня 1944 року.

У 1946 році навчальний заклад одержав назву "Технікум культурно-освітньої роботи". В 1948 році розпочато підготовку фахівців на заочній формі навчання.

До 1960 року технікум готував працівників культури на двох відділах: клубному і бібліотечному. Відповідно Постанови колегії Міністерства культури УРСР від 14.03. 1961 року технікум перейменовано в Олександрійське культурно-освітнє училище.

На клубному відділі введені спеціалізації по підготовці керівників самодіяльних оркестрів народних і духових інструментів, хорового та театрального колективів. В 1964 році розпочато підготовку керівників самодіяльних танцювальних колективів.

В 60-ті роки в Україні була створена чітка мережа середніх спеціальних навчальних закладів культури для забезпечення кваліфікованими фахівцями державних, колгоспних та профспілкових установ певної області. Гідне місце в цій системі посіло Олександрійське культурно-освітнє училище, яке стало творчою лабораторією з підготовки працівників для закладів культури Кіровоградщини.

Наказом Міністерства культури УРСР від 02.11. 1990 року № 342 Олександрійське культурно-освітнє училище перейменовано в Олександрійське училище культури, яке є його правонаступником.

В новій редакції Статута, складеного на виконання закону України "Про вищу освіту", визначена назва училища – комунальний вищий навчальний заклад "Олександрійське училище культури" (Свідоцтво про державний реєстр юридичної особи, Серія АОО, № 237487).

Власником Училища є територіальні громади сіл, селищ і міст області, а управління ним здійснює Кіровоградська обласна державна адміністрація та її структурні підрозділи, які здійснюють повноваження, передбачені законодавством України та нормативно-правовими актами Міністерства культури і мистецтв України та Міністерства освіти і науки України.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014