Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Гайворонський машинобудівний технікум (05254) 2-12-40, 2-14-40
Кіровоградська обл. м. Гайворон, вул. К. Маркса 94  (карта)
http://gmt.jr1.ru

Гайворонський машинобудівний технікум

Гайворонський машинобудівний технікум - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

Технікум створений у вересні 1974 року наказом Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування СРСР №349 від 04.09. 74 на базі філії Кіровоградського машинобудівного технікуму, що існувала з вересня 1964 року для підготовки керівників середньої ланки заводів Міністерства.

До 1995 року технікум готував молодших спеціалістів за спеціальностями:

  • "Виробництво сільськогосподарських машин ("Сільськогосподарські машини", "Тракторне і сільськогосподарське машинобудування"),
  • "Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях" ("Обробка металів різанням"),
  • "Технологія зварювального виробництва".

У зв’язку з кризою в економіці країни попит на випускників технікуму різко впав. Виникла необхідність в перепрофілюванні технікуму на спеціальності, які б користувалися попитом на ринку праці.

Враховуючи структуру перебудови економіки, появу приватного бізнесу, мережу шосейних доріг в Україні, порівняно невелику відстань між населеними пунктами, наявний автомобільний парк в країні і регіоні та його стан, зміни кон’юнктури на ринку праці, появу нових підприємств з різними формами власності, а також наявну матеріально-технічну базу, зручне географічне положення (технікум межує з Вінницькою, Черкаською і Одеською областями), значну віддаленість від обласних центрів, відсутність в радіусі 250-300 км навчальних закладів, які на той час мали аналогічні спеціальності, можливість входження всіма спеціальностями в навчально-науковий комплекс з Кіровоградським інститутом сільськогосподарського машинобудування та переходу за сприятливих умов на підготовку молодших спеціалістів за кошти юридичних та фізичних осіб, отримання освіти відповідного рівня більшістю випускників за місцем проживання, замість спеціальності "Технологія зварювального виробництва" в технікумі в 1995 році відкрито спеціальність "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів", а замість спеціальності "Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях" – в 1998 році спеціальність "Економіка підприємства".

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

Крім згаданого навчально-наукового комплексу з Кіровоградським національним технічним університетом технікум також входить в аналогічні комплекси з Первомайським політехнічним інститутом Українського державного морського технічного університету ім. адмірала Макарова, Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут", Вінницьким національним технічним університетом та з Тернопільським національним технічним університетом і співпрацює згідно укладених договорів з Уманським національним університетом садівництва, Уманським державним педагогічним університетом ім.. Павла Тичини.

По підготовці робітничих спеціальностей технікум співпрацює з Гайворонським професійно-аграрним ліцеєм, автошколою ТСОУ та районним центром зайнятості. Крім основної спеціальності студенти денної форми отримують професію:

  • Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів – слюсаря-ремонтника та водія автотранспортних засобів категорій "В1" і "С1";
  • Виробництво сільськогосподарських машин – слюсаря-складальника;
  • Економіка підприємства – оператора комп’ютерного набору.

Матеріально-технічна база

Технікум розташований в двох навчальних корпусах – три та чотириповерховому, в яких знаходиться 31 аудиторія. Ще чотири аудиторії розміщені в навчально-виробничих майстернях.

Станом на 01.01. 12 в технікумі налічується більше 50 персональних комп’ютерів, більше 20 одиниць різноманітної оргтехніки, інтерактивна дошка з мультимедійним проектором тощо. Бібліотечний фонд становить більше 35 тис. томів і постійно поповнюється.

Забезпечення навчального процесу

В технікумі працює близько 70 штатних працівників, з них – 40 викладачів, 1 майстер виробничого навчання та 2 інструктори з водіння автомобілів. Вісім викладачів мають педагогічне звання "Викладач-методист", два – "Старший викладач".

Двадцять п'ять викладачів мають вищу та сім – першу кваліфікаційну категорії. Сім викладачів нагороджені нагрудним знаком" Відмінник освіти України", тринадцять – Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

Серед адміністрації, викладачів та співробітників технікуму багато його випускників. В технікуму працюють клуби "Молодь і закон", "Еколог", "Духовність", "Здоров’я", клуб веселих і кмітливих, політичний клуб, інтелектуальні клуби "Брейн ринг" та "Найрозумніший", проводяться ток-шоу "Зустрічі", працюють танцювальний та вокальний гуртки тощо.

В даний час на економічному та відділенні загальноосвітньої підготовки денної форми навчання навчаються 400 студентів, на заочному відділенні – 70 студентів.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014