Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Медичний коледж ЗДМУ (061) 720-12-61
м. Запоріжжя, вул. Космічна 2-В  (карта)
http://www.zsmu.edu.ua

Медичний коледж ЗДМУ

Медичний коледж Запорізького державного медичного університету - вищий навчальний заклад II рівня акредитації

Історія коледжу

Училище засновано в 1933 році як Запорізька транспортна фельдшерська школа Південної залізниці Народного комісаріату шляхів сполучення СРСР.

З жовтня 1941р. по жовтень 1943р. діяльність школи була припинена у зв’язку з тимчасовою німецько-фашистською окупацією м. Запоріжжя.

З 1943р. по 1954р. школа готує фельдшерів-акушерів за 4-х річною програмою навчання, отримавши назву "Запорізька залізнична фельдшерсько-акушерська школа".

Поряд із історичними змінами в державі змінювалися назви медичного коледжу: Запорізьке медичне училище Сталінської залізниці (1954-1961 р. р.), Запорізьке медичне училище Придніпровської залізниці (1961-2005 р. р.).

З 1969р. розпочалося навчання студентів на фармацевтичному і медсестринському відділеннях, в яких з 1991р. студенти навчаються за спеціальностями "Фармація" та "Сестринська справа".

В 2009 році "Запорізьке медичне училище" реорганізовано в Медичний коледж Запорізького державного медичного університету.

В жовтні 2009 року коледж урочисто відсвяткував 75-річний ювілей.

За 75 років в коледжі підготовлено більше 9 тисяч молодших фахівців, з яких 750 одержали дипломи з відзнакою. 2,5 тисячі випускників отримали атестати про повну середню освіту, з них 125 з відзнакою. Чимало учнів після закінчення училища закінчили вищі навчальні заклади і внесли вагомий вклад у розвиток країни. 

Загальна інформація 

У структурі Медичного коледжу ЗДМУ два відділення:

 • фармацевтичне відділення,
 • відділення сестринської справи.

Матеріально-технічна база:

 • навчальний корпус,
 • кабінети та лабораторії обладнані сучасними інструментами, приладами, муляжами,
 • комп’ютерний клас,
 • бібліотека з читальною залою,
 • актова зала,
 • буфет.

Напрям підготовки — медицина:

 • спеціальності — фармація - 5.110201, сестринська справа - 5.110102;
 • освітньо-кваліфікаційний рівень — молодший спеціаліст (5.110201 5.110102).

Кваліфікація — фармацевт, медична сестра;

Форма навчання — денна на місцях бюджетного та позабюджетного фінансування.

Термін навчання:

 • за спеціальністю "Фармація" на базі повної середньої освіти -1 рік 10 місяців,
 • за спеціальністю "Фармація" на базі неповної середньої освіти - 2 роки 10 місяців,
 • за спеціальністю "Сестринська справа" на базі неповної середньої освіти - 3 роки 10 місяців.

Училище щорічно готує:

 • 60 молодших спеціалістів за спеціальністю "Сестринська справа" на основі базової загальної середньої освіти;
 • 60 спеціалістів зі спеціальності "Фармація": 30 осіб на основі повної загальної середньої освіти та 30 осіб на основі базової загальної середньої освіти.

Випускники медичного коледжу за спеціальністю "Фармація" мають право вступу до Запорізького державного медичного університету на фармацевтичний факультет за спеціальностями "Фармація" та "Технологія парфюмерно-косметичних засобів" за скороченою програмою навчання (на 2-й курс без зовнішнього незалежного оцінювання).

Коледж має ліцензію на право здійснення курсів підвищення кваліфікації молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів в галузі знань 1202 "Фармація" та 1201 "Медицина" (спеціальність "Сестринська справа") з річним обсягом 250 осіб та ліцензію на право здійснення курсів підготовки абітурієнтів до вступу у вищі навчальні заклади з предметів біологія, хімія, українська мова та література.

Робота педагогічного колективу коледжу спрямована на підготовку кваліфікованих молодших спеціалістів. Формування практичних умінь та навичок у студентів проводиться в ЛПЗ міста Запоріжжя та Запорізької області, аптечних закладах Запоріжжя та інших регіонів України.

Проходження практики

Студенти відділення "Сестринська справа" проходять практику в Запорізькій обласній клінічній лікарні, Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні, МСЧ "Мотор Січ", "ВІТА-центрі", військовому шпиталі АЗЗОЦ, відділковій клінічній лікарні на ст. Запоріжжя-2, ЦРЛ міста Енергодар.

Студенти відділення "Фармація" проходять практику в КП "Примула" (аптеки № 4,9, 221), аптеках №107, 162, 165, 180, та у внутрішньолікарняних аптеках №212 Запорізької обласної клінічної лікарні і аптеці Запорізької клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги.

Всі лікувальні та аптечні заклади мають кваліфікований медичний та фармацевтичний персонал, акредитовані на першу та вищі категорії, що забезпечує удосконалення професійних навичок та вмінь зі спеціальності.

Згідно відгуків керівників ЛПЗ та аптечних закладів випускники коледжу мають високий рівень знань та вмінь і конкурентоздатні на ринку праці.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014